• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto Sep 18, 2018 6:28 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 100 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
 DMP Renova 3.12 + 3.13 
Autor Správa
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Poslať DMP Renova 3.12 + 3.13
Obrázok

Odkaz ke stažení (657 MB)
Seznam změn - Časté dotazy - DVD obal - Doplňky

Dlouho očekávané a ještě déle tvořené déempéčko s podtitulkem Renova, mající za cíl zlepšit (v rámci možností) nepodařené Clear Sky, je konečně venku a společně s ním se sluší zmínit několik věcí. Předně díky všem za neskutečně intenzivní podporu a za trpělivost. Nová Renova i přes spoustu potíží a komplikací ušla pořádný kus cesty. Je mnohonásobně stabilnější a hlavně stejně jako ostatní DMP mnohem obtížnější. Razantně se změnila herní ekonomika, ubylo odměn, zeštíhlily se skrýše, zatraceně podražily upgrady zbraní... je toho zkrátka hodně.

Příznivci zbraní dozajista nepohrdnou novými přírůstky v podobě pistolí OC-33, ČZ-75, MP-443 Grach a Glock P80, automatické brokovnice Sajga, aktualizovaného modelu pušky AK-74, dlouhé lovecké brokovnice TOZ-66 a spousty dalších. Změn se dočkaly i vzhledy unikátních úkolových zbraní, které teď ve valné většně případů mají svoji adekvátní texturu, odpovídající popisku v inventáři. Stejně tak došlo i na náhrady modelů pušek AKS-74U za mnohem detailnější varianty. Příznivci autohealu to ale tak růžové mít nebudou, protože stejně jako minule, ani teď jej ve hře nenajdete. Ba co víc, lékárničky nově neléčí okamžitě, ale s časovou prodlevou - přesně ve stylu Call of Pripyat.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Velkou herní novinkou je několik potlačených respawnů na určitých pozicích - jak už jsem upozorňoval v předchozích příspěvcích. Nemusíte se tak obávat nekonečného přívalu vojáků na armádní základně v Kordonu, banditů útočících na postavení neutrálů v Agropromu a tak dále. I důraz na vlastní obstarávání munice doznal na větší důležitosti díky zneaktivnění modrých beden na nejrůznějších stanovištích, kde docházelo (obdobně jako v předchozím případě) k neustálému hromadění výbavy.

Změn je samozřejmě mnohem víc, stačí nahlédnout do seznamu změn. Kompletním přepisem vás tu ale teď nebudu zatěžovat, stejně na změny přijdete během hraní sami. Nezbývá mi tedy nic jiného, než vám popřát hodně štěstí, pevnou mušku a dostatek artefaktů k prodeji.

__________________________________________________________________________________________

Poznámka:
Za celý betatest se podařilo přijít na dvě neopravitelné chyby, které uvedu v následujícím odstavci:

A)
Možný pád hry v důlním tunelu v Rudém lese během získávání artefaktu Kompas. Podle logu jde o špatně nadefinovanou cestu jednoho z vojáků Povinnosti. Výpis z logu zní následovně:

- any vertex in patrol path [red_smart_terrain_3_2_comander_walk] is inaccessible for object [sim_default_duty_314072]
- any vertex in patrol path [red_smart_terrain_3_2_guard_1_walk] is inaccessible for object [sim_default_duty_314227]

Záznam se může lišit v závislosti na vygenerované postavě, ale řešení přesto existuje. Jakmile vystřílíte bandity, hlídka Povinnosti, která doteď postávala naproti Lesníkova úkrytu, se přesune ke vstupu do tunelu. V tu samou chvíli se v chodbě, kde posedával poslední bandita, zároveň objeví skupina čtyř Snorků. Hra padne vždy, když je všechny zabijete sami, takže stačí jen přenechat špinavou práci vojákům a hra bude fungovat dál.

B)
Během mise s osvobozováním stalkerů z prostorové anomálie dochází k tomu, že ikona na mapě v PDA vede hráče znovu do Jantaru za Levákovou skupinou. Teprve potom se ikona přesune na správnou pozici. Trvalé řešení neexistuje, leč v dialogu s žoldákem Kaňourem je k této chybě malá poznámka i s radou, kam dál jít a co udělat.

Pia Júl 05, 2013 12:20 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: DMP Renova 3.00
Daty, tak jsem zkoušel načíst o dost starší save a dfakt dokud nevezmu ten úkol s tou skřinkou pro Sidoroviče, tak hraju normálně v poho. Jak ale vezmu ten úkol a skříňka je v batohu, tak po chvíli hra spadne.

Sob Júl 06, 2013 9:13 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Protože ta hra je prostě sračka. Vážně je mi líto, ale když při dvou betatestech všechno jede hladce a hned po vydání se něco podělá, tak mi to vážně situaci neusnadní. Budu se snažit to nějak napravit, ale momentálně nemůžu udělat nic víc, než se ještě jednou omluvit a zase zjišťovat, co a kde ukrajinci zbastlili.

Sob Júl 06, 2013 9:47 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Já vím. Zitra mám volno, tak se na to taky zkusím podívat. Kdybych na něco podezřelého narazil dám vědět. Mám pocit že to asi bude něco s tím úkolem.

Ned Júl 07, 2013 5:12 am
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Každopádně aby nedošlo ke spekulacím, na nápravě usilovně dělám. Nemám sice sebemenší ponětí, co hře může vadit a proč, ale to už mě u Stalkera nepřekvapuje.

Ned Júl 07, 2013 10:42 am
Profil WWW
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Takže nejnovější zprávy z fronty: Vrátil jsem se k buildu, co jsem si před měsícem zálohoval a v Kordonu k pádu už nedošlo. Dodám tudíž ještě úpravy z poslední verze, přidám i obsah všech tří patchů, co jsem předevčírem a včera uveřejnil a během několika následujících dnů bych tu funkční verzi nahrál.

Ned Júl 07, 2013 12:55 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Že na to máš nervy...já bych to asi vyhodil oknem. 8)

Pia Júl 12, 2013 6:23 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
No nemysli si, že jsem to už několikrát nechtěl udělat...

Pia Júl 12, 2013 6:37 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
No jo, musíš holt obětovat nervy a ,,vymazlit" to, když to GSC odfláklo :) Upíři tam také budou mít takový útok jako v DMP8, nebo ten zůstal beze změn?

Pia Júl 12, 2013 6:42 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ne, tam Upíři zůstanou původní. Nechci tu hru dráždit zbytečně víc, než to jde.

Pia Júl 12, 2013 10:21 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Výborne konečne hratateľná clear sky,aspoň sa ešte dakto stara o clear sky

Pia Júl 12, 2013 10:40 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Opravená verze Renovy je od tohohle okamžiku volně ke stažení včetně jednoho menšího bonusu a všech dřívějších aktualizací.

Sob Júl 13, 2013 11:16 am
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Nazdar, datastor. Chcem sa opýtať či si ponechal v bažinách v tunely detektor veres , a či je na základni povinnosti alebo slobody nejaká aktívna bedňa na odkladanie vecí. Díky.

Ned Júl 14, 2013 3:55 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Veres zmizel, bedny nejsou - ale je možnost si samozřejmě koupit batohy a věci ukládat do nich. V tomhle ohledu nikdo zkrátka nepřijde.

Ned Júl 14, 2013 4:39 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
OK díky. Len mi to nešlo do hlavy lebo v tom tunely som sa hrabal asi 20 minút a nič som nenašiel :)

Ned Júl 14, 2013 4:57 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 100 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia