• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto Mar 31, 2020 10:12 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 Příběh na pokračování 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Příběh na pokračování
Zdravím,
jak už název vypovídá, chci sem postovat kapitoly mého příběhu a slyšet na něho vaše názory a kritiku. Doufám, že se bude líbit.
P.S:Omlouvám se pokud jsem vytvořil téma ve špatném topic. :)

Kapitola 1.

Benátky

Dřevěná loďka se slabě houpala na něžných vlnách nazelenalé řeky. Všude temnota a chlad. Jediným zdrojem světla je lucerna postavená na bedně. Na dřevěné stoličce sedí muž. V rukách třímá rybářský prut a čeká, až zabere nějaká ryba. Ten muž se jmenuje Matvei Pavlov. Žije ve stanici Tretyakovskaya a živí se rybařením a prodáváním ryb, stejně jako většina tamějších obyvatel.
Sedí zaposlouchán do různých směsí zvuků, které přicházejí z chřtánu tunelu. V této části tunelu nikdo nerybaří, ba ani necestuje. Tunel je totiž nebezpečný, snadno vás může uchlácholit a uvést do melancholie svoji klidností a bezpečností. Poté přestanete dávat pozor a už pomalu odplouváte hlouběji tunelem, který vás zanese do jiného světa. Do světa, ve kterém pro vás není místo.
Jak si tak prohlížel lišejníky rostoucí na betonové zdi, všiml si podivného zbarvení světla. Světlo dostalo nádech do oranžova a působilo uklidňujícím dojmem. Nic jiného se ale nestalo tak zůstal klidný. Na palubě má naložené tři bedny plné ryb, od malých po největší. V každé bedně jsou asi po třinácti kusech. Za tento úlovek dostane pořádně zaplaceno. Pokud se tedy vrátí živý na stanici.
Na Matveie dolehlo tísnivé ticho. Připadal si utlumený. Náhle jako vlna ho udeřil tísnívý pocit a úzkost. Začal panikařit. Rozhlížel se kolem sebe. Vstal, prut uložil do bedny a chopil se motorové páky. Tunel zaplavil zvuk pracujícího motoru a brzy byl cítit kouř. Projížděl pod dřevěnými trámy, které tunel podpíraly, a dával pozor na klády, do kterých by mohl omylem vrazit. Trochu ubral na rychlosti. Zde musí být potichu. Vjel do světa garnátů a dalších vodních potvor. Je to ohromný komplex, o kterém nikdo neví, k čemu sloužil. Z hladiny trčely střechy aut a autobusů. Z velké výšky se sem spouštělo denní světlo dírami na nedozírném stropě a osvětlovalo scenérii. Po nánosech bahna a různé zeminy se pohybovaly velké kreatury podobné zmutovaným housenkám. Rybáři je mezi sebou nazývali „garnáti.“ Každý ví, co dovedou.
Matvei radši zhasl oheň v lucerně a přikrčený kormidloval pákou, připravený kdykoliv přidat rychlost a započít zběsilý úprk. V hrdle mu vyschlo a nervy měl napnuté jako tětivu. Loď se zdála pomalejší, než dřív. Pot mu stékal po čele. Díval se na říši mutantů. Díval se, jak žerou nějaké ostatky, jak plavou, jak mezi sebou komunikují pomocí různých pazvuků. Chtěl být již pryč.
Brzy se dostal do tunelu, který vede přímo do Benátek neboli do Tretyakovskaye. Nechal loďku unášet proudem a rozsvítil lucernu. Naposledy se zadíval do scenérie osvětlené povrchním světlem a zmizel v temnotě tunelu.

„Kdo je tam?!“ zeptal se nevlídný hlas vrátného.
„Matvei! Otevřete bránu!“
„Vyjeďte na světlo!“
Brzy na to ho zaplavil bílý svit kulaté svítilny.
„Dobrý, votvírám!“
A brána se otevřela.
Vjel dovnitř a projel mezi dřevěnými můstky do světa lidí. Teda aspoň, co z toho světa zbylo. Benátky byly známi pro svůj lov ryb a také pro domov zplodiny lidstva. Žili tu zloději, vrazi a bandité, co kontrolovali každý pohyb zdejších obyvatel a šikanovali každého, kdo byl něčemu dlužný. Život zde byl těžký a tvrdý pro samotáře, kteří nemají žádné známosti. Matvei má však štěstí, že má velice vlivného kamaráda, díky němu má zdejší protekci a ochranu.
Dolehl na něho hluk a směsice všeho možného. Projížděl po špinavé řece až ke „kotvišti“, kde zakotvil svoji loď, vylezl z ní a šel za místním prodavačem ryb.
„Mám tu tři bedny. Jsou plný.“ Pověděl zaobalenému muži s hustým plnovousem.
„Ách, paráda! Přines mi je sem.“
Poté, co odnosil tři bedny, jejichž obsah prodejce pečlivě prostudoval, dostal zaplaceno. Vysloužil si čtyřicet nábojnic. Prodejce mu poděkoval a rozloučil se. Matvei se šel podívat na Borise, jeho přítele, který s ním jezdí někdy na ryby. Musel jít, až na střelnici, kde Boris pořádal zdejší zábavu – Střílení krys. Účastník musí za daný časový limit postřílet všechny krysy- když vyhraje, dostane zaplaceno dvojnásobek, když prohraje, ztratí částku, kterou musel zaplatit při vstupu. Další zajímavou atrakcí je zdejší bordel, který zabrali bandité a obyčejné lidi tam nepouštějí.
Vyšel po schodech nahoru a předběhl frontu. Hry byli v plném proudu.
„Matveii! Rád tě vidím!“ rozzářil se Boris, když spatřil svého přítele. „Kdy ses vrátil?“
Matvei se usadil za pult na stoličku a odpověděl: „ Teďka, byl se prodat ryby- plný tři bedny, a říkal jsem si, že sem zajdu.“
„ Abych řekl pravdu, umíš si vybrat správnou dobu, heh.“
„ Promiň, jen nemám co dělat, tak jsem myslel, že by jsme pak někam skočili na jednu, co ty na to?“
„Proč ne, ale bude to trvat. Podle tý fronty, vidím to na dlouho. Teďka tam je jeden, co netrefí ani hovno.“
„ A co jinak?“ zeptal se Matvei.
„Furt stejný. Slyšel vo komouších?“
„Co snima?“
„Chtěj tu prej naverbovat vojáky pro přicházející válku.“
„Válku?“
„Jo, rudí jsou zas posedlí revolucí, jako by jim nestačila ta jejich linka.“
„Jak se sem vůbec dostávaj prosím tě?“
„Tím tunelem, co tam tak rád rybaříš, heh.“
„Jsem tam ještě nikoho neviděl.“
„Brzo uvidíš. Pohrnou se sem jako krysy ke žrádlu. Za chvilku tu budou rudý prapory, rudý vojáci, rudá administrativa, prostě všechno rudý, to ti povídám.“
„Jak myslíš.“ Pousmál se.

Po Borisově práci zašli do místní putyky. Nechali si objednat láhev houbového destilátu, který obsahoval hub jako lidí na povrchu. Hlavní bylo, že se dal pít.
„ Jak já bych chtěl odtud vypadnout!“ už trochu prozpěvoval opilým hlasem Boris. „ Furt je to tu stejný, hele – ráno vstanu, nažeru se nechutných hub, táhnu do práce, kde mám zase žrádlo z hub, pak jdu sem, kde dostanu vodku z hub, jídlo z hub.. Všude samý houby. Poslední roky nejím nic než houby,houby, houby, houby, houby a zase houby.“
„Tak si dej vepřový ne?“ prohodil povznešeně Matvei.
„Vidíš tady někde vepřový? Vidíš? Nevidíš. Tak mi neříkej, ať si – ať si dám vepřový, protože tu žádný vepřový není.“
„Dáš si taky?“ zeptal se Matvei, když dolil sobě.
„Že se ptáš!“
Matvei se snažil nalít obsah do skleničky, ale všude se všechno točilo, tak párkrát minul.
„Debile. Dávej bacha. Jako by mi bunda nesmrděla už dost vod chlastu.“
„Promiň.“
„Díky. Hele-„ Boris se napil.“ – někdy musíme na ryby. Potřebuju vypadnout z téhle rudyny.“
„Vždyť to ani neumíš vyslovit.“
„Co neumím vyslovit?!“
„No rutiny. Musíš říct rutiny a né rudyny.“
„Ru-ti-ny. Správně?“
„Jo. No jo, klidně tě s sebou vezmu, Žádnej problém.“
„Dík, brachu.“
„Tak na tvoje zdravý Borisi, kopni jí tam!“
„ Dóóbře!“

Pia Máj 24, 2013 1:39 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Příběh na pokračování
tohle mě teda dostalo :lol:
Citácia:
Furt je to tu stejný, hele – ráno vstanu, nažeru se nechutných hub, táhnu do práce, kde mám zase žrádlo z hub, pak jdu sem, kde dostanu vodku z hub, jídlo z hub.. Všude samý houby

Uto Máj 28, 2013 12:42 pm
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Příběh na pokračování
Není to špatný.

Uto Máj 28, 2013 3:06 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť