• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv Jan 27, 2022 5:39 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 377 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší
 Arzenál 
Autor Správa
Součást Zóny
Součást Zóny

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Arzenál
Už vidim :)

Sob Jan 26, 2013 5:38 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Repliky od Dittricha jsou celkem stará záležitost. Sběratelská hodnota nula prd, ale sranda to je určitě, i když jezdit vady reklamovat za hranice je opruz.
Osobně mi přijde trochu uhozené účtovat si za plechové výlisky projektované za účelem masové válečné výroby takovouhle cenu, i když vezmu v potaz menší objem výroby, takže si tenhle "etanol" nechám ujít.

Sob Jan 26, 2013 6:40 pm
Profil ICQ
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Tu cenu mají ještě přepálenou. Viděl jsem ji novou za 65.

Ale plánuje se dovoz STG a MP 40 ve .22LR a to by mohlo být zajímavý. I když k té malorajdě mi pasuje spíše ta MP 40.

Pon Jan 28, 2013 9:38 am
Součást Zóny
Součást Zóny

Odpoveď s citáciou
Jestli to byla nějaká čína...

Pon Jan 28, 2013 5:55 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Já bych to v malorážce nebral ani zadarmo, to je takové opíjení rohlíkem.

Pon Jan 28, 2013 10:15 pm
Profil ICQ
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Kdyby Norinco vyrábělo STG 44, tak by nestálo ani těch 60. Každopádně to STG bych překousl i od Číňana.

Justy: No dovol. :D STG bych v té ráži nechtěl, ale MP 40 v malorážce by byla naprosto boží(nejsem si jist, jestli tady ta verze střílí z přední polohy). Varianta v 9mm Luger by se mi taky líbila víc...

Uto Jan 29, 2013 10:32 am
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Se StG z Norinca bych neměl problém, hromada plechových výlisků s náročností výroby úměrnou strojnímu vybavení Říše ve 40. letech, to je pro Číňany jak dělané.
Ale jakékoli klony kvérů se středovým zápalem ve .22 LR mi přijdou takové... smutné. Jen o trochu lepší než znehodnocenky, expanzky nebo airsoft.

Uto Jan 29, 2013 12:28 pm
Profil ICQ
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
kdo by se chtěl pokochat či načerpat inspiraci doporučuji http://world.guns.ru - nebojte je to tam i v english a není tam jen 5 vzduchovek...

EDIT by šlauch: Oprava linku.
Jo, tohle je podařenej portál, tam chodím pro info, kdykoliv něco potřebuju zjistit...

Uto Apr 23, 2013 10:05 am
Nechutně mladý senilní stařešina
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Sice to sem až tak nepatří, ale nedá mi to:

Patřím do skupiny lidí, který nemaj zbroják (já vůl si ho neudělal). Ale jako správnej chlap a kluk mám ke kvérům dost kladnej vztah, i když jsem vopravdickou flintu držel v ruce naposled na vojně (před 25 lety) - kosu (Sa 58) a pistoli vz. 52.
Takže jsem neváhal, když se mi naskytla příležitost si vystřelit a podělím se o zážitky, včera jsem byl totiž na jednom setkání na střelnici.

Skladba zbraní byla nakonec trochu odlišná od původního plánu, takže se nakonec střílelo z:
- Bersa Thunder 22 (ráže .22 LR)
- Holek 341 (.22 LR)
- ČZ 75 (9x19 luger)
- Glock 19 (9x19 luger)
- Colt SAA 1873 Peacemaker, replika (.45 LC)
- Tactical 858 (klon SA 58) (7,62x39)
- Mosin Nagant (tipnul bych model 1944) (7,62x54)

Brokovnice Maverick byla pouze k vidění, protože se nepodařilo domluvit se správcem střelnice.
Z pistolí jsme stříleli na 10 metrů, dlouhý zbraně na 100 m. Kosu (SA 58) jsem vynechal, protože tý jsem si na vojně užil až až. Navíc tahle střílela jen jednotlivými ranami, takže ani efekt kropení nešel vyzkoušet.

Pistole (všechny) mě příjemně překvapily, protože jsem čekal, že to bude víc kopat (po zkušenostech s Pi 52). A na to, jak se mi třásly ruce (přijel jsem na poslední chvíli a čekalo se jen na mě, šel jsem jako první) tak všechno šlo do terče, dílem do bílýho, dílem do černýho. Hodně mě překvapil Glock, je to pistole, která se mi nikdy obzvlášť nelíbila, taková hranatá... Ale střílí se z ní naprosto parádně.
Další úžasnej zážitek byl Colt. Jak svou velikostí, tak i nábojem. Ta ráže 45 je opravdu úctyhodná, náboj je velikej jako prase a rána je z toho jako z děla. Ale nekopla tolik, na tři rány jsem dal 4, 5 a 10.

A pak přišel bonbónek - Mosin. Přiznám se, že to byl hlavní důvod, proč jsem tam jel. Překvapil, ale spíš nepříjemně.
Flinta byla dobře zachovalá, i se sklopným bodákem. Nabíjení z pásku nebo po jednom přes záver do zásobníku. Držet to v ruce je už pocit sám o sobě. Ale ergonometrie pažby veškerá žádná, takže moc nesedí. Závěr šel drobet ztuha, takže to chtělo trochu síly na nabití, ale nic problematickýho.
Zalehnul jsem za pytel, natáhnul a hledal vhodnou polohu pažby a svýho ramena. Zamířit a ... Ozvala se obrovská pecka a kopanec do ramene, že jsem v první chvíli myslel, že to klíční kost nepřežila. Opravdu jsem nečekal, že to bude takovej kopanec. Byla to morda jako bejk. Při druhý ráně jsem přesunul pažbu víc do ramene, bylo to lepší, ale stejně to bolí ještě teď a modřinu mám pořádnou. Vůbec nechápu, jak s tím ty rusové mohli střílet.
Ale i přesto to byl dojem naprosto úžasnej. Sice terči jsem moc nedal (2x mimo, 3x nějaký trojky, čtyřky - bída), ale zase - po takový době a na 100 metrů se nejni co divit.
Výslednej dojem je maximální spokojenost a splnění si jednoho (možná klukovskýho) snu.

PS: místním profíkům se omlouvám, ale jsem amatér, tak ty zážitky vidím trochu jinak.

Pon Máj 20, 2013 9:46 am
Profil ICQ
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Když má mosin velký závěrový vůle, tak je to ještě horší.

Hele, .45 Long colt mi přišel docela příjemnej, on to není žádný overpowered náboj, jede to ještě s černým prachem.

Pon Máj 20, 2013 1:01 pm
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
S tím mosinem máš pravdu, když jsem měl otevřenej závěr a ládoval ho, tak se mi zdálo, že je docela volnej, Ale při zavírání zase mi to nepřipadalo.

U toho koltu jsem byl překvapenej, že ten zpětnej náraz nejni až tak velkej, jak jsem čekal. Střílelo se mi z toho až nečekaně dobře.

Pon Máj 20, 2013 1:29 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Mosin (a každá opakovačka) je o tom, jak se posadí do ramene.
Plnotučná pušková ráže prostě chyby v tomhle směru neodpouští jako útočná puška, kterou můžeš celkem beztrestně držet jako prase kost.
Že tě bolí zrovna klíční kost je jasný indikátor toho, že bylo zapřeno ve špatném místě. :D
Vleže je to docela mrda, když se blbě zapře, to jo. Ale jakmile víš, jak na něj, tak něco začneš pociťovat tak po padesáti a víc ranách, ve stoje ještě mnohem víc, protože na rozdíl od leže "pružíš".

Jinak vůle závěru se v zadní poloze nepozná, tam se to vaklá vždycky. :D

Pon Máj 20, 2013 8:10 pm
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
To, že sem si ho dal při první ráně blbě, jsem zjistil hned, když ně kopnul právě do klíční kosti. Pak už to bylo lepší, ale stejně. Možná jsem ho taky neměl do toho ramene tak tlačit. Chtělo by to asi víc trénovat :)
Ale jinak zážitek nezapomenutelnej.

Uto Máj 21, 2013 7:21 am
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Už můžu na vycházku do Kordonu. :)

Obrázok

Pon Sep 09, 2013 5:41 pm
Profil ICQ
Snorký
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Slint slint.... Musím si někdy zkusit i něco jiného než pistole.

V zoně jsem znám pod přezdívkou Tulák. Dále příležitostně i jako zombík a snork.

Ned Dec 29, 2013 9:15 pm
Profil ICQ
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 377 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť