• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned Dec 05, 2021 10:03 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 377 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší
 Arzenál 
Autor Správa
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Arzenál
Nicméně jak jsem psal, u EVA a Brenu již asi nebude co kus, to originál. Výroba je dost automatizovaná. Do CNCčka leze kulatina a ven co dvacet minut vypadne hotový závorník. Finální součástka, bez jakýhokoliv kurvení pilníkem.

Co se týče závad. Možná je i kombinace prach + olej a to je smrtelný pro jakoukoliv zbraň. Zrovna před chvílí na youtubu takhle testovali kosu i AK a vyhořely oba.

Kosa

Kalach

Pia Máj 04, 2012 8:14 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
kovas píše:
Nicméně jak jsem psal, u EVA a Brenu již asi nebude co kus, to originál. Výroba je dost automatizovaná. Do CNCčka leze kulatina a ven co dvacet minut vypadne hotový závorník. Finální součástka, bez jakýhokoliv kurvení pilníkem.

Co se týče závad. Možná je i kombinace prach + olej a to je smrtelný pro jakoukoliv zbraň. Zrovna před chvílí na youtubu takhle testovali kosu i AK a vyhořely oba.

Kosa

Kalach

to není test to .................... a ještě ............... .

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 78Alb7rz_c

Pia Máj 04, 2012 8:27 pm
Profil ICQ WWW
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Ty máš problémy s vyjadřováním?

Co se týče závad, tak na střelectví Jedna Paní Povídala, že dochází k nedovírání závěru a přetrhávání nábojnic. 805ky nemají asi drážkovanou komoru(¨nebo nějak pofiderně, dokazuje to velká síla potřebná k vytáhnutí nábojnice). Tak asi CZUB za mírny poplatek nainstaluje na každou zbraň zásobník oleje, mazajíc každý náboj před zasunutím do komory. :D Nedivil bych se, kdyby se to stalo.

Sob Máj 05, 2012 2:14 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
o zasekávaní som počul, čítal.....no a udivuje ma to (pre tú cenu, koľko ste vy, daňoví poplatníci z ČR dali) ale neprekvapuje, veď na druhej strane, aký kvér bol ultra super duper spoľahlivý hneď od výroby? AJ G36 sa musela trochu odchytať, M16 je ne/spoľahlivá dodnes, takže zrejme bude musieť prísť 805v2.0 a možno to bude OK
ale úprimne, od toho, že tam je piestový systém som si sľuboval lepšiu spoľahlivosť

kovas: olej a piesok je super kombinácia, také niečo dokáže zabiť absolútne všetko...ale ten test mi prijde trochu nereálny, jednoducho, aby sa také niečo stalo.....no neviem, možno.....máš kontakt s nepriateľom, strieľať po ňom, dojdú ti náboje v zásobníku, v tom príde piesočná búrka, ty máš záver vzadu, ale spomenieš si, že si nechal zásobáky na základni, tak ideš pre ne, pušku necháš v piesku....vrátiš sa nazad dáš zásobník a sakra, a puška nejde.... :D
nie, je to trochu sci-fi, ak by si rozoberal kvér, tak si nebudeš mastné súčiastky hádzať do piesku a potom ich neotrieš. A ak máš kvér pri sebe, tak sa do neho piesok veľmi nemôže dostať.

Ned Máj 06, 2012 6:06 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
putos píše:
o zasekávaní som počul, čítal.....no a udivuje ma to (pre tú cenu, koľko ste vy, daňoví poplatníci z ČR dali) ale neprekvapuje, veď na druhej strane, aký kvér bol ultra super duper spoľahlivý hneď od výroby? AJ G36 sa musela trochu odchytať, M16 je ne/spoľahlivá dodnes, takže zrejme bude musieť prísť 805v2.0 a možno to bude OK
ale úprimne, od toho, že tam je piestový systém som si sľuboval lepšiu spoľahlivosť

kovas: olej a piesok je super kombinácia, také niečo dokáže zabiť absolútne všetko...ale ten test mi prijde trochu nereálny, jednoducho, aby sa také niečo stalo.....no neviem, možno.....máš kontakt s nepriateľom, strieľať po ňom, dojdú ti náboje v zásobníku, v tom príde piesočná búrka, ty máš záver vzadu, ale spomenieš si, že si nechal zásobáky na základni, tak ideš pre ne, pušku necháš v piesku....vrátiš sa nazad dáš zásobník a sakra, a puška nejde.... :D
nie, je to trochu sci-fi, ak by si rozoberal kvér, tak si nebudeš mastné súčiastky hádzať do piesku a potom ich neotrieš. A ak máš kvér pri sebe, tak sa do neho piesok veľmi nemôže dostať.

takhle jsem to video okomentovat nedokázal, ale souhlasím i s komentáři pod videem každej kreten si to otře.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 78Alb7rz_c

Uto Máj 08, 2012 10:58 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Amerika ist wunderbar! :D Ale taky teuer, a jakože celkem kurevsky. Holt Evropa.

Obrázok

Obrázok

Pia Jún 29, 2012 7:43 pm
Profil ICQ
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
justy: ty si tiež nemôžeš vybrať drahšiu firmu ako Oberland Arms? :D radšej sa ani nejdem pýtať, na koľko ťa tá emina prišla
BTW som zvedavý, ako budeš hodnotiť spoľahlivosť, lebo niektorí ľudia majú M16/M4/AR15 za zbrane, ktoré nerobia nič iné, len sa zasekávajú.
a ako sa mieri cez ten ACOG, keď tam zasahuje aj mucha?

Pon Júl 02, 2012 7:31 am
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Tak ona ta AR 15 není úplně nespolehlivá, ale někdy dělá psí kusy. Na vině není ani tak samotná puška, ale hlavně zásobníky. Ty G.I. stojej za h*vno. Samozřejmě vyžaduje větší údržbu, to je dáno konstrukcí plynového ústrojí.

A "Armaliťáci" jsou na závady zvyklí, odstraňují je proto rutinně. Když se mi sekl Hermex, tak jsem z toho byl dost vyjevený. U AR by mě to nepřekvapilo. :D

Pon Júl 02, 2012 10:43 am
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Účtenku jsem spálil a svědomí mi to odfiltrovalo, protože to byla fakt šílená pálka, a to nepočítám ACOG. :D
BCG je v tvrdochromu a puškový systém je obecně spolehlivější než karabinový nebo mid-length.
GI zásobníky jsou zodpovědné za většinu závad u AR, tak uvidím.

Z AR-15 v původním systému DI si u nás nevybereš - písťák jsem nechtěl a ani se nedělá v 20".
Imperial Defence ani Dlask už se nedováží, DPMS (ProArms) už kvůli nízkému zájmu 20" nevedou, Luvo je prý out of spec a má šílené čekací lhůty (i když na tu OA-15 jsem taky čekal skoro osm měsíců). Prostě když už je tu AR, tak je to 14.5" nebo nanejvýš 16", karabinové bláznovství dorazilo i do ČR. :)

A2 moucha mě překvapila, nečekal jsem, že tam bude vidět, ale není to tak zlé, na blízko tam vidíš takový stín, když ostříš na dálku, tak to už skoro nepoznáš.

Pon Júl 02, 2012 12:24 pm
Profil ICQ
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Proč vlastně nedováží Norinco k té jejich M4 i dlouhou M16? Za ty prachy by to kupce našlo. Nejsou zas tak špatně zpracovaný. Reference jsou docela okej. Ale jak víme, M4 je více namáhána, mlatí to závěrem fest, proto tu dlouhou M16 považuju za rozumější variantu s delší životností.

A taky jsem slintal jsem na jejich NR 08. Ale to zas určitě nepustí zkušebna, stejně jako ty MP5ky v semi auto a jejich kopie.

Naposledy upravil kovas dňa Štv Júl 05, 2012 9:15 am, celkovo upravené 1

Štv Júl 05, 2012 9:12 am
Součást Zóny
Součást Zóny

Odpoveď s citáciou
Slyšel jsem, že Norico je kus od kusu. Záleží jaké máš zrovna štěstí :)

Štv Júl 05, 2012 9:14 am
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Nedováží je, protože není zájem. Říká se tomu "carbine craze", "karabinové šílenství". :)
AR-15 karabinové délky je takový zprasenec, lepší je jít do mid length, nebo ideálně rovnou rifle length (třebaže s kratší hlavní - dissipator). Samozřejmě pro home defense nebo taktickou střelbu jsou lepší kraťasy (okolo 10") a s moderní municí odpadá problém s nespolehlivou fragmentací M193 / M855 z tak krátkých hlavní, když se to dobře poskládá, tak to taky chodí spolehlivě.

Mor AR pušek je to, že je to v podstatě stavebnice a existuje milion a jedna firma, co to dává dokopy s různou úrovní technické zdatnosti, nemluvě o lidech, co to skládají doma. Mor armády jsou GI zásobníky. Když se to dá dohromady dobře a řádně se to maže, tak to jede, a to tak, že furt. Když se to zprasí, používají se vyřazené GI zásobníky a nemaže se, tak to holt dělá psí kusy. Znám chlapa, co namastil svoji LMT nějakým lithiovým šmelcem a zatím z ní vysypal asi čtyři tisíce špinavých ocelových 5.56 Wolfů bez jakéhokoli čištění nebo doplnění maziva, a to v bordelu v lese a taktické střelbě, žádné rozmazlování. Když pootevřeš závěr, tak je to celé oslizlé temně černým slizkým humusem, ale funguje dál. Bez jediné zádržky (s PMAGama). :D

AR od Číňanů bych nevěřil, je to komplikovanější záležitost než většina jejich sortimentu a čekal bych, že po trochu větším záhulu se začnou lámat uzamykací ozuby, vytahovač, nebo se rovnou rozletí závorník v tom úzkém místě u cam pin hole. Nějakému mil-spec provedení bych u Číňanů vůbec nevěřil, takže náhrada těchhle dílů se může docela zkomplikovat. O nějakém korektním smontování a seštelování gas keys nebo srovnaných skluzavkách si tam asi taky můžete nechat zdát.

Štv Júl 05, 2012 6:25 pm
Profil ICQ
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
No. Já nevím, na Youtubu tomu norníkovi v karabinové verzi dávali záhul docela dost a ustál. Nechci se Číňanů nijak zastávat, ale Norinco vyzbrojuje tamější ozbrojené složky, a zaslechl jsem nějaké fámy, že Norinco měl prostředky pro výrobu této zbraně již před 20 lety, kdy měla sloužit jako regulérní zbraň ozbrojených složek, ale nakonec se obrátili někam jinam. Nechci tady fabulovat tím, že přece jejich TYP 56, který je nejrozšířenějším klonem AKM na celé Zemi je dost slušně vyroben(a je, ale přece jen AR 15 je poněkud složitější), ale přece Norinco nemůže vyrábět kvéry, které se rozsypou po třech zásobnících.

A reference ze střelectví jsou taky v pohodě. Protože jinak tady asi M4, nebo AR 15 za nějakou slušnou cenu neseženeš. Proto mě zajímala i ta jejich MP5.

Ale jestli je to tak, jak říkáš a opravdu to má tak malou životnost, tak to bych radši koupil osmapadesátku v 5.56, protože pod dvacet tisíc AR neseženeš.

Štv Júl 05, 2012 6:51 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Co jsem vypozoroval, tak lidi co kupují číňana až na výjimky nemají v plánu zbrani dávat dvakrát záhul. Ne, že by to bylo něco špatného, ale je to to samé jako hardcore čezetáři - "dvě stě ran bez zádržek, nejlepší kvér na světě". :) Nechci soudit tu Norinco M4, ani jsem ji neměl v rukou, ale jejich reputace je přinejlepším "hit and miss". Ale zase za ty prachy je to asi lepší než koupit na koleně uklohněnou polo-DPMS od ProArmsu za třicet litrů a zjistit, že tak nějak ani nejsem první majitel půlky dílů. :D

Štv Júl 05, 2012 11:01 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Možno stálkrovať!
Dárky na Vánoce letos asi vyberu z popelnic. :lol:

Obrázok

Pia Nov 30, 2012 11:05 pm
Profil ICQ
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 377 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť