• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv Dec 08, 2022 5:36 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 pomoc s jedním programem do Deus ex IW 
Autor Správa
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať pomoc s jedním programem do Deus ex IW
prosím někoho o pomoc... nainst. Deus Ex IW a ve hře je bohužel rozlišení jen 1280x1024 , já jsem našel návod jak tohle nastavení zvednout na vyšší , na těchto stránkách:http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/Deus_Ex:_Invisible_War
bohužel tak zvládnu jen krok 1 , u kroku 2 nevím jak uložit změny krok 3 to je už na mne dost (ten hex editor , tochce už trochu něco vědět)....jest-li byste neměl někdo chut mi trochu poradit , budu vám vděčný

edit: šel jsem tady , protože docela velká dobrá stranka o Deus Ex zmizela a mě spíš jde o pár tech věcí , ale pokud to tady vadí , tak to smázněte

Sob Apr 30, 2011 8:44 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Poslať Re: pomoc s jedním programem do Deus ex IW
U dvojky u editace *.ini souboru by mělo stačit kliknout klasicky na Soubor -> Uložit (pokud soubor edituješ v Notepadu).

HEX editace je poměrně snadná - sice se mi DE do rukou nedostal, ale podle toho návodu by mělo stačit vyhledat si v souboru Engine.d2u hexadecimální hodnoty AA 24. Tyhle hodnoty by se v souboru měly vyskytovat celkem třikrát a všechny je třeba změnit na CC 24 (pokud budu vycházet z poměru monitoru 16:10). Pak už jenom stačí změny uložit a zkusit hru zapnout. Editovat se dá pohodlně v PSPadu. Kdyby se ani teď nezadařilo, zkus mi Engine.d2u poslat mailem a už bych ho nějak snad upravil.

Sob Apr 30, 2011 10:12 pm
Profil WWW
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
http://www.uloz.to/8833094/engine-d2u
http://www.uloz.to/8833096/default-ini

to jsou ty dva soubory , pokažde mě to hlásí nějakou chybu...chtěl jsem to předělat na ten poměr 16:10

Ned Máj 01, 2011 12:25 am
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Oba soubory jsou tady... snad budou fungovat.

Ned Máj 01, 2011 1:23 am
Profil WWW
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Díky , funguje to perfekt a hned ta hra má jinéj šmrnc (hraji ji po delší době , protože konečně někdo dělá češtinu a její betaverze je k testování)
mám jenom prosbu..co jsem dělal špatně u toho .ini souboru....otevřel jsem ho notepadu...pak našel tu hodnotu FOV_67 , přepsal ji na 58 a chtěl dát uložit a tady jsem narazil..následovaly samé tabulky a výzvy...např. cílová složka už existuje , najděte jinou cíl. složku atd. ..jak mám tedy správně uložit přepsání souboru
a ještě bych tě poprosil , nemohl bys mě poslat nějaký obrázek z toho hex editoru , jak měl vypadat ten řádek nebo soubor co jsem měl upravit , abych si udělal trochu představu co jsem měl vlastně hledat , rád bych to zkusil příště zvládnout sám.....ještě jednou Děkuji !!!

Ned Máj 01, 2011 7:56 am
Veterán
Veterán
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Rudý les, před tunelem doprava, potom podle krvavých stop
Odpoveď s citáciou
trochu se vám vmíchnu do debaty - s HEX editory ti neporadím, ale to s uložením souboru mi taky dělalo, musel jsem něco upravit ve vlastnostech, tuším ve Vlastnosti - Zabezpečení - musíš změnit práva uživatele na "úplné řízení" nebo tak nějak, pak by to mělo jít uložit

Ned Máj 01, 2011 8:20 am
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Platí to, co píše Pseudodog - případně si hned po opravě ten soubor uložíš na plochu a tam ho přejmenuješ.

K HEX editoru - na tom webu byl návod, co a kde změnit (PSPad bohužel nepomohl, takže nakonec bylo potřeba stáhnout ten XVI32, co ho linkovali hned před obrázkem s nastavením). Tak jak tak nemáš za co.

Ned Máj 01, 2011 9:47 am
Profil WWW
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
tak na ty soubory .ini to funguje , opravdu stačilo ve vlastnostech najít to pravé a dát OK
ted by mě zajímal ten HEX editor ....třeba Hexadecimální hodnota | AA | 24 |
to mám hledat v tom prvním sloupci nebo kde...tohle pořád nechápu

Ned Máj 01, 2011 10:12 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Stačí, když spustíš ten editor, otevřeš v něm Engine.d2u, rozklikneš si Search a v další nabídce Replace. Teď si stačí obklikat nastavení z toho obrázku (Case sensitive/rozlišování velikosti písma a v kolonce Scope from/Hledat od zakřížkovat Begin/od začátku). Do prvního políčka HEX string napíšeš původní hodnotu (AA 42) a do toho dalšího už upravenou (D8 42). Klikneš na Replace all a je to - objeví se tabulka s výpisem, že došlo ke třem náhradám (což je dobře) a pak už ten soubor jenom uložíš. Samotnou HEX hodnotu ty sám hledat nemusíš, o to se postará editor.

Ned Máj 01, 2011 10:59 pm
Profil WWW
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť