• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv Jan 27, 2022 7:17 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Knížka- recenze 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Knížka- recenze
Nazdárek, tak sem se konečně dokopal si knížku přečíst (kromě lovců mamutů na základce sem nic nepřečet).
Mam dovču a tak sem se na ni vrhl. Měl sem ze čtení velice příjemný pocit, vtáhla mě do děje, stejně jako hra.
Svoje slabá místa měla, někdy mě i otravovala, ale hned si to dalším dějem napravila.
Jak napsal Zeil - v nějakých místech bych čekal, že se děj mnohem podstatněji rozjede.
Ale jinak naprostá spokojenost a jsem zní nadšen.

Štv Aug 12, 2010 9:25 pm
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Já knihu dočetl včera. Jsem docela vášnivý čtenář, takže sem knihu často doslova hltal a nemohl se nabažit, nemohl přesat číst. Celkově, příběh je výborný. Popis postav postačující, občas skvělý, popis prostředí také dobrý. Trochu, vlastně docela dost, mi to připomíná všechny ruské autory, které sem četl - od Strugackých až po Dostojevského.
Kromě některých, zmiňovaných nerozepsaných, nevyužitých momentů, byl nehorázně odfláklý konec knihy. Tam se autor mohl docela rozepsat - jak už dějově, tak myšlenkově. Jiné scény byly zase rozepsány do detailů a to se mi líbilo.
Docela zajímavě zde byly rozvedené, jak bych tomu jen řekl, citově zaměřené scény, které působily docela věrohodně a vlastně působily.
Překlad nedopadl nejlépe, ale mohlo to být i horší. Já bohužel anglický originál nesehnal, stejně bych se s ním páral do konce roku a rusky něpaněmaju....
Knize, seč je výborná, něco chybí, těch věcí je víc, ale většinou ani neuškodí celkově dílu nějak moc.
Kniha ve mě zanechala dost dobrý dojem. Najednou sem viděl, v jakým luxusu žijem, že každý den máme co jíst a pít a nemusíme těžce bojovat o přežití. Jak hezkej je svět kolem a jak to může dopadnout... možná přehánim, ale je to skvělej pocit...
Kniha dává hodně prostor myšlení a fantazii, což je přesně něco pro mne. Tenhle aspekt mě potěšil snad nejvíc.
Asi bych to nedokázal zhodnotit v škále jedna až deset, z mnoha úhlů pohledu si zaslouží deset bažilionkrát podtržený, ale z jinejch je to jiný... má svoje plus i mínus a těch plusek je o moc víc, což je dobrý....

That is not traditional fire.

Štv Aug 12, 2010 10:03 pm
Profil ICQ
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
tak se teda omlouvám.. a mažu abych neochudil další,nějak mi to nedošlo když jsem byl tak unesen..

Naposledy upravil vandurat dňa Pon Aug 30, 2010 2:53 pm, celkovo upravené 1

Pon Aug 30, 2010 10:19 am
Zkušený
Zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Tak, díky za spojlery a otřesnou gramatiku :?

Pon Aug 30, 2010 10:24 am
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
dopytle,celkem mě to štve,anebo spíš je mi to líto těch 2 nebo 3 lidí,kteří si ten muj minuly přispěvek přečetli,a tim padem je připravil o zažitek z celé knihy.
Skutečně mě mrzí,že ten kdo si tu knihu koupil s nadšením a zvědavostí,z ní nebude mít takové potěšení třeba jako já.
Ještě jednou se vám omlouvám :|

Uto Aug 31, 2010 9:56 am
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Kniha zakoupená(399Kč, Palladium), přečtená.... Vynikající. Jako jsou tam věty jako že "spošť zablokovala v půli mechanismus", nebo "tahal za závěrník". ovšem nic není dokonalé, spíš mě trápilo, že nepopsal více "srdce Kremlu". Jak. proč, atd....

Pia Dec 03, 2010 12:49 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
kovas píše:
spíš mě trápilo, že nepopsal více "srdce Kremlu". Jak. proč, atd....

Jo, přesně, v těhle momentech by se mi taky líbilo kdyby to autor lépe popsal. Mělo by to ještě větší "grády" , ale i tak pro nás Super čtení.

Pia Dec 03, 2010 5:36 pm
Shifty první Telecí
Shifty první Telecí
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Recenze na knižní Metro 2033 je k mání: http://shiftyho.blog.cz/1012/metro-2033 ... ficke-dilo

Snad se bude líbit.

Str Dec 08, 2010 3:14 pm
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Kniha přečtena jedním dechem a výborná.Už jen čekám na vydání Metro 2034,jak knižky tak i hry 8)

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz+Noctua NH-U12P, GigaByte GTX 260 Core 216 OC 896MB, Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C4DHX, Gigabyte GA-EP45-DS4, 2xWestern Digital Caviar Black WD6401AALS - 640GB 32MB, Corsair Power Supply HX520 520W, CoolerMaster Centurion 534+2xNoctua NF-P12-1300, Fun Control: Zalman ZM-MFC2 Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit CZ SP2

Pon Feb 28, 2011 9:02 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Polsonside: přesně moje slova :D

Pon Feb 28, 2011 10:02 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Knihu jsem včera dočet. Musím říct, že paráda, byl jsem velmi příjemně překvapen! Přečetl jsem ji opravdu jedním dechem a nemoh se odtrhnout, Gluchovsky jako autor má určitě budoucnost. Líbilo se mi, že to perfektně "doplňuje" příběh hry. Jsem rád, že jsem do knihy zainvestoval (ikdyž už je na světě docela dlouho) a určitě si velmi brzy koupím pokračování. Po přečtení jsem dostal chuť znovu si Metro zahrát. :P (omlouvám se adminům/moderátorům za oživení staršího topicu, ale musel jsem se vyjádřit...)

Str Aug 27, 2014 7:04 am
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť