• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob Feb 29, 2020 9:57 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Stále nekončící problémy s pády hry 
Autor Správa
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Stále nekončící problémy s pády hry
Zdravím všechny Stalkery...píši sem již po třetí a doufám,že snad již naposledy.Jak jsem již posledně psal ve svém příspěvku,podařilo se mi najít na internetu funkční verzi stalkera,kterej mi konečně fungoval a nepadal..bohužel jsem to asi zakřikl.Dohrál jsem část "Zaton" splnil většinu úkolů a přestěhoval se do obalsti Jupiteru,zde jsem již nějaké úlohy splnil,řekl bych,že jsem tak v polovině..do této doby téměř bez problémů,tu a tam mi to spadlo,ale nic katastrofálního,bohužel,ale ted mi to padá téměř neustále,hraji sotva 5 minut a najednou mi zčerná celá obrazovka,slyším hlasy,zvuky,hra stále běží,ale já nic nevidím..jediné co,tak dát alt + F4 nebo ctrl + alt+ delete abych se dostal zpět do windows,objeví se klasická hláška x ray bug a konec..jako vážně nevím,do půlky mi hra jde vcelku dobře a nejednou se z ničeho nic takhle začne s prominutím srát.......přiložím ještě výpis z logu,kdyby někdo věděl,či mohl nějak pomoci,byl bych samozřejmě rád.................................................................................................................
FATAL ERROR

[error]Expression : Hardware device removed.
[error]Function : CRender::texture_load
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRenderDX10\dx10Texture.cpp
[error]Line : 493
[error]Description : D3DX11CreateTextureFromMemory ( HW.pDevice,S->pointer(),S->length(), &LoadInfo, 0, &pTexture2D, 0 )
[error]Arguments : d:\hry\stalker - call of pripyat\gamedata\textures\ui\ui_console.dds

stack trace:

Sob Apr 27, 2013 11:23 am
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Stále nekončící problémy s pády hry
Tady těch problémů může vězet hned několik:

- Možná příčina v přetaktování procesoru.
- Potíže se zapojením dvou grafik ve SLI a Crossfire (což se obecně podle uživatelů jeví jako vysoce pravděpodobná možnost).
- Vyčerpání paměti na graf. kartě (například kvůli vyšším rozlišením, např. 1900x1200 ve spojení s vysokou mírou antialiasingu). Řešením by bylo snížit pár detailů, klidně i vypnout v nastavení hry vyhlazování (ve Stalkerovi stejně nefunguje) a případně snížit kvalitu renderování.

- Reinstalovat hru.
- Vypnout ve Windows Aero rozhraní.
- Kompletně přeinstalovat ovladače grafiky.

Bohužel víc jsem toho nevyšťoural. V těhletěch případech se obecně dost špatně radí :|

Sob Apr 27, 2013 12:32 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Děkuji za rady,už jsem začal zkoušet něco sám a asi překvapivě máš pravdu ohledně těch detailů..vypnul jsem direct x 11 a dal tam jen 10,snížil jsem detaily textur a doted mi to zatím nespadlo..Každopádně je to velice divné..procesor nemám přetaktovaný,ani grafickou kartu a moje sestava je phenom IIx4 2,8 8 giga ram a amd 6870 OC 1 giga ram...na tomhle hraje naprosto plynule i crysis 3 na vysoké detaily..podle mě by to mělo na tuhle hru vpohodě stačit..

Sob Apr 27, 2013 3:21 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
No, mohlo i nemuselo. Tehdy jsem řešil podobnou věc s dřívější 8800GT a Clear Sky. Jakákoliv jiná hra (včetně CoP) běžela naprosto skvěle, ale Clear Sky fungovalo jenom na statiku. Jakmile jsem nastavil byť o kousek vyšší detaily nebo přepnul render, dostal jsem senzačních 5 fps. Počasí a hardwaru zkrátka člověk neporučí.

Mimochodem DX11 v CoP je problémem samo o sobě, zvlášť kvůli konstantní rozostřenosti písma.

Sob Apr 27, 2013 4:21 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Nazdar. Nechcel som zakladať novú tému tak to hodím sem. Po dlhšom čase som si chcel zahrať COP s Modpackom(začal som novú hru). Akonáhle po úvodnom intre chcem ísť do menu hra mi zamrzne a následne padne s klasickou chybou X-Ray engine prestal pracovať. Hľadal som tu na fóre riešenie, ale nič podobné s mojim problémom som nenašiel(možno som prehliadol :roll: -neviem). Každopádne pridávam výpis z logu.

stack trace:

0023:62607904 d3d11.dll
0023:6260753C d3d11.dll
0023:625B3E5A d3d11.dll
0023:05B9B8FA xrRender_R3.dll

[error][ 18] : Už tam nie sú žiadne súbory.

Sob Jún 21, 2014 5:13 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Zkontroluj si, jestli nemáš nainstalovanou aktualizaci KB2670838 ve Windows (bod 2 v sekci problémů). Ta za spoustou problémů právě s nastavením DX10 renderu mohla.

Sob Jún 21, 2014 6:24 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Díky Daty. Už to šlape ako má.

Sob Jún 21, 2014 6:56 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť