• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon Sep 16, 2019 3:36 am

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Stalker Sigerous Mod 2.2 Start Českého překladu 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Stalker Sigerous Mod 2.2 Start Českého překladu
Obrázok

Základní Info o Modu samotném:
Sigerous Mod 2.2 je modifikace, která ve Stalker Call of Pripyat mění ve hře téměř vše. Hned na úvod vás tato modifikace dostane jednak velkou řadou nových úkolů, ale taky s příchodem verze 2.2 i nových lokaci, jimiž jsou:

Kordon(ShoC)
Dark Valey - Lab x18(ShoC)
Bažiny(CS)
Agroprom - Agroprom podzemí (ShoC)
Vojenské Sklady(ShoC)
Rudy les(CS)

Samozřejmě k celé této várce map, připočtěte ještě ty co máte v základním příběhu a dojde vám, že před vámi leží mod s odhadem na cca 20-30 hodin herní náplně. Základní příběh prošel komplet změnou podoby, jsou zde jak nové hlavní mise, tak řada vedlejších missí.

Tato modifikace toho samozřejmě nabízí více, jednak je tu nový RPG prvek, který vám vylepšuje postupně vaši postavu (zlepšuje dostřel a přesnost s každým dalším rankem který získáte) zároveň jsou ve hře prakticky všechny možné zbraně, ktere na Stalkera vyšli. Modifikace je jak pro ty Hardcore hrající hráče, tak i pro občasné víkendové pařany.

SGM má vlastní menu ve hře, ve kterém si pak můžete zapnout/vypnout řadu funkcí. Pro hardcore hrače jsou tu neznáme anomalie, miny nebo takové alfa tymy, jež vás stopují s jediným cílem a to eliminovat vás (nově si ve verzi 2x na vás přivolávají vrtulník) aby to nebylo cíleno jen pro ty hardcore hrající pařany, je zde například funkce automatického užití lékarničky, kterou když aktivujete, získáte možnost při zranění se vyléčit automaticky.

Základní informace o překladu

Tak po delší době jsem se opět pustil do překladu modifikace, byť jsem už vyloženě čekal že další překlad, který bych prováděl by byl už samotný S.M.R.T.E.R 0.45, na který se osobně hodně těším. Nicméně jak to tak vypadá, tak nejbližší termín vydání modu bude asi pravděpodobně v létě, čili do té doby si tu mezitím můžem zahrat stalkera v podobě Sigerous Modu a to přímo konkrétně verze 2.2, jež je aktuální.

Někoho touto zprávou potěším, někoho pravděpodobně ne:-) Holt člověk se nemůže zavděčit všem. Každopádně jsem udělal, řekl bych pro někoho velký ústupek, a to takový, že čeština vyleze ven až po korekci, kterou nám provede můj kamarád xtomas252, kterého někdo z vás může znát, jako skvělého překladatele a korektora ať už filmů nebo seriálů například na jeho portále cwzone.cz

Na druhou stranu jsem se rozhodl ke kroku a to v podobě uzavřeného betatestu (takže ti nedočkavci se klidně mohou přihlásit a zahrát si mod ještě před ofic vydáním) nicméně mi musí betatester zasílat chyby nejen v samotném textu, ale i případné pády hry apodobně. být komunikativní na ICQ či skype. Uzavřený betatest začne už pravděpodobně tento pátek.

Žádost o betatest mi zasílejte na tyto kontaktní informace:

Start Překladu 09.04.2012
Plánovaný konec překladu: 12.05.2012

Převod českých textů z SGM 1.7: 100%
Překlad zbylých Anglických textů: 71%
Korekce: 0%
Testování Beta verze: 0%

Soubory s veškerýmy texty Aktuální překlad v %:
-SGM_character_names.xml 100%
-SGM_descr_advanced.xml 100%
-SGM_descr_activators.xml 100%
-SGM_descr_addons.xml 100%
-SGM_descr_artefacts.xml 100%
-SGM_descr_ammo.xml 100%
-SGM_descr_books.xml 100%
-SGM_descr_booty.xml 100%
-SGM_descr_breeding_items.xml 100%
-SGM_descr_capture_meals.xml 100%
-SGM_descr_deserves.xml 100%
-SGM_descr_devices.xml 100%
-SGM_descr_foods.xml 100%
-SGM_descr_medals.xml 100%
-SGM_descr_medics.xml 100%
-SGM_descr_outfit.xml 100%
-SGM_descr_physic.xml 100%
-SGM_descr_quest_items.xml 100%
-SGM_descr_use_items.xml 100%
-SGM_descr_weapons.xml 60%
-SGM_descr_treasures.xml 100%
-SGM_menu_texts.xml" 100%
-SGM_mechanic_upgrades.xml 100%
-SGM_message_boxs.xml 100%
-SGM_news.xml 50%
-SGM_personal_pda.xml 100%
-SGM_question_game.xml 100%
-SGM_region_names.xml 100%
-SGM_relations.xml 100%
-SGM_script_texts.xml 100%
-SGM_spots.xml 100%
-SGM_stories.xml Zatím se nepřekládá (možná se tam doplní nějaké CZ příběhy)
-SGM_tasks.xml 8%
-SGM_tutorials.xml 100%
-SGM_xml_dialogs.xml 61%
-st_dialogs_darkvalley.xml 100%

Dialogy:
Kordon: 100%
Bažiny: 100%
Dark Valley: 100%
Armádní sklady: 20%
Agroprom: 100%

Doplnění dialogů ze starých lokací pro SGM 2.2:
Zaton 0%
Jupiter 0%
Pripyat 0%

Překlad SGM Verze 2.2

SGM překlad provedl: Micro, luboskubista
Testování první verze: Micro, Dabak
Tvorba povídek stalkerů: YardaFreeman
Překlad Artefaktů: Dabak
Úpravy scriptů: Micro

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Původní příběh obsahuje češtinu od tvůrců http://stalker.scorpions.cz

Hlavní překlad a úpravy: Datastor
Spolupráce: Anreil, Alcapaja, Střelec, Beestar, Scad, TmsK, KREB, Denerick, mnn
Oprava viditelnosti finálních titulků: mnn
Originální skripty: TSL16b, ·f·i· csoport, Mr. Fusion
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naposledy upravil Micro dňa Pon Apr 23, 2012 2:54 am, celkovo upravené 9

Str Apr 11, 2012 12:33 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Re: Stalker Sigerous Mod 2.2 Start Českého překladu
TAK NA TOTO SA TESIM . :)

Pon Apr 16, 2012 6:17 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

bobacisko píše:
TAK NA TOTO SA TESIM . :)

Jo je to super mod jen me zamrzelo to ze v agropromu nejsou zadne questy na druhou stranu dost questu je v kordonu a hodne v Dark Valley nebo třeba vojenske sklady maji radu dialogu. Jeste se budu snazit do SGM nacpat ceske titulky z puvodniho prekladu a taky pokusim se zase fixnout menu a chtel bych do SGM nacpat shoker mod na zbrane

Str Apr 18, 2012 6:34 am
Profil ICQ WWW
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Dufam ze tie dalsie mody tam nechces nacpat natvrdo, ale len formou doplnku, lebo vies ako to je, co sa paci tebe nemusi inemu a blabla mame tu naprosto zbytocnu diskusiu :)

Str Apr 18, 2012 12:41 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

bigfutus píše:
Dufam ze tie dalsie mody tam nechces nacpat natvrdo, ale len formou doplnku, lebo vies ako to je, co sa paci tebe nemusi inemu a blabla mame tu naprosto zbytocnu diskusiu :)

Předpokládám že to je reakce na shoker mod na druhou stranu to tak trošku nepobírám vždyť je výborná modifikace jednak má hráč k dispozici variabilnější úpravy samotných zbraní možnost několika typů optik/kolminatoru/ reflexnich zamerovacu navic realne zasobniky do zbrani tak trošičku nechápu tvůj dodatek co přesně se ti na tom modu nelibí ve výsledku je brán komunitou více než kladně je to prakticky pokračování aresenal modu. Já bych ještě na něm uvítal laserovy zaměřovač. hodně se mi líbilo video z CS na sniperku to reálné přebíjení je opravdu nádherně animované ten člověk zaslouží pochvalu nikoliv zbytečný útoky na jeho práci já osobně si těchto lidí hodně vážím

Štv Apr 19, 2012 12:52 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

bigfutus: hrál jsi ten weapon mod vůbec ??? Je super a upravuje vetšinu původních zbraní a přidává trg, m60 a plamenomet s p90

Štv Apr 19, 2012 7:44 am
Zelenáč
Obrázok užívateľa

už se těším as to vyde !

Štv Apr 19, 2012 11:28 am
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Micro píše:
...

Sebelepsi mod nic nemeni na tom, ze dve moznosti su viac ako jedna. To predsa nema nic s kvalitou prace :)
Ja si to proste rad skusim v povodnej forme, aby som vedel ze co mi vyhovuje a co potrebuje pomodovat. Ale ked sa docitam ze ten Shoker upravuje presne to co mi vadi, tak sup tam s nim a to hned :!: :D

Štv Apr 19, 2012 1:06 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

bigfutus píše:
Micro píše:
...

Sebelepsi mod nic nemeni na tom, ze dve moznosti su viac ako jedna. To predsa nema nic s kvalitou prace :)
Ja si to proste rad skusim v povodnej forme, aby som vedel ze co mi vyhovuje a co potrebuje pomodovat. Ale ked sa docitam ze ten Shoker upravuje presne to co mi vadi, tak sup tam s nim a to hned :!: :D

Člověče ty jsi absolutně mimo ten mod jak jsem řekl přidává další možnosti když je nechceš používat tak je nepoužívej on ti v tom nikdo nebrání jediné čemu se nevyhneš je u řady zbraní lepší verze animací nabíjení či střelby (všechny komponenty se rálně hýbou) jen pro ukázku jestli si hrál SGM a měl si někdy třeba L96 Arctic Warfare sniperku tak si asi pamatuješ na přebíjení té zbraně tady se podívej jak to řeší shoker_mod:
http://www.youtube.com/watch?v=3W5jYtwtpT0&feature=plcp&context=C402a447VDvjVQa1PpcFOsaEvSWPwI-ou-Jyks9huPCH7fxb4gu6E=

ukázka G36 s maximalnim potencialem vybavy:
http://www.youtube.com/watch?v=wu2fYq_ABvs&feature=plcp&context=C415d1f0VDvjVQa1PpcFOsaEvSWPwI-rBPCvcdpxmRMcmpcl_qk6k=

Pokud se na to podíváš zjistíš že tu plácáš nesmysly ale hlavně že si IN. Ono občas by to chtělo si přešíst než stáhneš nějaký modpack třeba info co všechno ten modpack obsahuje a né sem na férovku psát něco o čem víš kulové! Ani bych se nedivil kdyby byl shoker součástí DMP :-)

Štv Apr 19, 2012 10:17 pm
Profil ICQ WWW
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Ja som sa maximalne slusne snazil vysvetlit ze mam zaujem o cestinu a hlavne o nu, nic viac. Ak to je ale pre teba problem, dokazem s tym zit a uspokojim sa s anglickym humusom ako doteraz. Tak vela stastia s prekladom.

Štv Apr 19, 2012 10:46 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

bigfutus píše:
Ja som sa maximalne slusne snazil vysvetlit ze mam zaujem o cestinu a hlavne o nu, nic viac. Ak to je ale pre teba problem, dokazem s tym zit a uspokojim sa s anglickym humusom ako doteraz. Tak vela stastia s prekladom.

Však já budu jedině rád když mi nebude takový nerd jako si ty přetěžovat linku na mém serveru aspoň tu zbude dostatek rychlosti pro ostatní nicméně nějak jsem nepochopil proč si zavítal sem dohoto topicu který se věnuje hlavně samotné češtině? Holt ty se člověče nezapřeš :-)

PS: Zajimalo by mě co má společného shoker mod s moji a meho kolegy češtinou nejdříve tvrdíš že nemáš zájem o shoker mod pak to pro změnu zas házíš na naši češtinu. Nechceš si zavolat třeba přítele na telefonu? Určitě by bylo fajn nám tu tvoji vizi řádně objasnit pač mám takový pocit že v tom máš i ty samotný guláš :-)

Pia Apr 20, 2012 8:36 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Micro píše:
bigfutus píše:

Však já budu jedině rád když mi nebude takový nerd jako si ty přetěžovat linku na mém serveru aspoň tu zbude dostatek rychlosti pro ostatní nicméně nějak jsem nepochopil proč si zavítal sem dohoto topicu který se věnuje hlavně samotné češtině? Holt ty se člověče nezapřeš :-)

PS: Zajimalo by mě co má společného shoker mod s moji a meho kolegy češtinou nejdříve tvrdíš že nemáš zájem o shoker mod pak to pro změnu zas házíš na naši češtinu. Nechceš si zavolat třeba přítele na telefonu? Určitě by bylo fajn nám tu tvoji vizi řádně objasnit pač mám takový pocit že v tom máš i ty samotný guláš :-)

taky mám pocit ,že vlastně nevíš bigfutusi, co chceš

Pia Apr 20, 2012 8:02 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Drobátko jsem si přes noc máknul :-)

Sob Apr 21, 2012 5:27 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Koukám no. Ještě pár dní a mohlo by to bejt hotový.

Sob Apr 21, 2012 7:16 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Sych píše:
Koukám no. Ještě pár dní a mohlo by to bejt hotový.

No ještě bude provedena korekce a ta chvilku potrvá, to víš poslouchat zbytečné kecy, co se týče překladu, přičemž ze všech lokalizaci (kromě původního Ruského dabingu) je ten český SGM nejlepší (o anglické verzi se nedá ani uvažovat, je tam mnoho nesmyslů, některé texty dokonce v ruštině apodobně).

Anglický mluvící hráč musí nevěřícně kroutit hlavou, co tam je leckdy za bláboly, tady třeba já nebo luboš používáme trošičku představivost, aby to aspoň dávalo logický smysl. Jenže lidé jsou prostě tady strašně rozmazlený viz čeština do SGM 1.7, někde zapomenu správně uvést čárku tečku apod a už je tu oheň na střeše a k tomu velký počet generálů a kritiků (typická ukázka toho ťuňti o pár komentářů výš).

Na druhou stranu, pořád je to o mnoho lepší, jak anglická či jiná verze(a že jich pár bylo a mohu tě ujistit že to byl vše Google Translator), ale holt češi jsou prostě češi.

Proto čeština vyleze až opravdu po korekci, samozřejmě jsem několikrát informoval, že se můžete dobrovolně přihlásit do betatestu, ale zveřejnění Beta verze opravdu neplánuji! K samotnému betatestu ale musí být člověk schopen komunikace a zasílání případných kritických chyb.

Jako poslední, bych určitě chtěl pochvalit za výbornou práci luboše, který si vzal na starost většinu dialogů z nových lokací. Co jsem měl možnost vidět, dal si opravdu na tom záležet (já jsem dělal Kordon, a pak jsem přeložil zbytek souborů, navíc ještě překládám nové questy ze starých lokací, kde jich je rovněž požehnaně).

Na druhou stranu patří i velký dík těm co mi psali a stáli za mnou při tvorbě SGM 1.7 češtiny (a že jich nebylo nejméně)

Sob Apr 21, 2012 8:43 pm
Profil ICQ WWW
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia