• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon Sep 16, 2019 3:08 pm

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 85 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 CoP - Sigerous Mod 1.7 Česká beta ke stažení! Update /4 
Autor Správa
Zelenáč

Poslať Re: CoP - Sigerous Mod 1.7 Česká beta ke stažení! Update /3
Nechcem vstupovať medzi vás - ale - mohli by ste sa prestať hádať. Za preloženú češtinu je kopu ľudí rada / nie každý ovláda angličtinu /. Micro sa s tým j.... cca tri týždne, pár ľudí mu pomohlo, za čo im všetkým patrí vďaka. Datastor a Šílena Šiftýna vybehli hneď s kritikou, neviem prečo, čo keby ste Microvi pomohli odstrániť tie vami kritizované chyby?
Toť vsio.
P.s. Jednoznačne je uvedené, že ide o amatérsky preklad a nie profesionálny.

Str Dec 08, 2010 11:03 pm
Shifty první Telecí
Shifty první Telecí
Obrázok užívateľa

Neberu mu, že tu češtinu udělal.

"Amatérský" neznamená licenci na text, ve kterém je víc chyb než správných výrazů.

Co se opravy textu týče, stačilo při tom použít Slovník Spisovné Češtiny a hned by bylo lépe na tom světě. A pokud bychom ty chyby měli opravovat já s Datastorem, bylo by to na kompletně nový text.

Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy já jsem řekl, že je tam kopec chyb a div jsem za to nebyl poslán do prdele.

Je pravda, že kopa lidí neovládá angličtinu, ale problém nastane, když někdo neovládá češtinu.

Mě opravdu nejde o to, že překlad udělal, ale jak ho udělal. Nevím, co je na tom nepochopitelného.

A ještě jedna drobnost: Višmni si, jak píší ti, kteří kritizují. Jsou to většinou lidi, kterým vadí, jak se na internetu prasí čeština v zájmu "ušetření času".

Str Dec 08, 2010 11:18 pm
Profil ICQ WWW
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
marshal1: Viděl jsem nespočet překladů od amatérů a skoro vždycky se mohly rovnat těm profesionálním zhovadilostem, co poslední dobou vychází (někdy je i překonaly). Spousta lidí se neuvědomuje (nebo nechce uvědomit) jednu důležitou věc - když někomu píšu podloženou kritiku, nekritizuju člověka, ale to jeho dílo. Že má někdo problém ji přijmout, to už je druhá věc - viz ukázka:

Shifty: Tohle neber jako útok.
Micro: Opravdu a zcela upřímě nejsem na tvůj názor zvědaví.

My se se scopřekladem jebali odhadem tři měsíce - uznávám, že je to delší doba než překlad do SGM, ale výsledek je znát. Byla by taková hrůza ty texty nejdřív poslat ke kontrole někomu, kdo se vyzná a odložit vydání o pár dní? Neřekl bych (nejvtipnější na tom je, že já a Shifty jsme rozhodně nebyli jediní, kdo měl připomínky - ale chápu, že reakce přímo na moderátora je víc cool). Netvrď mi, že se ti líbí věty tohohle stylu:

Citácia:
Tento produkt byl vynalezen v tajné laboratoři X8, a byl přinesen do zony. Hlavní výhodou tohoto leku je, že díky svým biologickým vlastnostem, mohou zkrotit Flaksi. Pro použití, musíte otevřít lék a použít ho ve své ruce.

Za sebe můžu říct tohle - Nekecám o ničem, o čem nemám ani potuchy a když jsem si dovolil jako první upozornit na chyby podle screenu, dostalo se mi akorát parádního zjebu (i když s pozdější omluvou - to už jsem si začal myslet, že bude možná normální debata, která pak k něčemu povede). Pak to ale dopadlo tak, že si mám nafackovat... přitom na stylistiku jsem upozorňoval i v PMce a zmiňoval se o tom, že by bylo škoda všechen Micrův čas, co do překladu dal, promrhat proto, že se to nebude dát číst.

Na vlastní kůži jsem si zkusil, co (nejeden) překlad obnáší (a vlastně nejenom překlad), ale když už něco dělám, dělám to pořádně. A znovu zopakuju, že nekritizuju člověka, ale výtvor. Nasírat se umí kdekdo, uvažovat nad reakcí už málokdo. Jestli chceš, můžeme se o tom bavit dál a dál, ale to nejpodstatnější tady už nesčetněkrát zaznělo a nikdo nikomu nebere chuť a elán. Ještě trochu soudnosti a přístupnosti k názorům a bude to bez chyby.

A co z těch řádků vlastně plyne? Naučte se nebrat kritiku jako útoky na sebe sama. Fakt to hodně pomáhá.

Štv Dec 09, 2010 1:02 am
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Koukám že nám Micro neunesl kritiku nebo se dělá na nějakém další opravě?

Str Dec 15, 2010 3:53 pm
Veterán
Veterán
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Zóna, tam kde človek môže uvažovať sám, bez ostatných.
Ja osobne si myslím že čeština je podarená .Nechápem čo sa do Micra navážate .Texty sa tam rozhodne lepšie než v tej akožečeštine od Cenegy.

Str Dec 15, 2010 6:12 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

já jsem s češtinou spokojen, kamarád trošku remcal, ale taky to hraje. Akorát Micro se občas trošku urážel za kritiku, ale žádal o ni... S tím jak na mě působil, bych se nedivil, kdyby sem další verzi nedal. Přeci jen se ta diskuze o jeho překladu dala brát jako nehostinná půda pro pokračování v překladu. Já sám bych to asi neunesl a skončil s veřejným překladem. (přísahal bych, že jsem to už jednou psal i když s jinou formulací :D)

Vortex? To je čínskej čaj?

Str Dec 15, 2010 6:28 pm
Shifty první Telecí
Shifty první Telecí
Obrázok užívateľa

Chuchu13: Ano, napsal jsi to sem, ale rozhodně se to nedalo brát jako plodný příspěvek do debaty, takže to bylo odmoderováno.

Tonco247: Nikdo do něj neryl, jen jsme dali najevo, že vytvořit překlad s takhle strašnou gramatikou a interpunkcí, a pak si v pravidlech říct po pochvalu, je troufalost.

Rozhodně jsme nikdo nechtěli, aby nepokračoval. Šlo nám spíš o to, aby když někdo něco dělá, aby to dělal pořádně a nešil horkou jehlou. Pokud Micro pracuje na opravě, je to jen dobře. Pokud si z toho někdo udělal nehostinnou půdu, je mi ho upřímně líto.

Ale ve světě vytváření her to platí asi víc, než kdekoliv jinde: Když něco dělám, dělám to pořádně.

Str Dec 15, 2010 10:03 pm
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Tahle diskuse , tohle tu už bylo. Někdo řekne názor a je umlčen. Pokud to nejsou fašistické manýry tak je to chování slona v porcelánu. Ve světě vytvoření hry za ní zaplatím a žádám kvalitu, v tomhle světě je to zadarmo a já jsem spokojen, byť jsou zde chyby. Jo, uznávám, že tohle není plodný příspěvek do debaty, takže souhlasím aby byl odmoderován. Já za češtinu, i když měla sakra hodně spisovných chyb, Mikrovi děkuji a věřím, že není znechucen a bude pokračovat. Třeba na tom SMRTEROVI, co se mu líbí.

Štv Dec 16, 2010 4:41 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

no ja som to skúšal stiahnuť ale bohužiaľ to tu už nieje? alebo autor stiahol svoju prácu?

Str Mar 09, 2011 11:36 am
Zelenáč

Má někdo tu češtinu? Link je nefunkční

Pia Mar 18, 2011 7:11 pm
Zelenáč

mam prolem furt my spadne hra ked dam do slotu hackovacie cd alebo detvajerovo pda
a dajte sem funkcne linky na stiahnutie cestiny a noo tools uprage diky

Sob Mar 19, 2011 10:00 am
Zelenáč

No tak asi opráším učebnici angličtiny:)

Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Shifty první Telecí
Shifty první Telecí
Obrázok užívateľa

Super Lameeeer píše:
mam prolem furt my spadne hra ked dam do slotu hackovacie cd alebo detvajerovo pda
a dajte sem funkcne linky na stiahnutie cestiny a noo tools uprage diky

Tohle je téma o překladu, takže tyhle připomínky směřuj do tématu, které je na to přímo určeno.

Pia Mar 25, 2011 7:42 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Josee píše:
Má někdo tu češtinu? Link je nefunkční

Zde je verze 3 (Jedná se čistě o texty, mod si musíte někde stáhnout. Funguje na verzi 1.7)
http://www.uloz.to/8515511/cestina-sgm1-7-beta-update-3-rar

Upravil jsem i Topic, delší dobu jsem tu nebyl... Důvod proč nejde starý link, je zrušení českého hostingu (předpokládal jsem, že mají všichni dávno staženo)... Možná to hodím na německou mašinu, ale aktuálně řeším jiné věci... Například S.M.R.T.E.R 0.45

Sob Apr 02, 2011 8:29 pm
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Hojte stiahol som si sgm mod z jednej stranki hodil tutuo cestinu no nwm preco ale prelozene tam mam asi iba kazde 6. slovo :/ ale co pozeram na texty ta je vsetko prelozene weviete cim to moze byt ?? :/

Ale po rusky mam aj zakladne ulohi mne ten mod asi prelozil celu hru do rustiny.

Sob Apr 09, 2011 4:36 pm
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 85 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť