• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob Feb 29, 2020 11:32 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Aktivace a deaktivace originální verze hry 
Autor Správa
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Poslať Aktivace a deaktivace originální verze hry
AKTIVACE HRY

Aktivace přes webové stránky
Pokud není počítač připojen k internetu, zobrazí se po stisknutí tlačítka "Další" (Next) dialogové okno s dalšími možnostmi aktivace.

Aplikace může být aktivována přes webové stránky (URL adresa se zobrazí v dialogovém okně) a to pomocí jiného počítače. Aktivace pak probíhá následovně: Do patřičných kolonek je třeba napsat Sériové číslo a Hardwarový kód a pak kliknout na “Get Activation Key” (Získat Aktivační klíč). Ten se zobrazí tehdy, pokud všechny kódy odpovídají. Pak už jen stačí Aktivační klíč přepsat do patřičné kolonky v dialogovém okně a kliknout na “Další”. Jakmile aktivační proces skončí, aplikace se zapne.

DEAKTIVACE HRY

Deaktivace produktu je vhodná ve chvíli, kdy plánujete výměnu hardwaru nebo reinstalování operačního systému, případně nainstalovat hru na jiný počítač. Počet deaktivací, stejně jako počet aktivací, je nastaven přímo distributorem produktu.

Počet celkových aktivací a deaktivací je 10000 - tedy v případě, pokud skutečně vždycky hru korektně deaktivujete a pak znovu aktivujete.

Deaktivace přes internet
K deaktivaci aplikace stačí podržet Shift nebo Ctrl během jejího spouštění. Pak se objeví dialogové aktivační okno, které obsahuje Sériové číslo zadané před samotnou aktivací aplikace. Nyní stačí kliknout na “Deactivate”.
Jakmile se objeví deaktivační dialog, klikněte na “Deactivate”. Jakmile se zobrazí deaktivační dialog, je deaktivace kompletní.

Deaktivace bez přístupu k internetu
V deaktivačním dialogovém okně klikněte na odkaz “Other means” Zobrazí se nové dialogové okno s informacemi. Aplikace může být deaktivována skrz webovou stránku (URL adresa se zobrazí v dialogovém okně) z jiného počítače. Stačí zvolit “Product deactivation” na aktivační webové stránce.

Deaktivace pak probíhá tak, že zadáte Sériové číslo a Hardwarový kód do patřičných kolonek na webové stránce a kliknete na “Deactivate”. Pokud čísla odpovídají, deaktivace proběhne úspěšně.

Jak již bylo zmíněno, aplikace je deaktivována až tehdy, zobrazí-li se dialogové okno s potvrzením deaktivace. Pokud z nějakého důvodu dojde k chybě, je nutné proces opakovat.

AKTIVACE A DEAKTIVACE POMOCÍ SOUBORU PROTECT.EXE

Celý aktivační a deaktivační proces může být zahájen spuštěním souboru protect.exe, který se nachází v hlavním adresáři s aplikací v podsložce BIN. To, jestli budete chtít aplikaci aktivovat nebo deaktivovat, si můžete zvolit z možností v dialogovém okně. Pokud nevlastníte připojení k internetu, můžete hru deaktivovat stejnými způsoby, jako je popsáno výše.

HARDWAROVÝ KÓD

V prvním okně aktivace (ne při instalaci - tam se zadává kód pro hraní po internetu), při prvním spuštění po instalaci, kde se zadává seriové číslo (to je to delší z těch dvou vzadu na manuálu), jej zadejte a všimněte si položky "Aktivovat jiným způsobem". Klikněte na ni a otevře se další okno, kde je už toliko hledaný HW kód společně s kolonkou na zadání aktivačního klíče.

Konkrétní odkazy:
Star-force web

Uto Dec 15, 2009 11:25 am
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Aktivace a deaktivace originální verze hry
No daty mas pravdu, krvny tlak mi to zdvihlo, hlavne ked som videl pocet dalsich aktivacii 0. Skoda ze taktuto drobnnost uz v xzone/cenega nedala nejako viditelne pri predaji. Ale to bol asi zamer, lebo viacerych kupcov (aj mna) by to odradilo.
Neviem ci som srpavne pochopil. Hru aktivujem, ked pojdem vymenit HW tak hru deaktivujem. Dam novy HW a hru by som mal znova v pohode aktivovat ked so ju predtym deaktivoval, nie? problem nastava ak hru zabudnem deaktivovat, co este ako tak beriem, namal som zabudnut je to ochrana. Ale co v pripade ze mi mi padne Win a nebudem moct hru deaktivat a budem musiet reinstalovat Win. Som zvedavy ci budu ochotny potom na Helpedsku s tymto pomoct a nehaju ma spravit aktivaciu

Tu by som mal asi celkovu 1 radu, pokial clovek nejde hrat po nete, a to si to cracknut. Bohuzial

Uto Dec 22, 2009 3:36 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Platí to, co jsi napsal. Ohledně toho, co se pak stane v případě havárie OS, ti nikdo neodpoví (stačí se podívat na podporu Cenegy, která je naprosto k pláči). Neřekl bych ani slovo, kdyby ty aktivace šly použít třeba naráz dvě (tudíž dobrá metoda, jak se vyvarovat právě těmhle potížím). Bohužel se to Ceneze asi moc nehodilo do krámu.

Uto Dec 22, 2009 3:57 pm
Profil WWW
Veterán
Veterán
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Skôr by som povedal, že Cenega za tým nestojí a len využila ochranu od GSCčka, čiže StarForce...

Uto Dec 22, 2009 4:35 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
mnn: napriklad v angicku vyjde verzia bez toho aktivovania, cize distributorske spolocnosti podla mna maju nejaku tu vahu na ochrany hier. Kludne mohli navrhnut aspon to co pisal Daty, 2 registracie, s tym ze ked zabudnes deaktivovat alebo ti padne OS, mozes potom v pohode aktivovat hru a deaktivovat ten povodny kluc

Uto Dec 22, 2009 4:55 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
ja som hrozne nasraty :evil: , clovek si kupi hru a nemiesto potesienia pride sklamanie. Cenaga su pekne hovada

Uto Dec 22, 2009 5:12 pm
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Po dlouhých pěti letech konečně opět uklizený pokojík
Odpoveď s citáciou
Distributor na typ ochrany váhu jistě má, ale cenega je cenega ...
To že má COP Starforce se bohužel dovídám až tady a teď (jinak bych to nekoupil).
Měl jsem za to. že verze od Cenegy bude mít Securom.
Na krabičce je sice napsáno že hra potřebuje připojení pro aktivaci, ale prodejce to jaksi neměl potřebu oznámit.

Daty:
Pokud jsem to pochopil dobře, tak reaktivace je nutná jen v případě výměny HW (desky - tedy stejný problém jako u aktivace OS).
Alespoň tak to v licenčním ujednání píšou.
Pokud tedy dojde ke zhroucení OS nic se neděje.
Zadáš jen cd klíč a na netu se ověří jestli je hra užívána na stejném PC.
Pokud ano, tak se v pohodě aktivuje.
Je to podobné jako u Bioshocku.
Ten už jsem instaloval několikrát (na jiných OS, v rámci stejného PC) a přesto mám stále 4 volné aktivace.

Sergeant Of The Master Sergeants Most Important Person Of Extreme Sergeants TO THE MAX!

Uto Dec 22, 2009 5:15 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ta možnost tady je, ale neměl jsem možnost si to nijak otestovat - horší ale je to, že i když se ptal Šlauch přímo na Cenega fóru, tak mu tam nikdo nedokázal nijak konkrétně odpovědět (naprosto parádní byla hláška, že "všechny potřebné informace o aktivaci jsou uvedeny v manuálu"). Pokud někomu Winy kleknou a povede se mu hru znovu aktivovat, ať mi dá vědět a já to milerád do těch instrukcí dopíšu :). A ještě k ochraně jakožto celku - na to si dala copyright polská Cenega. Jako kdyby se tak něco změnilo...

Uto Dec 22, 2009 5:24 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
to je vsetko pekne, ale co bude o take 3 roky? co ked sa mi to stane a podpora hry bude zrusena? Proste sa mi to nepaci, je to zbytocne zatazovanie zakaznika. No proste keby som tot vedelpred kupou hry tak by som to este hodne zvazoval ci ju kupim

Uto Dec 22, 2009 5:52 pm
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Nezbejvá než doufat, že v době kdy bude GSC/cenega uvažovat o ukončení podpory, vypustí do oběhu patch, rušící potřebu ochrany (jako to udělala BI v ARMA).

Sergeant Of The Master Sergeants Most Important Person Of Extreme Sergeants TO THE MAX!

Uto Dec 22, 2009 6:19 pm
Nechutně mladý senilní stařešina
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Protože jsem se v tom dost vrtal, tak ještě několik poznámek a upřesnění:
- aktivovat lze jen dvěma způsoby: onlajn (automatická - PC připojené na net) a offlajn (manuální, přes web, kterej je v prvním Datyho postu). Další možnosti - SMS a email - nejsou, přestože v ENG helpu k aktivaci je to uvedeno.
- v manuálu je uvedeno, že aktivaci je nutný provést znovu i při reinstalu Woken, ale netuším, nakolik je to pravda, když se uvádí, že kod se generuje pouze z HW
- po odinstalaci hry zůstávají všechny klíče v registrech - to si po sobě instalátor bohužel neumí uklidit - , při ní to automaticky nabídne deaktivaci hry. Klíče jsou (pod WinXP) v [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GSC Game World\STALKER-COP-KEYS\DeactivatedLicenses\License0]
- možných aktivací a deaktivací je 10000 (po druhý deaktivaci to napíše, že jich zbývá 9998, že Daty)

Pia Jan 08, 2010 1:21 pm
Profil ICQ
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Tak tak - pokud teda tu aktivaci/deaktivaci člověk provede dobře. Upravil jsem i zbytek textu a odmáznul další (nefunkční) možnosti aktivace. Teď už by to snad bylo kompletní.

Pia Jan 08, 2010 3:40 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Caute, tak vám nesu nějaký informace, zrovna dneska mi kleknuly XPčka tudíž sem to musel zformátovat a neměl sem možnost deaktivovat hru. Po znovunainstalování OS a hry mi samozřejmě aktivovat nešla. Napsal sem na podporu cenegy (help@cenega.cz). odpověď mi přišla po půl hodince ve které po mě chtěly můj aktivační klíč a datum kdy sem hru poprvé aktivoval s tím že mi uvolní ještě jednu aktovaci. Teď už hraju vesele dál. ;)

Ned Jan 10, 2010 4:20 pm
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
No bravo. Nečekal jsem od Cenegy takovej podraz, ale nakonec překonala i mé očekávání. A pak, že problém bude jedině při výměně HW ... :o

Ned Jan 10, 2010 5:13 pm
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ono tady řešení je víceméně prostý: pokud někdo používá onlajn aktivaci, tak po jejím úspěšným provedení si znova pustit protect.exe a stisknout tu volbu "jiným způsobem" a vykopírovat si někam HW kod. Pak nejni problém při podobný situaci, jakou měl Davehhf, spolu se serial number tu hru odkudkoli přes web deaktivovat a po zprovoznění kompu zase bez problémů aktivovat. Jednoduchý, leč takový....mno... jako drbání pravou rukou za levým uchem. :D
To Davehhf: se divím, že se ti vůbec ozvali. Mě na můj dotaz u nich na foru od 15. prosince ještě nikdo neodpověděl... :evil:

Pon Jan 11, 2010 8:32 am
Profil ICQ
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť