• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto Mar 31, 2020 3:29 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Fukushima 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Fukushima
Co ta to hovorite? :arrow: http://pbspravy.sk/zaujimavosti/priebezne-aktualizovane-novinky-z-jadrovej-elektarne-fukushima/

Ned Mar 13, 2011 6:26 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Fukushima
Hovořím že je to nadmíru zajímavé.. už od začátku sleduji vývoj této havárie.. musím přiznat že jsem nečekal že se to takto vyvine. Zpočátku to vypadalo jen na malou lokální havárijku kterých jsou po světě spousty. ale když jsem četl titulek: Fukushima zaznamenala výbuch, nemohl jsem se ubránit myšlenkám na druhý chernobyl :). I když to zatím vypadá že to nebude tak velké. A japonci nejsou s prominutím zakový kokoti aby vše nechaly dojít tak daleko jako bývalý soudruzi.. A navíc japonci jsou na radiaci zvyklí ne? :D

Obrázok

Ned Mar 13, 2011 6:44 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Mozna mapa radiaktiveho spadu :arrow:
Obrázok

Ned Mar 13, 2011 6:57 pm
Šmel vodkomilnyj
Šmel vodkomilnyj
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
zaujímavý článok, zaujímavé odkazy:

http://olser.blog.idnes.cz/c/174631/Prekona-prizrak-cernobylske-havarie-japonska-Fukusima.html

Ned Mar 13, 2011 9:34 pm
Profil ICQ WWW
Šmel vodkomilnyj
Šmel vodkomilnyj
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Zemetrasenia v Japonsku - pekná teória, konšpirácia, alebo...?

http://video.google.com/videoplay?docid=5815512990731300420#

Pon Mar 14, 2011 7:36 am
Profil ICQ WWW
Shifty první Telecí
Shifty první Telecí
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Né, prosím, už né :mrgreen:

Upřímně, tohle je výsměch všem těm, kteří se stali oběťmi onoho zemětřesení. Myslím si, že není problém, aby dnes někdo upravil na počítači záznam a pustil ho mezi lidi, aby si nahonil ego.

Pon Mar 14, 2011 8:13 am
Profil ICQ WWW
Mírně zkušený
Mírně zkušený

Odpoveď s citáciou
Keď už, tak si prečítajte niečo rozumnejšie
http://nejedly.blog.idnes.cz/c/181735/Z ... usima.html

Pon Mar 14, 2011 3:38 pm
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Po dlouhých pěti letech konečně opět uklizený pokojík
Odpoveď s citáciou
Tak to bohužel vypadá, že se katastrofě zabránit nepodaří. Chlazení druhého bloku selhalo a zaměstnanci opustily areál. Z toho lze usuzovat, že boj vzdaly. Ráno došlo k dalšímu výbuchu a podle neoficiálních informací i k poškození schránky reaktoru.
Navíc se předpokládá, že je situace mnohem horší, než japonské úřady uvádějí (v tomto ohledu rozhodně nejsou v ututlávání pozadu za sověty a Američany).

Sergeant Of The Master Sergeants Most Important Person Of Extreme Sergeants TO THE MAX!

Uto Mar 15, 2011 9:43 am
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Průser jak mraky... To, že začíná chybět voda je problém, když je moderátorem pro řízení reakce... To, že když není voda, se proces zastaví, zní jako blbost, naopak začne probíhat rychleji... Ale tak Japonci jsou machři, já jim věřím! O další "Zonu" teda moc nestojím...

Uto Mar 15, 2011 11:33 am
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Nezačne. Jde o to, že pokud není přítomna moderační složka (v tomto případě voda, v případě Černobylu grafit), nedojde ke zpomalení neutronu a tím pádem se sníží pravděpodobnost úspěšné reakce. Rychlost je příliš vysoká a neutron nezasáhne terčík (nebo též aktivní průřez). Tohle by ti přesněji popsal spíše semtex než já (nejsem fyzik ani jadernej chemik). Problém není reakce, ale teplota. Ve chvíli, kdy se začne tavit jádro, dojde ke hromadění vodíku, které může vést až k výbuchu (stejně jako v případě Černobylu - zde už je jedno, jaký typ reaktoru to je.
pokud se nedaří dostat vodu k jádru a technici opustily elektrárnu, je třeba se připravit na nejhorší.

Sergeant Of The Master Sergeants Most Important Person Of Extreme Sergeants TO THE MAX!

Uto Mar 15, 2011 11:43 am
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Aha, no my jsme se to kdysi učili jako kulečníkové koule,... Rozstřelíš chumáč neutronema ten rozbitý chumáč rozstřelí další chumáče. Pardon, my elektrikáři jsme na jaderku moc blbí...

Uto Mar 15, 2011 11:53 am
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Jednoduše řečeno je to tak, až na jeden podstatnej rozdíl. Ony ty koule (jádra) kmitaj a čím rychlejší neutron je, tím větší pravděpodobnost, že tu kmitající kouli (jádro) netrefí. navíc k tomu aby došlo k onomu rozbití je třeba aby neutron při průletu jádrem zasáhl některou z částic (neutron, proton). Ty jsou navíc taky neustále v pohybu. Proto je třeba poslat neutron skrz jádro co nejpomaleji, avšak zase ne příliš pomalu, jinak by místo ke štěpné reakci došlo k pouhému obohacení jádra.
Prostě si představ, že hraješ kulečník na stole, jenž je postižen nejhorším stádiem parkinsona.

Uto Mar 15, 2011 12:02 pm
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Obal třetí jednotky byl vážně poškozen výbuchem k němuž došlo včera v 22:10 SEČ.
K jádru již není možné dostat vodu (selhal chladící okruh).
Dnes 02:31 SEČ došlo již ke čtvrtému výbuch, tentokrát na čtvrté jednotce.
Mluvčí japonské vlády tvrdí, že existuje "vysoká možnost zhroucení jádra" (čti: buď k tomu již došlo, nebo je to nevyhnutelné).
Zóna evakuace byla rozšířena na 30 km.
Odborníci už nyní havárii klasifikují jako horší než havárii v americkém Three Mile Island.

Uto Mar 15, 2011 12:34 pm
Součást Zóny
Součást Zóny
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
toXic píše:
Hovořím že je to nadmíru zajímavé.. už od začátku sleduji vývoj této havárie.. musím přiznat že jsem nečekal že se to takto vyvine. Zpočátku to vypadalo jen na malou lokální havárijku kterých jsou po světě spousty. ale když jsem četl titulek: Fukushima zaznamenala výbuch, nemohl jsem se ubránit myšlenkám na druhý chernobyl :). I když to zatím vypadá že to nebude tak velké. A japonci nejsou s prominutím zakový kokoti aby vše nechaly dojít tak daleko jako bývalý soudruzi.. A navíc japonci jsou na radiaci zvyklí ne? :D

Nevim, kdo je větší ***.
Jestli někdo, kdo vyhodí elektrárnu do vzduchu tím, že jí zastaví přísun chladiva, nebo ten, kdo postaví elektrárnu přímo na zlomu lito-sférických desek a nezabezpečí ji proti silnějšímu zemětřesení a už vůbec nepočítá s přílivovou vlnou v oblasti, kde jsou tyto běžné.

Uto Mar 15, 2011 2:00 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený

Odpoveď s citáciou
Citujem /// 18:46 - 50 pracovníkov údajne zostalo v elektrárni aj napriek vysokej radiácií. Jadro reaktora bolo cez noc kompletne vynorené až 6 hodín.

/// Zeby novy Bioroboti?

Uto Mar 15, 2011 11:11 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť