• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia Okt 30, 2020 1:50 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Problem so zameriavacim krížom a neviditeľné pletivo 
Autor Správa
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Problem so zameriavacim krížom a neviditeľné pletivo
Zdravím.
Som tu nový ale tu na fóre sa pohybujem už trochu dlhšiu dobu. Takže snáď sa neopýtam niečo čo sa už preberalo v diskusii, alebo čo je vo FAQu.
Tento týždeň som si nainštaloval Clear Sky, verziu 1.504. A zatiaľ som nemal problém s padaním alebo bugmi. Jediný problém je, že sa nemôžem zbaviť zameriavacieho kríža. V nastaveniach odkliknem aby mi ho nezobrazovalo a všetko funguje. Ale keď znovu načítam save, tak sa mi znovu objavi. Leze mi to už na nervy, neustále sa vracať do nastavení. Skúšal som aj prepísať hodnotu v zložke User.ltx ale so stále rovnakým výsledkom.
Tak som si stiahol posledné dva patche z Datastorovho blogu a problém s krížom bol vyriešený. Lenže sa objavil další problém - zmizlo mi pletivo :)
Tak som hru preinštaloval a zostal na verzii 1.504.
Vie mi niekto prosím poradiť ako sa konečne vysporiadať so zameriavacím krížom a ako hru opatchovať aby som neprišiel o pletivo? Prečítal som si, že s plativom majú problémy majitelia kariet ATi, ale doteraz som v žiadnej verzii Stalkera nemal s pletivom problém. Len po opatchovaní. Pýtam sa, lebo možno nastal s riešením tohto problému nejaký progres.
Len pre úplnosť dodám, že Clear Sky nevlastním originálku ale len prachsprostú stiahnutú kópiu. Možno sú problémy spôsobené tým a možno nie. Preto by som poprosil, keby sa diskusia neuberala smerom "Kup si originálku, hňupe!". Keďže v skutočnosti originálku som si objednal, lenže doručená bola až keď som dal vale svojej rodnej hrude a dostanem sa k nej až za po roka.
Ďakujem za odpovede.

Str Dec 05, 2012 1:05 am
Zkušený
Zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Problem so zameriavacim krížom a neviditeľné pletivo
No, doufám, že za pomoc nebudu mít nějakej postih. Problém s neviditelným plotem sem měl taky, na vině je grafárna - nebo spíš špatná optimalizace Clear Sky. Je to na patch, kerej sem tady někde viděl a stahoval. Buď tady na Škorpiónu nebo na Datastorovým blogu, ale teď ho nikde nemůžu najít. :roll:

EDIT: Tohle by mohlo byt ono.

Str Dec 05, 2012 10:33 am
Profil WWW
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Samozřejmě, hned ti za odpověď někdo urve tlapu :).

Já osobně doporučuju už rovnou přejít na 1.5.10 patch a do hry pak jenom nahodit patch, co tady linkoval Panda. V podstatě stačí použít jenom soubor vert.ps z gamedata/shaders/r2 složky. Pak by měl fungovat jak zaměřovač, tak i všechno ostatní.

Str Dec 05, 2012 1:46 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Dakujem pani, pomohlo to.
Sice sa mi objavil problem pri použiti Quickloadu (niekedy hra zamrzne pri načítaní). Pri použití normálneho Loadu ale tento problém nemám, takže v pohode.

Pon Dec 10, 2012 3:47 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Spíš ani quicksavy a quickloady nepoužívej, vždycky jejich používání bylo problematičtější (zvlášť v případě quicksavů).

Pon Dec 10, 2012 4:07 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Dohral som SoC a CoP a zatiaľ (vďaka Bohu) problém s QSave a QLoad nebol. Len pri Clear Sky mi to trochu hapruje. Každopádne klasickej Save používam, lebo pri QSave som sa už raz opálil, keďže sa mi po presune do inej lokality spustil odpočet na emisiu, ja som si to nevšimol a praskol som tam F5. Dobehnúť som nemal šancu a nepomohlo nič iné len loadnúť starú pozíciu - cca 3 hodiny hrania boli fuč.
A najnovšie ma znovu nasrala emisia, ktorá sa sputila keď som sa vrátil z Bažín do Kordonu. Dobehnúť nebol problém, len na základne Stalkerov sa jeden idiot posadil ako je tá drevená bránka a nemohol som sa cez neho dostať ďalej. Pri ďalšom loade však už našťastie sedel inde. Ten systém blowoutov je v CS ozaj veľmi "sexi" :?
Takže poučenie je jasné - bez saveov do Zóny neliezť :D

Pon Dec 10, 2012 10:35 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť