• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia Dec 04, 2020 12:47 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Mozne riesenie castych padov hry 
Autor Správa
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Mozne riesenie castych padov hry
Zdravim, neviem, ci to tu uz niekto nepostoval predo mnou...

Zistil som, ze tato hra je VELMI CITLIVA na PRETAKTOVANIE PROCESORA a PAMATOVEHO SYSTEMU...

napriek tomu, ze moj system presiel niekolko hodin bez chyby PRIME testom, 3D Markom a ziadna hra, co som v poslednej dobe hral mi nepadala - STALKER CS mi niekedy (niekedy siel aj 2 dni OK, niekedy spadol aj 4x za 2 hodinky) zletel s chybovou hlaskou .dll kniznice. Povodne som si myslel, ze problem je v grafike (tak som ju dal ne def. nastavenia, skusal som vsemozne ovladace, ale vysledok rovnaky)... Dalej som podozrieval zdroj - moj TT 420W som vymenil za Seasonic 550W ale vysledok rovnaky..

Tak som vyskusal znizit FSB procaku a takto pamati o par Hz (pamate z 970 na 960 MHz) a hra uz je stabilna...

mozno to niekomu pomoze...

ASUS P5K SE; Dual E5200@3330MHz AC Freezer7 Pro; 4x1GB DDRII A-DATA EE ; 500GB + 160GB SATA HDD WD; HD4850 512MB DDR3 Accelero; DVD-ROM:LG sata ; DVD-RW:LG sata; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; 520W zdroj

Uto Feb 10, 2009 12:15 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Mozne riesenie castych padov hry
jarinko píše:
Zdravim, neviem, ci to tu uz niekto nepostoval predo mnou...

Zistil som, ze tato hra je VELMI CITLIVA na PRETAKTOVANIE PROCESORA a PAMATOVEHO SYSTEMU...

napriek tomu, ze moj system presiel niekolko hodin bez chyby PRIME testom, 3D Markom a ziadna hra, co som v poslednej dobe hral mi nepadala - STALKER CS mi niekedy (niekedy siel aj 2 dni OK, niekedy spadol aj 4x za 2 hodinky) zletel s chybovou hlaskou .dll kniznice. Povodne som si myslel, ze problem je v grafike (tak som ju dal ne def. nastavenia, skusal som vsemozne ovladace, ale vysledok rovnaky)... Dalej som podozrieval zdroj - moj TT 420W som vymenil za Seasonic 550W ale vysledok rovnaky..

Tak som vyskusal znizit FSB procaku a takto pamati o par Hz (pamate z 970 na 960 MHz) a hra uz je stabilna...

mozno to niekomu pomoze...

Na tom něco bude, možná to způsobovalo i moje občasné pády.

Jinak si dovolím malý OT k tomu přetaktování - pokud chcete opravdu pořádně otestovat stabilitu, stáhněte si program OCCT (nedávno vyšla nová verze 3.0.0) a spusťte tam CPU:Linpack test (podobný test jako IntelBurnTest). To procesor zatíží a zahřeje ještě víc než Prime nebo Orthos. Mě taky vydržel Orthos 2 hodiny bez chyby a tady mi to házelo chybu do 5 minut. Stačilo trošku přidat napětí a bylo to. :) 3D Marky se rozhodně nedají považovat za pořádný prověření stability, pokud není systém extrémně nestabilní, tak proběhnou vždy v pohodě.

Uto Feb 24, 2009 10:15 am
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia