• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned Dec 15, 2019 4:04 am

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Detektory radiacie - napady a pripomienky 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Detektory radiacie - napady a pripomienky
Zdar,

pocas hry a po nej mali mnohi z vas vela napadov, co do detektorov pridat a este viac ich zlepsit do buducna, ako aj odstranit nedostatky, ktore mali.

- asi najvacssim problemom bol reset detektora pri pade na zem vplyvom kratkodobej straty kontaktu baterii pri naraze. Bude sa riesit bud pridanim kondenzatora, ktory detektor uzivi pocas kratkeho vypadku, alebo je mozne ze bude detektor napajany zo zabudovaneho Li akumulatora a bude dobijatelny. Tak ci onak toto uz bude do buducna vyriesene.

- voda, kedze detektor zdaleka nieje vodotesny a stalker larp si bez dazda nejde ani predstavit bude to treba nejak riesit. Hlavnym kamenom urazu sa ukazal konektor a tlacitko, ktore voda dokazala uplne vyradit z prevadzky. Ostatne otvory by sa dali nejak zaizolovat ale okolo tychto dvoch sa tam voda stale vie dostat. Navyse problem je ked sa voda dostane az na plosny spoj. Ked je tam napajanie tak tam pravdepodobne prebiehala nejaka elektrolyza. Najjednoduchsie sa zda byt proste detektor v dazdi zavriet do PVC sacku, pripadne vymysliet nejaku zaslepku na konektor a gumovy kryt tlacidla. Plus to potom treba zaizolovat okolo diod a meraku.

- osvetlenie meraku: da sa riesit pomerne jednoducho, procesor ma este volne piny, ktore sice nikde niesu vyvedene, nie je ale velky problem prispajkovat to na ne na priamo. Bude ako dalsi upgrade :)

- indikacia zapnuteho detektora a stavu bateriek: do buducna bude

- vypinanie / zapinanie detektora: kedze tam nechcem pridavat dalsi vypinac cez ktory by len natekalo este viac vody chcem to riesit cez tlacidlo rezim, dlhe podrzanie tlacidla detektor vypne

- vydrz bateriek: posnazim sa do buducna este znizit spotrebu, avsak myslim si ze na kvalitne alkalicke baterky by boli vydrzali celu akciu

Tolko z toho co si pamatam, kludne piste svoje napady, ak to nebude komplikovane pridat, pridame :)

Štv Júl 07, 2011 9:15 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Re: Detektory radiacie - napady a pripomienky
Pokud můžu psát z pohledu nemocnice, tak opravdu největší kámen úrazu byl otřes detektoru, proto bych to řadil mezi priority, dále sme vyměňovali baterie dost často, takže to by chtělo taky nějak pořešit, napadlo mě, že v detektoru zatim bylo dost místa, pokud by případné upgrady nezabrali hodně místa, mohly by se přidat nějaký sloty na další baterky.
Dneska sem mluvil s Judym, tak to sem písnu, mám stejnej názor, dost k dobru by byly sluchátka, čili přesněji řečeno konektor.
Jinak si všechno napsal, indikace baterek je důležitá, vodotěsnost by se podle mě měla vyřešit hráči, aby se o ně starali, vypnutí bych nezaváděl a osvětlení je dobrej nápad. :idea:

Štv Júl 07, 2011 9:31 pm
Profil ICQ WWW
Snorký
Obrázok užívateľa

Hele hlasitost je docela fajn... muj sluch neni stopro a slyšel jsem cvakání z kapsy na parce v pohodě... fakt je že jsem ale chodil většinou sám či pouze ve dvou.

V zoně jsem znám pod přezdívkou Tulák. Dále příležitostně i jako zombík a snork.

Štv Júl 07, 2011 9:42 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Na baterky tam prave vela miesta uz nieje. Tym ze plosak je v strede a merak zabera hornu cast krabice je baterky mozne dat iba do spodnej casti tak ako boli. Ked baterky vydrzia celu akciu nebude to az taky problem, ratal som, ze s 2000mAh baterkami by to malo vydrzat cca 200hodin, co by stacilo. To aku kapacitu mali tie baterky co sa do nich davali na zaciatku netusim, ale prave som pozeral nejake info a alkalicke maju okolo 2400mAh, pricom zinkovo chloridove 500-1000mAh. Ked budem mat cas spravim nejaky test. Kazdopadne po vymene prvych bateriek to uz vsetkym vydrzalo az do konca. Aspon na detektoroch ktore som menil ja. Neviem kolko sa ich menilo v nemocnici.

Konektor na sluchatka nieje problem spravit, problemy vidim iba dva. Je to dalsi otvor v krabicke a nemusi byt kompatibilny so vsetkymi sluchatkami. Kazdopadne kto by si to chcel spravit sam nieje to nic zlozite. Len mi este vysvetlite dovod na sluchadla, je problem v tom, ze nepocujete chrastenie detektora, alebo naopak nechcete aby chrastenie poculi iny okolo vas?
Este ma napadlo, ze by bolo teoreticky mozne sluchadlo pripojit na konektor, ktory sluzi na upgrady a pripojenie oblekov, samozrejme by potom ale neslo pouzit spolu s oblekom.

Štv Júl 07, 2011 9:58 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

V první řadě musím říct, že i přes pár nedostatků jsou detektory úžasný. Nemůžeme hned na první pokus chtít všechno 100%ní. Mám tedy taky pár dalších postřehů:
- baterky by bylo dobrý fixovat na místě kouskem mirolenu, nebo podobnou nenasákavou izolací aby nerachtaly.
- lithiový dobíjecí akumulátor by byl fajn, pokud půjde detektor dobíjet přes stávající konektor. Krom toho, že by to vyřešilo problém s resetem kvůli pádům a s výdrží, hlavně by se detektor nemusel rozdělávat, což taky nepůjde dělat moc často, protože šroubky jsou do plastu. Samozřejmě by to pak znamenalo zabudovat vypínání.
- vypínání - ok, ale ne dalším tlačítkem (další díra kudy nateče, další věc, co se rozbije). Stávájícím taky ne, protože delší podržení se může stát i náhodou v kapse. A hlavně hráč nemá žádný důvod detektor vypínat kromě respawnu, kde je jenom po 4 hodiny. Vypínání bych řešil stejně jako upgrade nebo reset pomocí konektoru s "čipem".
- voděodolnost - ano, sáček je nejlepší řešení, ale před vysráženou vlhkostí neochrání. Navrhuju (pokud to teda už není) postříkat destičku s plošnym spojem speciálním konzervačním sprejem na elektrodíly, aby se vysrážená voda nedostala na vodivé cesty. Ted si nemůžu vzpomenout jak se ten bazmek správně jmenuje...
- čipy na obleky upgráde a reset - prosím o bytelnější připájení. Měl by se tam vejít i odpor s nožičkama, kterej pak bude líp držet, zvlášt, když se pájený povrch toho konektoru trochu oškrábe. Ta lesklá vrstva totiž vůbec nedrží cín.
- režim detektoru - bylo by dobré, kdyby uživatel věděl, jestli se nachází v režimu aktuální hodnoty radiace, nebo nasbírané (pokud má potřebný upgráde, samozřejmě). Např. různým pípnutím po stisku tlačítka změny režimu.
- konektor na sluchátka - pokud musí být, použil bych stávající i za cenu nemožnosti připojit oblek. Další díru pro vodu bych nedělal.

Napsal jsem toho opravdu hodně a tak se může zdát, že detektory kritizuju. Ba naopak, moc se mi ten nápad líbí a snažím se pomoct s vylepšováním k dokonalosti.

Díky moc Salamandre, perfektní práce!

Štv Júl 07, 2011 10:12 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Zdarec pane,

vetsinu napadu co nas tam napadla s Dacelem jsi uz pokryl (on/off drzenim Proba dele nez x vterin, test baterii, moznost on/off podsviceni, atd). On sam chtel taky ty sluchatka, prave aby sam v klidu slysel Geigera a nikdo jiny, ale hlavne muzes pak mit detektor v mosne a nemusis ho drzet v ruce... I me se to malem parkrat vymstilo...

Jinak s tim vypadavanim baterek, myslim ze to pujde lehce vyresit vlepenim molitanove vrstvy na dno krabice. A taky pripominam moznost rosliseni "smrti z ozareni" a "poskozeni detektoru". Kdyz dame na dno krabice molitan, baterky prestanou "kvedlat", ale porad bude detektor nachylny k "poskozeni" upustenim. To se ale bude projevovat jinak (zluta+cervena blika soucasne)? Pak uz zalezi na tom jak to vymyslis... Resetujou se upgrady? Detektoru klesnou prijatelne hodnoty na polovinu a tak bude hrozit rychlejsi ozareni (cimz nasimulujes poskozeni a nebezpeci chozeni s poskozenym detektorem)? A Stalkerovi nezustane jina moznost nez najit nejakeho technika a zaplatit za opravu :]

Co se tyce utopeni detektoru, nevim... Ja na ten svuj daval velky pozor. Pokud vyresis ten jack na sluchatka, pak uz muzes na izolaci temer zapomenout. Detektor bude pri pohybu v zone vice mene v suchu v mosne. Popripade si domaci kutilove udelaji nove krabice s lepsim tesnenim, nebo daji cely detektor do obalu atd...

Jeste me pak napadly uz spis vychytavky, nez nejake dulezite upgrady. Jako napriklad moznost vyklapeci anteny (http://www.jonpeddie.com/images/uploads/blogs/Cher4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;), ktera by mohla umoznovat presnejsi mereni radiace (popripade pokud by vznikly skryte anomalie, ktere emituji ne primo na jine frekvenci, ale treba monotone skacou mezi 5 a 7 sieverty, cimz se odlisuji od radiace, ale zaroven se za ni daji v klidu zamenit :] )

Jeste si zkusim vzpomenout na ten zbytek... E.

Štv Júl 07, 2011 10:21 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Zdar, už jsme ledacos řešili na baru ale pokusím se to shrnout:
1: intenzita emitorů radiace - chodím jak pako s detektorem se bojím se každého záchvěvu ručičky detektoru...a pak v prokazatelně radioaktivní zóně vidím průvody lidí , kteří neodcházejí zemřít. Něco je špatně, myslel jsem že intenzita radiace (když to proběhnu tak mě to nespálí...) ale po pokusech, které jsem provedl jako odjíždějící mrtvola jsem zjistil, že to je tím, že spousta stalkerů měla prostě vybité baterky. To se vyřeší detekcí stavu baterií, která je v plánu a je fakt potřeba. Kdo se nestará o baterky umře :-).
2: zvukové signály detektoru jsou slabé...nemoc z ozáření a smrt by mohla být "hlučnější" ale to není až zase tak nutné. Nutné je buď přidat konektor na sluchátko nebo zesílit zvuk detekce radiace...když mám pončo, prší a jdu ve skupině tak to prostě není slyšet. Podle mě ideální je ten jack na sluchátko.
3: vodotěsná úprava...myslím že každý zručný stalker to do příště vlastnoručně pořeší...už se těším na detektory implantované do neprůstřelných vest atd.
4.: odlišení emitorů radiace od detektorů...jdu po lese se základním detektorem, nic se něděje, ani nemůže, najednou vidím krabičku, která vypadá jako detektor. Seberu jí, protože si myslím, že ho někdo ztratil a přece jen to stojí prachy, takže by to šlo prodat v baru. Ale krabička je nějaká divná, nemá ručičku a když kouknu na svůj detektor tak jsem mrtvej. I neherně bych se snažil ztracený detektor donést orgům...když to bude vypadat jinak (barva, znak radiace..) nikdy na to nešáhnu a možná přežiju.
Jinak Salamandře máš můj obdiv a uznání. Detektory jsou faklt boží...jeden mi tu bliká u kompu...červeně :-).

Štv Júl 07, 2011 10:23 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Kemper píše:
- vypínání - ok, ale ne dalším tlačítkem (další díra kudy nateče, další věc, co se rozbije). Stávájícím taky ne, protože delší podržení se může stát i náhodou v kapse. A hlavně hráč nemá žádný důvod detektor vypínat kromě respawnu, kde je jenom po 4 hodiny. Vypínání bych řešil stejně jako upgrade nebo reset pomocí konektoru s "čipem".

Puvodne jsme o tom vypinani premysleli v souvislosti s testem baterek. Kdyz bys detektor vypnul a zapnul, projely by se diody a stupnice a tim bys vedel, ze detektor jeste zije. Takze mozna neni uplne potreba resit on/off, kdyz bude test napajeni. Popripade se to da vyresit nejakym kryten na tlacitko, ale zatim me nenapada jednoduche reseni.

Btw: s tim rozebiranim mas pravdu, vruty do plastu se muzou po castejsim rozebirani docela vymstit a prehazovat do jinyho tela se mi nechce... Precejen se Vam hodne povedlo :]

Štv Júl 07, 2011 10:29 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Ještě jedna úchylnost mě (nebo nás v hospodě, teď nevím...) napadla. Co osvětlit ručičku detektoru radiace radioaktivním thritiem? :-) ten přívěšek co mám tuším ze stalkera 3 svítí docela fajn...

Štv Júl 07, 2011 10:45 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Vdaka za napady :)

Kemper:
Pravda, vypinanie bude kludne stacit s cipom na vypinanie. To je dobry napad. Hraci si budu moct overit stav baterii dlhym podrzanim tlacidla kedy sa napriklad rozsvietia LEDky podla stavu bateriek.

Niektore detektory boli nastriekane sprayom wet protect, nebol som si ale isty, ci to nejak neovplyvni funkcnost RF casti tak som vsetky nestriekal. Bude treba otestovat.

Skusim zohnat nejake lepsie konektory do ktorych sa daju cipy. Napriklad na mojom bol problem hlavne to, ze po trufam si povedat niekolko stovkach "zasunuti" (lol) sa uz rozpadal aj samotny konektor. Kazdopadne vyriesime.

Tlacitko rezim nesluzilo ako prepinac, ale ako tlacitko. Takze ked bolo stlacene ukazovala sa nazbierana radiacia, ked nebolo stlacene ukazovala sa okamzita intenzita radiacie.

Ezechias:
Ano teraz som si spomenul na poskodenie detektora, toto je fajn napad, kazdopadne ked sa tam da ten kondenzator alebo ina baterka, ktora bude pevna uz tam nebudeme mat tento detektor narazu.

Antena, pokial si das na prijimac inu antenu budes mat problem s tym, ze celkovy efekt radiacie sa zosilni. Detektor bude naozaj citlivejsi, ale aj v zmysle toho, ze radiacia bude mat vacssi dosah.

Kazdopadne buduci rok budu detektory citlivejsie a dosah radiacie o nieco vacssi.

Judy:
Vsetky detektory neboli rovnako citlive. To sa spravit neda, riesili sme to tak, ze v nemocnici po prvom oziareni doktor detektor nakalibroval podla vydrze jeho majitela, co je vlastne celkom realne, aj ked pri realnych detektoroch sa to takto samozrejme nerobi. Proste niekto mal od prirody vacssiu vydrz, niekto vydrzal menej. Kedze sa detektory pri registracii rozdavali nahodne bola to loteria.

Chcem spravit indikaciu skoro vybitych bateriek, takze to cloveka upozorni, ze by ich mal menit. Ako som ale uz pisal s dobrymi baterkami by to malo vydrzat celu akciu.

Akusticka indikacia je uz bohuzial na maxime, viac zvuku sa uz z toho pri napajani 3V dostat neda. Navyse ked uz boli baterky slabsie bol slabsi aj zvuk. Uvidime ako s tymi sluchatkami.

Rozlisenie krabiciek myslim nebude problem. Podla mna by to chcelo zamaskovat tak aby vobec nebolo mozne presne urcit zdroj radiacie tym ze vidim nejaku krabicku.

A este dik vsetkym za pochvalu :)

Štv Júl 07, 2011 10:49 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

judy píše:
Ještě jedna úchylnost mě (nebo nás v hospodě, teď nevím...) napadla. Co osvětlit ručičku detektoru radiace radioaktivním thritiem? :-) ten přívěšek co mám tuším ze stalkera 3 svítí docela fajn...

Vsak ti nikdo nebrani, ale napad "podsviceni/osviceni" stupnice byl genialni v tom, ze to je na tlacitko, tj. jen tehdy kdyz potrebujes.

Tritium dokaze svitit celkem pekelne a treba zluta je videt na peknych par desitek metru. My po zone chodime standartne bez svetel a vidime perfektne, jen tu a tam je potreba na neco posvitit - napr. rucicka detektoru :] Mala dioda by tenhle problem vyresila a ani te tolik neoslni.

Štv Júl 07, 2011 10:51 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Mě se ale líbí princip...narvat do detektoru radiace radioaktivní materiál :-)

Štv Júl 07, 2011 10:57 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

judy píše:
Mě se ale líbí princip...narvat do detektoru radiace radioaktivní materiál :-)

Mozem ta ubezpecit, ze to na cinnost detektoru nebude mat ziadny vplyv :)

Štv Júl 07, 2011 10:59 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Když to tak čtu, tak rozhodně bych řešil energii tim, že by si prostě každej stalker přivez s sebou dvě AA baterky 2000mAh a bylo by vyřešeno nebo zavést ty vestavěné dobíjecí s tim, že by musely vydržet celou akci a dobíjeli by se přes konektor

Náraznost bych řešil tim kondenzátorem a zároveň ukotvit baterky proti rachtání

Vypínání rozhodně jen čipem, aby si je hráči nemohli vypnout

Přepínání režimu bylo myslím vysvětleno

Konektor na sluchátka bych určitě zaved, protože pak člověk s dostatečnym upgradem ho nemusí mít ani v ruce a je víc chráněnej proti vodě

Stav baterek bych indikoval po krátkém zmáčknutí tlačítka diodami s tim, že delší podržení tlačítka by už ukazovalo nastřádanou, samozřejmě pokud se vyřeší bod jedna, tak ani nebude nutno

Osvětlení ručičky žere energii, myslim, že to se dá pořešit ručnim světlem nebo nasměrovat na měsíc

Štv Júl 07, 2011 11:03 pm
Profil ICQ WWW
Zbynigga
Zbynigga
Obrázok užívateľa

Na bateriich budu pracovat a zatim nejlepsi reseni nam se Salamnderem vyslo dat tam nabijeci LiPolky. Budu to probirat s Tortegalem, ktery smi v kratkosti rikal o akumulatorech o velikosti stavajicich s nekolikanasobne vyssi kapacitou, pri nabiti do plneho stavu cca 15 minut.

Osvetleni rucicky ( zapinatelne ) by v tomhle pripade nebyl problem a vyresilo by se tim i rachtani baterii, protoze by byly uvnitr na pevno. Pri nasem pouzivani a cetnosti nabijeni to je na dozivoti.

Pia Júl 08, 2011 11:54 am
Profil ICQ
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia