• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned Okt 20, 2019 2:44 am

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 6 ] 
 Úprava CM-3 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Úprava CM-3
Zdravím starkeři,
Měl bych na Vás zkušenější otázku.

Tento rok se chystám přidat na LARP a již si střádám výbavu. Objednal jsem si plynovou masku CM-3 s příslušným filtrem MOF-4 (dohromady mě to vyšlo na 55 Kč + poštovné :O (kdyby měl někdo zájem, prodejce jich má prý ještě několik, takže pokud se chcete přivybavit za příznivou cenu.. ;) )). Jedná se o tuhle:
Obrázok
Nemáte s ní náhodou někdo zkušenosti? Konkrétně se mi jedná o úpravu zornic, abych ji mohl při larpu používat (po zakoupení ve hře). Speciálně jsem vybral masku s rovnými skly, aby výměna třeba vůbec byla možná. Nikdy jsem v plynové masce zornice neměnil. Jaké skla (z jakého materiálu asi) bych tam měl hodit a jak náročná je výměna (je vůbec možná?).

Díky za jakýkoliv tip ;) V tomhle jsem větší zelenáč než jinde :D

Str Apr 11, 2012 3:39 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Re: Úprava CM-3
http://stalker.scorpions.cz/forum3/viewtopic.php?f=87&t=4227&start=15

druha strana tohto topicu, zhruba v strede.

Str Apr 11, 2012 4:07 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Perfektní, díky :)

Ještě bych se možná zeptal, jaká je ta úprava, jestli je to proveditelné obyčejným smrtelníkem, nebo třeba nějaká rada od někoho, kdo tím již prošel.. Nejdřív bych si chtěl nastudovat, než se do toho pustím, abych si pak nesprasil masku a kdo ví co ještě. Pokud někdo třeba může ještě k té výměně něco napsat (popř. pokud už se to někde řešilo a máte odkaz (potom se omlouvám, hledat jsem zkoušel (google i lokální hledání na fóru), ale neúspěšně)), byl bych vděčný :)

Str Apr 11, 2012 4:19 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

B3N4K píše:
Perfektní, díky :)

Ještě bych se možná zeptal, jaká je ta úprava, jestli je to proveditelné obyčejným smrtelníkem, nebo třeba nějaká rada od někoho, kdo tím již prošel.. Nejdřív bych si chtěl nastudovat, než se do toho pustím, abych si pak nesprasil masku a kdo ví co ještě. Pokud někdo třeba může ještě k té výměně něco napsat (popř. pokud už se to někde řešilo a máte odkaz (potom se omlouvám, hledat jsem zkoušel (google i lokální hledání na fóru), ale neúspěšně)), byl bych vděčný :)

montáž a demontáž je opravdu lehká to zvládneš pokud jsi aspoň trochu manuálně zručný. jak máš na masce ty zornice tak ty jsou stažené plechovou obroučkou s pojistnými jazýčky okolo skla které postupně odchlípneš od masky a pak až to budeš mít zhruba v půlce povolené tak opatrně sesadíš z masky ( bacha abys to neroztáhl moc pak by ti to šlo blbě zas utahovat k zornici), tak pak stačí jen opatrně vyloupnou skla. Jinak materiál ( Lexan ) jak jsem se ptal jsem zatím nesehnal.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 78Alb7rz_c

Str Apr 11, 2012 8:38 pm
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Fakt perfektní, díky moc za info! Fakt dík!

Já jsem z Břeclavi a sehnat tady v okolí lexan bude asi nemožné.. Zkusím se nějak poptat na polykarbonát, plexiskla, nebo někde ve sklářství co mají nejpevnějšího.. Hlavně když to bude odolné té kulce no.. Ale i kdyby se nezadařilo, součást kostýmu je to perfektní :)

Ještě jednou díky!

Str Apr 11, 2012 9:01 pm
Nechutně mladý senilní stařešina
Nechutně mladý senilní stařešina
Obrázok užívateľa

Vím, že lexan používají automodeláři, dělají se z toho kastle na autodráhový auta i na RC modely. Ale zatím jsem to viděl jen jako hotovej výrobek a ještě z tenkýho. Zkusím se zeptat kámošů modelářů.
Ten polykarbonát je ideální, ten fakt nepraskne, na rozdíl od plexiskla, to bych opravdu nedával. My jsme polykarbonátový desky kdysi (hodně) dávno sundavali ze starej dálnopisů, tam byl krásnej rovnej kus asi 30x70 cm. Ale to už se asi sehned nedá.
Ale třeba na netu jsem našel desku metr na dva, milimetr síla za pět stovek (a dělaj dokonce i s UV ochranou), takže se dá předpokládat, že ve firmě, kde se tím zaobírají, by se nějakej odřezek za nějakou pětku dal pořídit.

Šlauch EDIT: tak kámoš modelář to zjišťoval - Lexan v deskách o síle 1 - 2 mm je u nás téměř nesehnatelnej (teda běžně po krámech), ještě tak ten slabej, co se z něj dělaj karoserie (to je něco kolem 0,2 mm). Takže bych volil ten polykarbonát.

Štv Apr 12, 2012 7:56 am
Profil ICQ
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia