• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned Okt 20, 2019 1:30 am

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 156 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 LARP 2011 - Stalker V - Objekt Gama [dojmy a postřehy] 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Re: LARP 2011 - Stalker V - Objekt Gama [dojmy a postřehy]
Chtě, nechtě musím souhlasit s Dikobrazem v tom, že ten prostor je opravdu trochu nešťastný, především v porovnání například s Milovicemi. Jenže na druhou stranu, kde sehnat místo pro stovku lidí? Rozhodně by to bylo o dost zajímavější, kdyby tam bylo více budov (tím myslím se střechou a nějakými použitelnými prostorami, avšak o tom si můžeme nechat jen zdát... Jinak, co se stávajícího prostoru týče, nevadilo mi nic, avšak trochu mě zklamala ta velká oblast mapy směrem na východ, nic tam nebylo, nic se tam nedělo a když jsme jak osli šli skrz tenhle kousek země, nenarazili jsme ani na chmýří, natož pak na nějakou civilizaci. Nebylo by od věci, zavést zónu i do těchto míst.

Str Nov 23, 2011 8:06 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Dočasu STALKEŘI, přesně na tom v organizaci pracujeme. Je ještě v úvaze jeden prostor, který nejdříve musíme prozkoumat, jestli by vůbec vyhovoval a zjistit, jak by to bylo s případným nájmem.
Pokud by toto nevyšlo a zůstane SKWAT aréna, koncept Zóny se kompletně překope, neboť nejen Vám připadala letos až příliš málo nebezpečná. Prostor se využije do poslední kapky.

Str Nov 23, 2011 5:27 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Abych jenom nekecal, dovolím si uvést dvě lokality v ČR, které by se rovněž daly použít.
Obě mají jednu nevýhodu, a to tu, že jsou poměrně vzdálené od předchozích Milovic a Mimoně.

:arrow: Tou první je opuštěná kasárna ve vesnici Velké Hleďsebe, doslova kousek od Mariánských lázní. Rozloha je přibližně dvojnásobná, než námi loni využívaná plocha. Jedná se především o budovy s přílehlými zalesněnými plochami. Je to mírně nešikovné, jelikož se to nalézá na pomezí dvou vesnic, ale to by se muselo okouknout. Vlastníka bohužel nemohu zjistit, neboť náš milovaný Český úřad zeměměřičský a katastrální leží ve sra**ách, o jeho mapovém serveru nemluvě.
http://www.brownfieldy.cz/vojenska-kasarna-velka-hledsebe-77/

http://mapy.cz/#x=12.667328&y=49.969378&z=15&d=coor_12.667339%2C49.969145_0_1&c=23-31-14-30-28-29-27-h&q=49%C2%B058%278.921%22N%2012%C2%B040%272.422%22E&qp=10.905536_48.031389_20.037260_51.422277_6&l=15

:arrow: Tou druhou oblastí je taky oblast opuštěná armádou. Nachází se na severu Moravy, v Mikulovicích. Jedná se o velice rozlehlou lokalitu. Ačkoli je to docela daleko od bydliště většiny hráčů (především asi organizátorů-netuším), nutno podotknout, že je možné se tam z Prahy dopravit vlakem pouze s jediným přestupem. Je to blíž pro slovenské kolegy. Jedná se o budovy obklopené lesnatým porostem, bohužel.. budovy se podle leteckých snímků nejeví jako obytné, ale spíše jako uzavřené hangáry pro vojenskou techniku. Nicméně, aby bylo kde složit hlavu to stačí bohatě. Celé je to protáhlé smyčkou kolejí. Z popisu je to patrně ve vlastnictví přilehlé obce Mikulovice.
http://www.brownfieldy.cz/vojenska-posadka-mikulovice-336/

http://mapy.cz/#x=17.320817&y=50.280561&z=14&l=15&c=23-31-14-30-28-29-27-h&q=mikulovice&qp=10.905536_48.031389_20.037260_51.422277_6

DODATEK:
K té druhé oblasti se váže docela zajímavá historie (mimochodem zde sověti překládali jaderné hlavice), každopádně z jistých článků se tak lze podívat především na fotky:
http://salisov.unas.cz/2010/06/Ve-vojenskem-prostoru-davno-drive-a-dnes.html

http://www.fortifikace.net/pov_nezar_ms_mikulovice.html

Štv Nov 24, 2011 10:03 am
Šmel vodkomilnyj
Šmel vodkomilnyj
Obrázok užívateľa

úúú, z vrchu to vyzerá nehorázne, otázne je, nakoľko sú tieto priestory prístupné verejnosti, resp. komerčnému využitiu na naše účely.
A taktiež, či by bolo možné sa rozumne dohodnúť so starostom obcí, alebo s kompetentnou osobou... :?

Štv Nov 24, 2011 11:30 am
Profil ICQ WWW
Lékařka ČUMY
Obrázok užívateľa

Ad druhý prostor: nensáším hákové kříže :D Ale ten prostor vypadá luixusně :)

Štv Nov 24, 2011 5:18 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Druhy priestor super, dokonca na moj vkus az moc vela budov :), ale vyzera to fajn. Mozno by sme tam dokonca nasli aj Incov zlaty poklad :D. Zo Slovenska, teda aspon z Bratislavy to ale ani velmi blizsie nieje.

Ja som bol spokojny aj s doterajsim priestorom, ako sa pisalo treba ho len lepsie vyuzit a viac zamorit radiaciou :twisted:. Jedine minus je fakt to ze aj z toho mala budov co tam je, je ich vyuzitelnych coraz menej.

Pia Nov 25, 2011 7:10 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Byl jsem se kouknout v Zóně u Mimoně. Přibylo pár značek se zákazem vjezdu, vyrostlo tam docela dost konstrukcí, který naháněj vodu do zamě (IMHO proplachování bejvalejch vrtů) a na cestě směrem k věži Raiderů (v severovýchodním cípu Zóny) je závora a za tu hodinku, co jsem tam byl, jsem potkal dvě kontroly těch vrtů...
Začínám mít strach, jestli tam budem příští rok vítaný, pokud se budem roztahovat mimo pozemky SKWATu...

Str Nov 30, 2011 7:52 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Tady si, myslím, ty obavy nejsou až tak na místě, až se mi rozjedou mapy vrtů, tak ukážu, jak to tam na tom je. V minulosti se tam těžil uran, jak všichni víte. Provádělo se to za pomoci agresivních kyselin (sírová, dusičná), je to tam docela v pytli a tak se to dnes stát snaží napravit. Většina vrtů, do kterých se dnes neutralizátory vhánějí jsou na severozápad od naší oblasti. V našem "revíru" se nachází pouze pár vrtů na těžbu (těmi se to dnes nejspíš vhání dolů) a několik vzorkových vrtů pro zjištění postupu kontaminace (ty jsme viděli já a ještě několik vědátorů, až tam úplně vzadu u té tankové střelnice, pamatuje-li si někdo z nich), jež se na tohle aktivně nevyužívají.

Pošlu přesná data, až se rozjede mapový server Geofondu, který je jaksi mimo provoz.
Btw, pozemky nejsou Skwatu, nýbrž Libereckého kraje, nemýlím-li se, takže není problém nás vystrnadit i odtamtaď.

Str Nov 30, 2011 9:37 pm
Nechutně mladý senilní stařešina
Obrázok užívateľa

Mýlíš se, koukal jsem na to už dřív, teď jsem si to ještě ověřil. Pozemky herní Zóny - tzn.:
- Bar a přilehlé parkoviště, dole pak špitál a tělocvična
- východně (směr k Mimoni) celý valy
- západně od arény přes ruiny
tak tohle všechno je soukromý. Vlastník je firma Ploužnice spol. s r.o.
Pouze paneláky nad silnicí (letošní objekt Gama a sídlo Rigamu) a letošní nová Zóna (směr ještě víc na západ) jsou cizí - obec, kraj, Vojenský lesy atd.
Předpokládám, že SKWATi maj s tím s.r.o. buď něco společnýho nebo to maj v pronájmu. Těžko by jinak investovali prachy např. do opravy Baru nebo do výstavby arény, kdyby to neměli nějak ošéfovaný.

Štv Dec 01, 2011 1:34 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Áha.. tak to se omlouvám, kontroloval jsem totiž především ty pozemky kolem Rigamu, to bude tím.

Tady jsem vybral vrty, které by spol. Diamo mohla potřebovat k provádění své práce (a jež se nalézají na herním území):

Obrázok

1) Monitorovací, indikační a sanační vrt, hloubky 20m
2) Ložiskový vrt na radioaktivní suroviny, hlobky 242m
3) Bez dat, asi studna, nebo tak něco
4) Hydrogeologický vrt, hloubky 11m
5) Hydrogeologický vrt, hloubky 109m (tj. tam, jak dva ročníky zpátky vyvěrala ta voda. Možná i svítila ve tmě :D )
6) Monitorovací, indikační a sanační vrt, hloubky 12m
7) Monitorovací, indikační a sanační vrt, hloubky 15m
8) Hydrogeologický vrt, hloubky 30m
9) Inženýrsko-geologický vrt, hloubky 6m
10-14) Monitorovací, indikační a sanační vrty, hloubka se pohybuje od 17 do 20m

K přímému odstraňování škod se používají jen ty vrty sanační. Pochybuju, že by využívali i ten ložiskový, ale nepopírám to. Ostatní nás, myslím, vůbec nemusí trápit.

Štv Dec 01, 2011 2:05 pm
Obrázok užívateľa

Hm, tak asi pro nás se nejspíš nic nemění. 2 a 6 jsou těsně na hranici a od 10 vejě bych řekl, že už je taky za hranicí nový Zóny, ale nevím jistě. Nějak nemůžu najít mapu z loňska.

Štv Dec 01, 2011 2:40 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Hmm, tak toto sú tie Žriedla o ktorých sa hovorilo :P

Štv Dec 01, 2011 5:21 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

No 10ka a spol již sice jsou za hranicí zony, ale i tam jsme se loni prošli (kvůli oněch zastaralých leteckých snímků :D ). Jedna v malých hráčských frakcí dokonce sídlila až za těmito vrty.

ŠlauchEDIT: Jo to byli Vlčáci - Vlci Zóny. Měli extra povolení od Kejse, že můžou mít základnu úplně mimo Zónu.

Štv Dec 01, 2011 5:35 pm
Zelenáč

S těma barákama to bylo vůbec zajímavý. Vlky sme tam našli ležící spící :) ... Určitě bych zónu rozšířil až tam .. raní zteč na jejich barák byl užasnej zážitek

Sob Dec 03, 2011 1:36 pm
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

:) Něco jsem o tom zaslechnul.
Navíc kdosi (za boha už si nevzpomenu, kterej stalker to byl) jim z báze sebral batoh a přitáhnul mi ho do Baru. Ty pak čuměli, když ho dostávali zpátky. A chudák ten dotyčnej, kterej ho táhnul z tý dálky na hřbetě.
Tam došlo trochu ke zmatení. Já jsem vůbec netušil, že tam Vlčáci maj základnu a ten, kdo ten batoh ukrad zase nevěděl, že už je za hranicema herní Zóny a že by ho to teda vůbec nemělo zajímat, mohlo se totiž stát, že to mohl bejt klidně nějakej civilista.

Pon Dec 05, 2011 10:31 am
Profil ICQ
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 156 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia