• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon Nov 18, 2019 3:48 pm

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 156 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 LARP 2011 - Stalker V - Objekt Gama [dojmy a postřehy] 
Autor Správa
Lékařka ČUMY
Obrázok užívateľa

Poslať Re: Stalker LARP 2011 [dojmy a postřehy z akce]
Šílená Šiftýna píše:
Nicméně, Šuhi, můžeš bejt ráda, že to byl jen Vortex :D Ty pouta úplně sváděly k jinejm nepravostem :twisted:

Vždyť to píšu...zase Shifty :D
Každopádně dnes mi psal Kemper o email, ohledně domluvy na příští rok...Takže počítám, že se máte na co těšit, když příprava zabere rok :twisted: JJ pomsta bude masakrální :D

Sob Júl 16, 2011 5:04 pm
Shifty první Telecí
Shifty první Telecí
Obrázok užívateľa

Jasně, už se všichni těšíme, jak nás hromadně zmlátíš a postupně zabiješ žiletkou :D

Sob Júl 16, 2011 5:08 pm
Profil ICQ WWW
Revolver s duší
Revolver s duší
Obrázok užívateľa

Bydlisko: byt 3+2 (zemljamka 3 metry od silnice, dva metry pod zemí)
Pro Šiftyho budou nejhorší muka, když se ho ta žiletka ani nedotkne :P

Sob Júl 16, 2011 5:23 pm
Zelenáč

beestar píše:
... Nemocnicu a odtiaľ na nás vyliezol z okna zombák s hasiacim prístrojom! Luxus!

Bee... K vašim službám :) Když sem tě tam viděl, cíl byl jasnej :)
snake píše:
připadalo mi škoda že jsem jako svobodný stalker absolutně neměl potuchu, proč v zóně jsem a jaký je příběh. Ani nějaký zajímavější quest jsem nedostal. Zprvu mi přišlo, že nic takového prostě není, ale nejspíš jsem se jen málo snažil no.

Jaký si to uděláš takový to máš :) .. My sme si celou svoji historii vycucali z prs(t)u . A to i na minulej ročník:)

Sob Júl 16, 2011 8:04 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Tak ma napadlo, Kemper, planujes zverejnit anonymnu statistiku umrti na stalkerovi? Fakt by ma zaujimalo kolko ludi zabila radiaca, anomalie, kolko zombici, kolko bolo zastrelenych, atd :)

Pon Júl 18, 2011 11:30 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

¨Nevim jestli Kemper psal všechno, ale měl od nás za úkol zapisovat úmrtí na radiaci, takže minimálně to by mělo ve statistice být.

Pon Júl 18, 2011 2:33 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Můžu vám říct, že do počítače to šlo tak první den, ale pak byl tak pmalej a navíc to tam dva nestíhali, když sme přišel, tak sme na můj stůl plácli kartotéku a všichni se zapisovali sami a dodržovali to, takže Kemper teď bude mít asi hodně práce s tim, dát to dohromady, ale co ja sem postřeh, tak detektory sme resetovasli furt a jen z malý části to bylo kvůli pádu, takže úmrtí na radiaci bylo dost :wink:

Pon Júl 18, 2011 3:24 pm
Profil ICQ WWW
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Bude statistika všech úmrtí a většiny zranění. Po prvním dni obětovaném papírování, kdy jsme se nestíhali ani najíst, jsme teprva začali radši operovat. Chodili k nám stalkeři, kteří krásně hráli zranění a my jsme je neměli ani čas pořádně ošetřit, což bylo vůči nim nefér. Proto jsme nechali mrtvoly, at se zapisují samy a věnovali jsme se raději tolik oblíbeným operacím:-) Pár raněnných jsme tak nestihli zapsat.

Statistiku zveřejním, pokud dostanu povolení.

Str Júl 20, 2011 8:20 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Namísto recenze, kterou bych zhodnotil svůj zážitek ze hry jako celek jsem se rozhodl sepsat vyjádření k několika bodům. Napsat narativní recenzi z šestidenního larpu je náročné, zážitků je mnoho a nevím jak kvalitně bych je dokázal zpracovat do smysluplného textu.

R.I.G.A.M. a frakce obecně

Letos jsem se larpu účastnil jako člen a spoluorganizátor frakce RIGAM, která se jako taková objevila na Stalkerovi podruhé - loni jsme fungovali jako RIGAM pod vědeckou frakcí, letos jsme iniciativu převzali sami. Byli jsme asi největší hráčskou frakcí ve hře.
Loni a předloni jsme fungovali jako skupina čtyř lidí (malá frakce pod vědci), letos jsme se dostali k počtu cca 15 lidí (kolik nás dojelo přesně nevím).
Pojmout frakci v takto velkém stylu mělo pochopitelně mnoho zádrhelů, bylo třeba organizovat bázi, zajistit elektřinu, místo na spaní pro velkou skupinu, dovézt do Zóny nábytek a herní předměty (laboratoř apod.).
Pro mě osobně asi nebyla organizace skupiny tak náročná, jako pro ostatní z naší skupiny. Vlad fungoval většinu času jako regulérní NPC, staral se o chod báze, o questy hráčům a o celkové fungování frakce. Stejně jak Bladerunner (obrana báze) a Reziel. Nechci vyjmenovávat ty, kteří se na chodu frakce podíleli, zapomněl bych na spoustu lidí. Povinností bylo mnohdy víc, než zábavy, ale to k tomu patří.
Myslím si, že hráčské frakce jsou dobrý nápad, ale jen do určitého počtu. Taková frakce by potřebovala v ideálním případě plně informované NPC vedení od organizátorů a jasná "interní" pravidla, která mají znát jen NPC.
Komunikace s organizátory před hrou byla záležitostí spíše Vlada, ale pokud vím, mohla být o hodně lepší. Chyběly nám informace a velitel naší frakce měl být regulérním NPC s právem na herní informace, quetsy, přístup do orgsekce apod. Stejně tak měl dostat jasná pravidla mechanismů, které jsme měli znát jen my (např. fungování experimentů apod.). Tato nám dodána nebyla. To, že měl Vlad sledovat organizátorskou frekvenci jsme se dozvěděli v průběhu hry prostřednictvím kritiky ze strany Prsnaje.
Naše frakce nebyla mírumilovnou skupinou, to ne. Ale myslím si, že ať již hráči, ale hlavně ostatní frakce a skupiny by mohly přijít na to, že pokud se ve hře vyskytuje velká aktivní hráčská frakce, která má vlastní cíle, je možné ji k larpové zábavě využít i jinak, než jako rolí ideálního nepřítele. Nezhodnotím, jak moc jsme se chovali agresivně k ostatním skupinám, ale jako hráči jsme si dali spoustu práce s vymýšlením a zadáváním questů a roleplayem a nepříjemně často jsme sklízeli masivní útoky a otevřené nepřátelství ("Smrt RIGAMU"). Dobře, možná jsme si to herně zasloužili (a zánik RIGAMu dává herně smysl). Ale bylo to nutné? Která jiná frakce ve hře byla zcela vyhlazena ostatními?
Nechápejte mě špatně, já si nestěžuju. Naše politika i útoky na RIGAM mě bavily, hru jsem si užil. Ale myslím - a teď píšu všem, kteří s námi měli co dočinění - že se z našeho příběhu dalo získat mnohem víc, než "jdeme je vystřílet, jsou to zlí amíci a dělají pokusy na lidech."
Ad pokusy na lidech - dobrá, TŘEBA něco takového probíhalo, ale kdo to HERNĚ ví? Která POSTAVA může s jistotou tvrdit, že k něčemu takového dochází? Kdo byl přítomen? Ten, kdo chtěl se s námi domluvil a vydělal peníze, které jsme do hry ze začátku pouštěli (dokud nás většina Zóny nezačala nenávidět). Kdo se opíral o pomluvy a tušení, tak proti nám něco mohl reálně mít. (Díky, Barmane :-) Vždyť jsme sami udělali den otevřených dveří, kde jsme mírumilovně všem ukazovali, na čem skutečně pracujeme. A tratní jsme na tom byli jen my, protože celá naše párty a exkurze zájemců do podzemí spustily řadu situací, které zapříčinily náš konec.

Web, pravidla, fungování organizátorů

Fungování organizátorů vzhledem k hráčům hodnotím stoprocentně. Prsnaj fungoval velmi spolehlivě a nekompromisně, vždy si našel čas na to, co jsem potřeboval a dokázal pomoci. Ať se jednalo o dotaz na pravidla, mou osobní žádost ohledně internetu, nebo řešení naší báze, vždy si našel čas (včetně toho, že jsem ho ráno budil), byl tam, kde slíbil a situaci řešil. Je to perfektní přístup a cením si toho. Takto má fungovat organizátor.
Pravidla byla letos upravená, je na nich vidět pětiletý vývoj. Jsem spokojený i s podobou pravidel na webu, i když by mohly být nějak uceleně publikovány (rozdělení na sekce "pravidla" a "mechanismy hry" je trochu nepřehledné. Osobně bych ocenil PDF (stáhnout + vytisknout), kde by bylo všechno na jednom místě přehledně strukturované.
Zkouška z pravidel je skutečně perfektní, nepotkal jsem člověka, který by je porušoval.
Připomínku bych měl k dodání pravidla o granátometech. Dostali jsme během hry výtku, že nedodržujeme pravidla - nepřiznáváme zásah. Podle organizátorů se střela z granátometu měla chovat jako granát - tedy zabít všechny v místnosti. To se nikde nepsalo. Granátomet (resp. RPG) vychrstne stovku kuliček - které ale nemusí nikoho zasáhnout, jak tomu bylo v našem případě (kuličky se rozbily o zeď, naši byli schovaní v jiné místnosti).

Co se týče webu - jsem spokojený s jeho přehledností i se zveřejňováním novinek před hrou. Příběhy jsem četl všechny a v Zóně se dalo využít informací, které si hráč díky sekci Zóna doplnil. Klidně pište příspěvky častěji, těším se na každý nový!

Herní prostor

Herní prostor v Nových Dvorech nemám rád. Když půjde Stalker kdekoliv jinde, bude to super. Škoda Milovic, byly dokonalé. Prostor má málo budov. Ty, které tam jsou neposkytují přístřeší a jsou často nebezpečné (třeba ta, které během hry spadla střecha). Nové dvory jsou neuvěřitelně zarostlé a je to spíše les v kombinaci s neprostupným houštím, než industriální Zóna. Navíc není vychytané místo pro VML, které se pokaždé opouští kvůli vodě. Prostě to tam nemám rád a nevracím se tam rád.
Nemám návrh na lepší prostor, možná Bratronice u Kladna.

Zóna

Zóna je svým zpracováním rok co rok uvěřitelnější. Když porovnám Zónu z roku 2009 a z letoška, tak jenom kroutím hlavou. Neviditelné anomálie, radiace, mutanti, artefakty... Nejlépe to vyjádří můj pocit, že narozdíl od mého prvního Stalkera (chronologicky druhý ročník) jsem se poslední dva roky musel učit Stalekřit. Na druhém ročníku jsem prostě chodil po lese, vyjednával a střílel. Letos to není procházka, přežití v Zóně je skutečně o skillu a jde poznat nováček a zkušený. Už jen to, že člověk sleduje prostor, zda na zemi neleží matky, které nikdo nemůže sebrat, protože jsou blízko anomálie, nebo to, že si tvoří své vlastní cestičky, o kterých ví, že jsou alespoň dočasně bezpečné. Zkušený ví, kudy může jít relativně bez rizika, že ho něco sežere a rozpozná oblasti, kudy se nevydá, i když je cesta kratší. Navíc se to všechno mění! To je Zóna a to, co dělá Stalker skvělou akcí, která zpracováním herního prostoru dosahuje perfektního efektu.
Detektory jsou prostě nejlepší a věřím, že mouchy, které se letos vyskytly brzo opravíte (např. citlivost k otřesům, vodotěsnost, nebo výdrž baterií.) Vzpomínám si, jak jsem psal před více než rokem o detektorech (do vlákna Inspirace), které používají v Rusku a neuplynuly ani dva ročníky a máme lepší a hezčí!
K fungování Zóny mám několik nápadů na vylepšení. Zaprvé by mohla existovat skupinka lidí, která by se starala o měnění baterií v anomáliích, jejich polohu, průběžně by kontrolovala funkčnost, po Blowoutu by měla pohotovost a Zóna by se měnila, prostě skupina lidí = zóna. Těším se na neviditelné anomálie, ale jejich vysílače a vysílače radiace by mohly být maskovány, ať nejsou rozpoznat okem ("hele támhle je něco přikurtovanýho ke stromu, to bude asi radiace, tam nejdu"). Pálivé chmýří je jako igelit docela funkční, ale stálo by za to si dát více práce s jeho rozmisťováním. Nepřipadám se místy jako v zóně, ale jako na skládce (igelit poházený po stromě). Chmýří je rovněž v zóně zbytečně moc, myslím, že by stačilo jen někde, jak je tomu ve hře a rozmistěné chytřeji (na klíčových místech) a pečlivěji.
Blowouty jsou super, ale udělejte je méně předvídatelné. Nevím proč, ale vždycky jsem se metaherně dozvěděl, že má přijít blowout. A pak stačilo klidně dojít zpátky. Chtělo by to nervák ala "kur*a to nestihnu, kde je nejbližší kryt, nechci tu chcípnout!"

Výše vstupného a délka hry

Výše vstupného odpovídala délce hry. Osobně bych se ale klidně vzdal upomínkových předmětů a barevně tištěných dokladů, kdybych místo toho dostal pár porcí jídla zadarmo, nebo kdyby třeba v pondělí přijela cisterna s vodou a mohli jsme se všichni trochu opláchnout.
Délka hry byla super, bylo to díky tomu intenzivnější, než ostatní ročníky.
Jídlo zajišťované Dexterem, Prkvojem a spol. bylo perfektní. Klobouk dolů, pánové.

Příběhy a koncept

Jak mi bylo vysvětleno, je současný koncept asi nejblíže tomu, co plánovat Case již od začátku. Tedy fungující zóna, kde si jednotlivé skupiny samy vytvářejí příběhy a odehrává se děj. Stalker je podle Prsnaje akce, kde lidi sjednocuje prostor - tedy Zóna.
Letos jsem zaznamenal celou řadu nejrůznějších vztahů, spojenectví a skupinových příběhů, které ale zůstávají hodně podobné tomu, co jsem měl možnost sledovat loni a předloni. Stávající frakce ve hře se vyvíjejí pomalu, některé zůstávají stále stejné, např. Svora, i když se názvy mění. U starých skupin jsem nezaznamenal významnější posun v jejich příběhu, i když to možná tam být má. Třeba od výskytu RIGAMU jsem si sliboval to, že by mohl zavedeným pořádkem v Zóně zamíchat. Stalo se to asi na tři dny, dokud existující skupiny RIGAM nevyhladily. Myslím si, že by nějaké změny v současném spletenci vztahů skupin, které se drží už pár let, ozvláštnily hru. Co výskyt Nového území, nebo zkazky o starém funkčním silu, mohly by zamíchat se současným statem quo?

Suma sumárum

Už píšu dost dlouho, takže je na čase všechnu tu grafomanskou onanii nějak zesumírovat. Stalker je jednou z nejlepších larpových sérií, kterých se jako hráč dlouhodobě účastním. Má slabší i silnější díly, stejně jako všechno. Letošní díl byl perfektní, od loňska neuvěřitelný posun. Celá série aspiruje na to, co z ní chce Prsnaj mít - bezkonkurenční larpovou akci. Z letoška jsem si odnesl několik postřehů, které by mohly larpu pomoci.

Příští rok už nepojedu za jednoho z organizátorů velké frakce. Nemám zájem platit vstupné za to, abych vymýšlel questy a staral se o chod takového kolosu. Prostě poučení pro příště. Necítil jsem podporu pro takovou činnost, chyběly zejména interní pravidla a koncept od organizátorů. Přístup "to vy si máte vytvořit vaše cíle" je super, ve skupince cca 4 lidí to funguje dobře (viz. poslední dva ročníky, kdy jsme toto dělali a letos tak fungoval FOX11 i Volki), ale pro skupinu počtem mnohdy převyšující ostatní frakce, které mají ve svém vedení NPC to prostě není. To už není zábava, to je regulérní orgování. Navíc to nemělo efekt, byli jsme prostě moc velká ryba a stali jsme se univerzálním nepřítelem. To jsem letos nemohl vědět a příště si dám pozor. Věřím, že ostatní taky.

Interní pravidla, která jsem už zmiňoval - např. Hanič nám při jednom z rozhovorů neherně řekl, že neví, kdy se mu jeho pokusy podaří, že mu to bude sděleno. Pokud si máme příběh tvořit sami, tak je dobré, abychom k tomu měli všechna kolečka v pozadí fungující. Takhle jsme věděli, že je to v režii orgů (nakonec jsme ale neměli možnost situaci rozvíjet z důvodu útočení na naši bázi). Stejně tak pravidla pro naše experimenty, které jsme dostali neúplná, nebo vůbec.

Celé zpracování Zóny, mutanti, bar, aréna, vyjednávání, experimentování, detektory, pakty s ostatními, i konec konců zánik RIGAMU a vznik Sirotků Zóny, všechno řadím mezi výborné zážitky. Kontinuita příběhů, nové frakce i herní doba, všechno jsou obrovská plus. Letošní ročník se přiblížil naprosto ultimátní trojce, kterou považuju za nejlepší larp, kterého jsem se kdy účastnil. Za rok pojedu za jednotlivce, nebo v menší skupině, která se nebude snažit dělat díru do světa, zabíjet Zagňěva, nebo jinak ovlivňovat vůli Metaverza Zóny.

Str Júl 27, 2011 8:13 pm
Zbynigga
Zbynigga
Obrázok užívateľa

Diky, k tomu neni co dodat.
Jen abych se trosku ospravedlnil ohledne RIGAMU, opravdu jsem necekal takovy kolos a v okamziku, kdy vas pocet behem 1-2 dnu dosahl cca 15 lidi jsem si rikal jakej jsem idiot, ze jsem nedal omezeni poctu pro hracske frakce. Opravdu jsem pocital s mensimi skupinkami typu Vlci Zony. Druha vec je, ze jsem se trosku nadhodnotil a proste jsem vsechno nestihnul.
Jinak se vsim co pises naprosto souhlasim a muzu Ti rict, ze uz jsme vytvorili 2 tymi, z nichz jeden je ciste organizacni a druhy je technicky, ktery se bude starat prave o veci o kterych pises - baterie, artefakty a podobne veci. Nektery veci te proste nenapadnou a zjistis to az behem provozu.
Kazdopadne jeste jednou diky za motivujici postrehy.

Str Júl 27, 2011 9:15 pm
Profil ICQ
Zelenáč
Obrázok užívateľa

zdar...také se přimlouvám o zveřejnění statistik (jestli už tedy někde nejsou...). Alespoň kolik bylo lidí, kolik se sežralo párků atd....:-)

Štv Júl 28, 2011 8:58 am
Nechutně mladý senilní stařešina
Nechutně mladý senilní stařešina
Obrázok užívateľa

@ Dikobraz: skvělej report a inspirující postřehy pro nás orgy. Většinu problémů jsme spolu probrali a shodli se na nich. Každopádně těší taková pochvala od LARPího harcovníka, jako seš ty. :wink:

Štv Júl 28, 2011 9:03 am
Profil ICQ
Lékařka ČUMY
Obrázok užívateľa

Parádní report Dikobrazi :)

Pia Júl 29, 2011 9:26 am
Velitel frakce ČUMA
Velitel frakce ČUMA
Obrázok užívateľa

zajimavy report dikobrazi :-)

jen podotknu.... jak pises ve svem reportu, ze jste nedostali zadne info ohledne ruznych veci... ona je to strasne vec nazoru, dava ti to jako veliteli frakce velikou volnost vlastniho tvoreni pribehu, coz me vyhovovalo, protoze jsem si mohl delat veci po svem, nicmene to samozrejme prinasi obcas jista uskali v podobe vlastiho upravovani si nekterych zejmena hernich mechanismu...ale je to prave o tom, najit mezi tim jistou rovnovahu :-)

15 lidi utahnout ve 3 lidech, nebo kolik vas na to bylo jde v pohode, vzdyt cuma mela 20 ... spis slo o to, ze jste nebyli pripraveni na to, ze budete bez informaci vhozeni do zony, coz ale nebyla vase chyba, spis jste asi ocekavali neco, co prijde, ale ono to proste neprislo :-) (info) ... cili bychom to mohli spis nazvat malym nedorozumenim ;-).

Skoda RIGAMu, me osobne bude chybet...a myslim, ze pokud byste vedeli, na co se pripravit, tak byste mohli pristi rok udelat cosi podobneho rigamu :-) ... a ja se budu tesit na pripadnou spolupraci.

Hrdý člen týmu Radiation

Sob Júl 30, 2011 1:39 am
Profil ICQ WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

tak si to všechno čtu ...a teď jsem dojel z dovolené v kempu...fakt to asi jinak nepůjde. Na příští rok dám dohromady tu sanitku, svojí vlastní :-) fakt se mi to pro tu prdel vyplatí :-) buď v ní budeme se ženou spát, nebo jí použijeme v nemocnici. To bude záležet na orgách. Ale v tom kempu co jsme byli by se výborně vyjímal uaz s předsíní a vlastním minovým polem :-).

Sob Aug 06, 2011 11:28 pm
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 156 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia