• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia Máj 24, 2019 9:16 pm

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevok: 1 ] 
 S.T.A.L.K.E.R.: Call Of Pripyat 
Autor Správa
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Poslať S.T.A.L.K.E.R.: Call Of Pripyat
Hra mi nechce naběhnout. Vždy po kliknutí na zástupce hry na mě vyskočí hláška "Cannot open file "fsgame.ltx". Check your working folder."
Většinou pomáhá vytvoření zástupce na plochu a spouštění hry přímo přes něj. Pokud by předchozí rada nepomohla, otevřete Notepad (Poznámkový blok) a napište do něj start bin\xrengine. Pak už jenom stačí si soubor uložit (název si zvolte sami) s příponou .bat do hlavní složky s hrou a tu zapínejte právě přes tenhle soubor - v případě problémů si jej můžete stáhnout odtud. Pokud byste dali přednost spouštění hry z plochy, stačí si vytvořit zástupce, odkazujícího právě na nově vytvořený *.bat soubor a změnit mu ikonu.

Kovalski v Pripjati mi po prozkoumání podzemní laboratoře nechce dát další úkol a hra se zasekne - je nějaká možnost, jak se tomu vyhnout?
Stačí se podívat na následující stranu.

Proč nejde v nastavení grafiky přesunout posuvník u detailů textur na maximum?
Jednoduše si otevřete user.ltx a na konci souboru přepište parametr texture_lod 1 na texture_lod 0. Změny uložte a hrajte. Soubor user.ltx najdete v následujícím adresáři:
Win XP: Sdílené dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat
Win 7 nebo Vista: Users\Veřejné\Veřejné dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat

Hru jsem si aktualizoval na verzi 1.6.02, ale po načtení pozice mi hned spadne. V logu je zmínka o chybě "Can't find variable splash1_hits_count in [wpn_knife]".
Stačí si stáhnout následující soubor a nakopírovat ho do adresáře gamedata\configs\weapons. Pokud tyhle složky nikde nemáte, stačí si je ručně vytvořit (nejdřív tedy složku gamedata, do ní pak configs a do ní nakonec složku weapons, kam patří i soubor z odkazu nahoře).

Ještě před spuštěním hry mě trápí hláška "Byl zaznamenán pokus použít emulační software. Vložte prosím disk, ke kterému máte licenci, vypněte emulační software a zkuste to znovu. Bude-li se chyba opakovat, stiskněte tlačítko "Hlášení o chybě" a výslednou zprávu odešlete oddělení technické podpory."
Tato chyba se řešila na diskuzním fóru Cenegy, ale vzhledem k jeho kompletnímu odstavení kvůli redesignu webu se již nedá dohledat a proto je nutné postupovat následovně:

Znovu spusťte hru [nezapomeňte rovněž na to, že DVD musí být stále v mechanice] a jakmile se objeví varovná zpráva, klikněte na tlačítko "Hlášení o chybách". Po kliknutí se text změní a na druhém řádku od konce byste měli najít hardwarový klíč. Ten zašlete e-mailem přímo na technickou podporu Cenegy. Od vygenerování hlášení o chybě však nesmíte hru znovu spustit, jinak by se hardwarový klíč změnil a hra by nešla aktivovat!

1] Jako ohon jsem si koupil originálku, ale ta má zas nějakou pofidérní DRM ochranu s omezeným počtem aktivací. Jak na to? Kde se mám o tomhle neřádu něco dozvědět?
Vždycky platilo, že platící zákazník bude mít potíže a díky svojí ochotě zaplatit se mu dostane odměny leda v tom, že mu distributor hodí nějakou tu větev pod nohy (a Cenega tohle dělá zvlášť ráda). Mohl by Vám ale pomoci tento návod:

Citácia:
Pro aktivaci hry je zapotřebí připojení k internetu. Při prvním spuštění hry bude uživatel požádán o zadání aktivačního kódu, který se nachází na obalu tohoto manuálu. Hra bude aktivována do té doby, než dojde ke změně hardwaru či k přeinstalování Windows; v takovém případě hra zažádá o novou aktivaci. Pokud chcete změnit hardware počítače, aniž byste přišli o aktivaci, je zapotřebí hru nejprve deaktivovat, poté změnit hardware a následně hru znovu aktivovat. Tento postup je důležitý, protože počet aktivací je omezen

Víc informací najdete v následujícím tématu.

2] Kde mám najít kalibrační sady pro techniky?
Existují celkem tři verze a najdete je roztroušené ve všech třech lokacích - jejich přesné pozice najdete na následující mapě (za tu můžete poděkovat Stanleymu).

3] Nikdo mě nechce vzít do Pripjatě. Proč? Nelíbím se snad průvodci?
Hlavně je potřeba získat oblek s uzavřeným systémem dýchání - což je například SEVA oblek. Hra by o jeho nutnosti měla sama informovat a pak už stačí jen dojít k překupníkovi na stalkerské základně v Janově, který ji s trochou štěstí bude mít v sortimentu. Pak už jenom zbývá najít další společníky, kteří se s vámi na výpravu vydají.

4] V Zatonu mám prozkoumat helikoptéru na kopci, ale nedá se tam nijak dostat. Co mám dělat?
Řešení je jednodušší, než by se zdálo - stačí zajít za Noem do jeho člunu a zeptat se ho právě na tenhle vrtulník.

5] Kardan mi dal za úkol najít jeho dva kamarády. No jo, ale kde jsou?
Oba jde najít v okolí Skadovsku. K jednomu budete muset vážit cestu do podzemí, linoucí se přímo pod vypálenou vesnicí, toho dalšího najdete kousek od anomálie, co nejde jenom tak minout. Malá nápověda - je v okolí BIS areálu/stanice Kruh.

6] Našel jsem v Pripjati Gauss pušku, se kterou jsem chtěl vymlátit celou Zónu - jenže je poškozená, nikdo mi ji nechce opravit a tak ji budu muset podle příběhu někomu dát. Jenže komu?
Sice je to paradoxní, ale jediná postava, co s Gausskou pohne, je Kardan ve vraku lodi Skadovsk (Zaton).

7] Mám zlikvidovat hnízdo upírů, ale postavy mě zase ženou najít nějakou plynovou bombu. Potíž je, že je v kontejneru a nejsou k němu klíče. Kde je hledat?

Všechno co je třeba, je na mostě. Na něm je několik aut, ale teď stačí prohledat džípy. První džíp s kontejnerem a klíčem uvnitř je skoro na začátku mostu, k dalšímu klíči je potřeba dojít zespodu a prohledat bednu ve vraku auta přímo pod mostem. Teď se stačí vrátit k díře, kde stojí kdysi funkční náklaďák a BVP. V kabině náklaďáku je k mání dokumentace, na korbě pak bez obtíží najdete velkou plechovou krabici s toliko kýženým plynem a samopalem AKSU jako dárek.

8] Ta prokletá Oáza! Nemám ponětí, kde ji mám hledat. Našel jsem jenom nějakou podzemní část, kde je pár sloupů a z nich padá nějaká zvláštní třpytící se podivnost a navíc mě hra pořád teleportuje zpátky. Určitě to s Oázou bude mít nějakou souvislost, ale jakou?
Stačí se podívat do následujícího tématu.

9] Z okolí chladící věže v Jupiteru se ozvalo několik zpráv z vysílačky. Co mám dělat?
Je potřeba mít u sebe detektor Svarog, což je modifikovaná verze Veresu. Ten získáte jedině tak, když od překupníka Sovy v Zatonu přijmete úkol spojený s vědci v Jupiteru. Až nadejde správná doba a najdete požadované tři Veresy, můžete je zanést Novikovovi. Po několika přechodech mezi Zatonem a Jupiterem se ozve Sova. Nastane ale malá komplikace, která Vás zavede za Beardem (barmanem na Skadovsku). Po krátké rozmluvě dostanete Svarog, se kterým konečně můžete jít zpátky do Jupiteru a prozkoumat celou oblast kolem chladící věže. Krom toho můžete s pomocí tohoto detektoru lokalizovat i další anomálie a hledat doposud nenaleznutelné artefakty.

10] Je někde mapa s výbavou? Když už GSCčko všude poházelo Enfieldy, Dragunovy a další, tak ať se aspoň tak nenaběhám...
Stačí kliknout sem.

11] Sebral jsem paměťový modul z bezpilotního vehiklu v Jupiteru a po odnesení k mechanikovi se mi na mapě objevily tři skrýše. Jedna z nich je i u cementárny, ale nic jsem tam nenašel. Kam mě to vlastně směřuje?
Cementárnu je potřeba obejít a sejít až pod trosky mostu. Odtud už další cestu určitě najdete sami.

12] Koupil jsem si od Šikuly pušku, ale dole ve Skadovsku mě zastavil Potížista a hned do mě začal šít, že ta zbraň je jeho. Šel jsem se proto zeptat Šikuly, co je na tom pravdy a když jsem se vrátil dolu, tak po Potížistovi nikde nebylo ani vidu, ani slechu. Údajně šel k přístavišti, ale tam bylo jenom pár banditů, co mě chtěli obrat.
Samozřejmě jim výbavu nechávat nemusíte, stačí je postřílet a sebrat od velitele PDA. A co dál? Stačí jít do Janova, kde už Potížistu znovu potkáte. Po odchodu a následném návratu se však dočkáte jednoho nemilého překvapení, které však lze hodně rychle vyřešit. Chce to jenom promluvit si s okolními stalkery a vyzvědět, co dál dělat.

13] Chtěl jsem prozkoumat vrtulník SCAT-1, ale nějak nešikovně to vojáci píchli přímo doprostřed minového pole. Jak se přes něj dostat?
Existuje hned několik možností - buďto se pomalu protáhnout podél pravého plotu, případně si pomoci házením šroubů. Tam, kde se ozve po dopadu zvuk, je i mina - tudíž na to místo rozhodně nešlapejte. Další možností je držet se výstražných značek, u kterých miny nejsou. Stejně tak pomůže všímat si tmavších ploch na zemi. I na nich je bezpečno.

14] Kousek od skladiště, kde banditi věznili Mitaje, jsem našel skupinu vojáků Monolitu - slíbil jsem jim pomoc, ale nemám sebemenší tušení, jak. V Janově je nikdo přijmout nechce.
Je potřeba získat PDA velitele Povinnosti. To se nachází u chladící věže a má velmi úzkou spojitost se získáním modifikovaného detektoru Svarog (viz výše). S ním pak stačí prozkoumat okolí chladící věže, získat PDA a pak se rozhodnout, komu ho dát - buďto Svobodě a nebo Povinnosti. Podle toho se pak bude odvíjet dialog s velitelem konkrétní frakce (ať už to bude Loki jakožto zástupce Svobody nebo Šulga coby hlava Povinnosti). Stejně tak neuškodí, když prodáte buďto Svobodě nebo Povinnosti i Morganovo PDA ze Zatonu (mise, která následuje hned po obraně nebo útoku na stalkery ve vraku lodi Ševčenko).

15] Jak mám dosáhnout Freeplaye?
Po finální sekvenci s odletem vrtulníků stačí v dialogovém okně s otázkou, zda chcete dál pokračovat, zvolit odpověď Ne. V tom případě se nepřehraje finální animace - pokud byste si to ale někdy v budoucnu rozmysleli a přeci jen chtěli ze Zóny odejít, stačí se vrátit do prádelny, kde měli vojáci základnu. Tady už budou čekat neutrálové včetně Garika, místního průvodce. U něj se pak objeví možnost k opuštění Zóny.

16] Pořád se tady mluví o tom, že se u Potížisty dá dobrat k ještě jednomu úkolu. Jak na to?
Stačí splnit první úkol, spočívající v nalezení skrýše v Záporožci a pak si zajít objednat k Šikulovi nějakou lepší pušku. Jakmile ji dodá, ponechejte si ji v aktivním slotu a přistupte k Potížistovi. Ten Vás nařkne z krádeže a na výběr dostanete několik možností (můžete se pak ještě za Šikulou vrátit a vymámit z něj další informace). Jestliže Potížistovi zbraň nedáte a posléze se přesunete do Jupiteru, bude tam na Vás při další návštěvě Janova čekat překvapení úzce spojené s bednou na výbavu.

17] Během mise s hledáním ztracených stalkerů jsem se měl setkat s Tetřevem, ale ten někam zmizel. Kde ho najdu?
Po návratu na Skadovsk už bude Tetřev ten tam. Zalezte proto na pár hodin do noclehárny a po probuzení by se měl úkol aktualizovat. Pak už jenom stačí dojít za Beardem a na Tetřeva se poptat u něj. Beard Vás pošle k přístavišti, kde už nebude problém zjistit, co dál.

Sob Okt 31, 2009 2:59 pm
Profil WWW
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť