• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned Jan 20, 2019 11:55 pm

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevok: 1 ] 
 S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky 
Autor Správa
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Poslať S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
Nejčastější problém je s hláškou "Nedostatečná práva: při prvním spuštění této aplikace musíte být administrátor." Jak na to? Podle citace z diskuzního fóra CDProjektu by mělo stačít následující opatření:
Citácia:
Je to pravděpodobně ochranou Tages, pod Win 7 je nutné ji aktualizovat stažením ovladače Tages - klikněte na Drivers a pak si vyberte ovladač podle systému.

1/ Otázka: Hru jsem konečně sehnal a nainstaloval, ale nějak se nechce spustit, mrcha jedna. Vždycky na mě vyskočí okno s chybovou hláškou, kde se zmiňuje cosi o chybě v knihovně d3dx9_37.dll. Co mám dělat?
Odpověď: Stačí jen aktualizovat DirectX z webu Microsoftu.

2/ Otázka: Jak se mám dostat do tunelu v Kordonu, když mi vždycky jenom problikne obraz a vrátím se zase zpátky?
Odpověď: Jednoduše - stačí si promluvit se stalkery postávajícími pod přejezdem a zeptat se jich na "Černou díru". Pak už jen zbývá vylézt na most, vyšplhat na plechovou konstrukci a skočit přímo do anomálie. Tou se přesunete do tunelu (případně v několika případech dopadnete plavmo na asfaltku hned pod přejezdem, což je taky zajímavý zážitek).

3/ Otázka: Vrátil jsem se z bažin, ale ten zatuchlík Sidorovič mi nechce otevřít dveře. Co se to zase stalo?
Odpověď: Zjevně jste při rozhovoru s průvodcem v bažinách (Jižní statek) zareagovali na dotaz o přesunu do Kordonu možností "Teď ne". A jak to vyřešit? Načíst starší pozici - pokud starším savem nedisponujete, bude potřeba začít hrát od počátku.

4/ Otázka: Hra mi nechce naběhnout. Vždy po kliknutí na zástupce hry na mě vyskočí hláška "Cannot open file "fsgame.ltx". Check your working folder." To mě GSC proklelo?
Odpověď: Neproklelo, vývojáři jenom opět něco zprasili. Většinou pomáhá vytvoření zástupce na plochu a spouštění hry přímo přes něj. Pokud by předchozí rada nepomohla, otevřete Notepad (Poznámkový blok) a napište do něj start bin\xrengine. Pak už jenom stačí si soubor uložit (název si zvolte sami) s příponou .bat do hlavní složky s hrou a tu zapínejte právě přes tenhle soubor - v případě problémů si jej můžete stáhnout odtud. Pokud byste dali přednost spouštění hry z plochy, stačí si vytvořit zástupce, odkazujícího právě na nově vytvořený *.bat soubor a změnit mu ikonu.

5/ Otázka: Konečně jsem se vymotal z bažin, prošel jsem tunelem do Kordonu a hned za ním mě odstřelili vojáci kulometem. Proč to udělali, když jsem nikomu z nich nic neprovedl a sám jsem člověk, co by ani mouše neublížil?
Odpověď: Vojáci takhle střílí po všech nově příchozích. Můžete se buďto do Kordonu vypravit druhou cestou v bažinách v severovýchodním rohu mapy - kousek od vesničky s bandity, jižně odtud je Strojový dvůr - a tam na vás žádná ošklivost čekat nebude. Nebo můžete kolem kulometu proběhnout. Díky kamenům po cestě je to možné, i když náročnější.

6/ Otázka: Teď už jsem se vážně naštval. Jako pablb běhám po Zóně a nemůžu najít všechny flashdisky, co si mi o ně řekli mechanici. Nedělají si ze mě náhodou legraci?
Odpověď: Mechanici rozhodně ne, ale GSC zcela určitě. Jak už je zvykem, na pár flashdisků se nějako pozapomnělo a získat je tudíž nelze. Nebo alespoň ne bez použití modifikace v tomto tématu. Jak se modifikace zprovozňují jsme si tady ve FAQu taky probírali - a to TADY, hned v druhém bodě.

7/ Otázka: Houby Jasná obloha - Žlutá obloha! Vždycky, když začnu hru hrát, obloha mi zežloutne jako dav japonců. Proč? Dá se to nějak spravit?
Odpověď: Na zahraničních diskuzních fórech se objevila možná oprava, která zabere jenom chvilku. Stačí kliknout pravým myšítkem na zástupce hry a do kolonky Cíl dopsat na konec záznamu ještě parametr -gpu_nopure. Potvrďte změnu a hru spouštějte výhradně přes tohoto upraveného zástupce.

8/ Otázka: Problémy v grafice. Všude. Na zemi stíny jako rozsypaná čočka, přede mnou pruh, co ubíhá společně se mnou... co to je? Proč to je? Jak se toho zbavit? Vždyť to vypadá hrozně.
Odpověď: Na gsc fóru (v tomto tématu) se od Ceana objevila zajímavá možnost "opravy" tohohle zvláštního problému (ukázka TADY, TADY a TADY). Otevřete si složku Sdílené dokumenty/STALKER-STCS a najděte si soubor user.ltx [čteme "júzr", s plynatostí to nic společného nemá] a najdeme si hodnoty z následujícího seznamu, které podle něj přepíšeme. Změny uložíme a zkusíme hru spustit.

Ceano píše:
r2_slight_fade 1.
r2_sun_depth_near_bias -0.
r2_sun_details on
r2_sun_far 65.
r2_sun_focus on
r2_sun_near_border 1.
r2_sun_tsm off
r2_sun_tsm_proj 0.3
r2_tonemap on
r__supersample 8

Uto Sep 16, 2008 5:50 pm
Profil WWW
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť