• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv Máj 23, 2019 2:27 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
 Povídka - Výprava 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Povídka - Výprava
Zdravím vás všechny, rozhodl jsem se, že sem hodím jednu povídku kterou jsem už před nějakým časem psal po částech na jiné fórum, které tady nebudu zmiňovat. Vy máte však tu výhodu, že nemusíte čekat na další část, ale máte tady všechny části najednou! :)
(Nejedná se o stalker povídku!)

ÚVODNÍ ČÁST

"No ták, urychli to trochu!" Řval Johny na čurajícího Denise, mezitím se Ben zapřeně díval na nějaký keř. "Ale co to vidím, pan Denis si ráčil konečně dochcat?!" "Drž hubu a radši jdi za Benem, myslím že se do toho keře zamiloval."
Tak Johny došel za Benem a zeptal se ho co se děje, proč čumí do toho keře. Ben řekl : "Něco se v něm pohnulo..." Johny se pousmál, vytáhl jeden ze svých vrhacích nožů, vykřikl : "Tak už se tam nic hýbat nebude!" a ten nůž hodil do onoho keře.
Z keře po chvíli vylezl jakýsi černoch co měl na sobě pouze jakousi sukni z listí kolem pasu a na hlavě měl masku ve které byl zapíchnutý Johnyho vrhací nůž. "No do prdele..." Řekli jednohlasně vyděšení Johny s Benem. Oba zvedli ruce a vzdávali se, avšak než jim stihl černoch s maskou něco udělat, Denis ho trefil šípem ze svého luku. Černoch padl na kolena, ale stále žil. Ale né na dlouho, Ben mu usekl hlavu svým mečem.
"Sakra Denisi! Zachránil si nám život!" Zařval Johny. "No jo, jsem váš zachránce. Ale myslím že tenhle nebyl jediný. Předpokládám že tenhle nás měl jen pozorovat, zjistit co jsme zač a co zde děláme." "Myslíš, že jsou to nějací strážci chrámu?" ptá se Ben Denise. "Nevím, možná. Ale musíme odtud vypadnout a pokračovat v hledání chráááááááááááá......." "Kriste pane, on se propadl!" "Klídek hoši,sem v pohodě! Pojďte sem, myslím že jsem právě chrám našel!"
Tak oba skočili dolů, a ocitli se ve tmavé chodbě. "Pojďte za mnou!" řekl Denis. Tak všichni tři šli chvíli chodbou a jakmile došli na konec, nemohli věřit vlastním očím. Před nimi stál gigantický chrám. Ben nadšeně řekl "Pánové, tak mi ho přece jen našli!" "Jo, tak jdeme dovnitř!"
Jakmile však vešli do chrámu, viděli tři chodby. "To je jak naschvál, jsme tři a jsou zde tři chodby... Musíme se rozdělit!" řekl Ben. Denis se podíval na Bena a řekl : "Ty půjdeš doleva, Johny ty doprava a já půjdu prostřední cestou." "Tak fajn." Řekl naštvaně Johny.

Benova cesta

Byla to temná chodba, Ben se klepal strachy s mečem v ruce. Bohužel, neměl žádnou louč takže musel jít v extrémní tmě. Po chvíli chůze však zahlédl za rohem světlo. Rychle se rozeběhl směrem k němu a jakmile doběhl, zjistil že je to louč ležící na zemi. Díval se všude kolem sebe ale nikdo nikde.. Tak se louče chopil a šel dál.
Po nějaké té době chůze došel do slepé uličky, když se pokusil vrátit cestu zavalily kameny. Ben celý roztřesený s mečem v jedné ruce a loučí v druhé zařval : "Sakra! Co teď?!" A po chvíli přemýšlení začal hledat nějakou tajnou chodbu, nebo nějakou páčku co by mohla otevřít cestu nebo cokoliv co by mu pomohlo...
"Nechceš pomoct?" Ozvalo se odněkud z hora. "Kdo jsi?! Ukaž se!" Řval Ben. Během pár vteřin se před ním objevil černoch který byl oblečený úplně stejně jako ten v džungli a řekl : "Co v chrámu chcete?!" Ben mu odpověděl : "Já nevím, byl to Johnyho nápad sem jít." "Ptám se tě znovu člověče... Co v chrámu chcete?!!" "Já ti říkám že nevím!" Černoch chytl Bena pod krkem a zvedl ho. Dusící se Ben upustil louč a mečem který držel z posledních sil se pokusil černocha zapíchnout. Černoch však druhou rukou vyrval meč Benovy z ruky a začal ho škrtit oběma rukama. Ben kopl černocha mezi nohy a oba padli na zem. Černoch však hned vstal, chopil se Benova meče a uťal mu hlavu.

Johnyho cesta

"Sakra... Něco se mi na té podlaze přede mnou nezdá, možná je tam nějaká past!" Tak Johny hodil na tu podlahu vrhací nůž a podlaha se propadla. "Ha! Já to věděl! Mě jen tak snadno nedostanete parchanti!" Když v tom se ozvala hrozná rána, jako kdyby se sesypala obrovská hromada kamenů nebo kus stropu. "Co to do hajzlu bylo?!" "To jen jeden z nás, strážců chrámu, zabíjí jednoho z tvých přátel." ozvalo se z díry v zemi. "Kdo jsi? Co jsi zač?!" Řval naštvaný Johny. "Já jsem jeden ze strážců chrámu, a mám se postarat o to, aby ses nedostal k pokladu." "Takže mě chceš zabít?" "Pokud odmítáš odejít dobrovolně z chrámu, tak ano." "Jo?! Tak si pro mě pojď!" Strážce vyskočil z díry a rozeběhl se s mečem v ruce na Johnyho. Než se však k němu stihl jen trochu přiblížit, měl v hlavě Johnyho vrhací nůž.
"Jak jsem říkal před tím, mě jen tak snadno nedostanete parchanti." řekl vysmátý Johny. "Ano, to se ovšem o tvém příteli Benovi říct nedá." Johny se otočil a najednou stál tváří v tvář dalšímu strážci chrámu který držel za vlasy Benovu hlavu. "No do hajzlu!" Vykřikl Johny a vytáhl poslední dva vrhací nože. Strážce vytáhl Benův meč a začal se s Johnym šermovat.
Souboj však netrval dlouho, po chvíli Johny strážce porazil. "Řekl jsem to již dvakrát a říkám to zas, mě jen tak snadno nedostanete parchanti!" Řekl udýchaný Johny a pokračoval ve své cestě chodbou.

Denisova cesta

Denis jako jediný měl louč, kterou používal na zapálení svých šípů. "Sakra... Jak tu louč zapálím?!" Sedl si, a přemýšlel. Pak ho to napadlo,vzal dva kameny ležící na zemi a začal s nimi o sebe třít a po chvíli začali létat jiskry. Po 5 minutách snahy se mu louč podařilo zapálit. Tak se zvedl, dal luk na záda, vytáhl kudlu a pokračoval v chůzi s loučí v jedné ruce a kudlou v druhé.
Po chvíli chůze slyšel jak někdo řve "Mě jen tak snadno nedostanete parchanti!" Denis poznal Johnyho hlas. "Ano, byl to tvůj přítel Denis. Vzdoruje, jsem si však jist že né na dlouho. A také jsem si jist, že ty tak dlouho jako on nevydržíš!" Řekla postava ve stínu. "Co? Jak to myslíš? A Kdo-" Nestihl ani dokončit větu, a už se pod ním propadla zem a on spadl do ohně.

Velké finále

Johny došel do hlavní místnosti chrámu, která byla celkem malá. Na zdi bylo napsáno "Jen chytrý člověk získá poklad." " Co to ku*va znamená?!" řekl Johny. "Musíš přijít na to, jak otevřít tajné dveře." Johny se začal dívat všude kolem sebe, ale neviděl nikoho kdo by to mohl říci.
Uběhlo půl hodiny a Johny stále na nic nepřišel. sedl si na zem, dal doutník do úst a pak se plácl dlaní po hlavě : "Já sem debil! Jak ten doutník zapálím?!" "Co třeba o mě? Jsem žhavej až moc.." Řekla osoba vylézající z malé díry v podlaze. Jakmile se Johny na onu osobu podíval, málem se pos*al. Ten člověk neměl žádné vlasy, byl celý černý, popálený a chyběla mu levá ruka. "Kdo do hajzlu jsi?!" řekl Johny. "Ty mě nepoznáváš? No, ani se nedivím když vypadám jak zombie. Jsem to já, Denis." "A já si myslel že jsem jediný kdo se sem dostal, jsem rád že žiješ ale... Co se ti do p*dele stalo?!" "No, trochu to zkrátím... Spadl jsem do ohně." "Chudáku... Ale jsi živ a to mi stačí. Hele napadá tě jak otevřít vchod k pokladu?" Denis se chvíli rozhlížel kolem, pak kopl do stěny po jeho levém boku a stěna se rozpadla. Za stěnou se nacházela krátká chodba, tak oba vešli dovnitř.
Ocitli se v obrovské místnosti plné zlata, zastavil je však Další ze strážců a řekl : "Jak bylo napsáno na zdi, Jen chytrý člověk získá poklad!" A jakmile to dořekl, propíchl Johnyho kopím. "Co?! Proč?!" řval Denis. strážce mu odpověděl : "Ty jsi přežil ohnivou past, tvé tělo zohaveno a ty jsi stejně došel až sem a objevil tajný vchod k pokladu. Ten tvůj přítel Johny zabil dva z nás, byl namyšlený a nebyl schopný najít tajný vchod. Poklad je tvůj, Denisi."

Konec

Uto Sep 10, 2013 8:19 pm
Profil WWW
Odpovedať na tému   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť