• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon Sep 16, 2019 3:00 am

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 3 ] 
 kupa noveho notebooku 
Autor Správa
Zelenáč

Poslať kupa noveho notebooku
nevedel som kde tuto temu zalazit, ale je pravdou ze mi odisiel notebook C2D 1,8, GF 8400GS ... a teraz ako mam pracu tak zhanam za neho nahradu , do cca 600eur
ale tak aby my siel aj modovany stalker pekne bez sekania minimalne na strednych nastaveniach a nie len na minimalnych :)

a ak by ste nenasli notebook tak aspon ake mate zostavy vy , ci by my to nevedel znamy lacno vyskladat.

PS: radsej inklinujem ku kombinacii Intel+nvidia , AMD/ATI ma nejak neberie
PS2: casto upravujem aj fotky v PS, a tam co som skumal ATi v akceleracii nejak nevedie...

Ned Júl 08, 2012 9:50 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Poslať Re: kupa noveho notebooku
Sú dve možnosti:
1. kúpiš notebook do 6 kíl, garantovať modovaného stalkera ti však takýto notebook nezaručuje. Pokiaľ by si sa ale vážne rozhodol pre noťas, tak hlavne nech má operačnú pamäť/RAM aspoň 4 GB(pri menšej nemáš šancu). Samozrejme procak s malým počtom jadier ale s veľkou frekvenciou, napr. taký Intel Core i5 Dual core s frekvenciou 2.3 Ghz (to som len tak strelil, čo ja viem či práve taký je, je to len príklad) - čo ja mám štvorjadrový quad core, aj tak stalker dokáže využiť len jedno jadro, takže noťas s procakom quad core by až tak nevyhovoval.
2. Kebyže si naozaj chcel aby ti to sľapalo, nie je čo riešit, kúp si PC. Do 6 kíl sa dajú do PCčka zohnať vôbec tie najlepšie komponenty. Z pravidla PC by bolo o dosť lacnejšie než notebook s identickou zostavou.
Na druhej strane ku PCčku potrebuješ myš, klávesnicu a ďalšie iné externé a výstupné zariadenia.
Pri výbere notebooku sa pozri do budúcnosti, napr. ja som si vybral poriadnu šupu čo stála cez 8 kíl ale s tým, že najbližšie 4 roky nič nekúpim, keď však chceš len niečo do 6 kíl, rátaj s tým že o dva roky môžeš kupovať nový.
Ešte jedna rada. Skús to kúpiť v Elektro. A ja osobne by som si počkal na Vianoce, pretože na takéto veci sú v tom období poriadne zľavy a akcie.

Ned Júl 08, 2012 10:45 pm
Profil WWW
Zbynigga
Zbynigga
Obrázok užívateľa

Poslať Re: kupa noveho notebooku
JE TADY HW TOPIK !!

Pon Júl 09, 2012 8:37 am
Profil ICQ
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia