• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon Sep 16, 2019 3:24 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 109 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 Debatíme o Knihách 
Autor Správa
Zkušený
Zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Debatíme o Knihách
Po dlouhé době jsem se konečně rozhodl koupit si poslední díl stopařova průvodce. Původní trilogii o pěti dílech jsem dočetl už hodně dávno, a o díle od Colfera jsem se dozvěděl hned jak se o něm vědělo ale vůbec se mi do něj nechtělo.

Co když to bude tak hrozné že mi to Stopaře zoškliví ?
A tak jsem si to sehnal až asi před týdnem za krásných 230 korun

Musím říct že je to super, jasně, chybí tomu Adamsova ruka, ale i tak je to důstojný závěr série. Takže za mě 10/10 a zlatý bludišták. Lépe to ani dopadnout nemohlo.

Pia Máj 11, 2012 1:26 pm
Součást Zóny
Součást Zóny

Odpoveď s citáciou
Trilogie o pěti dílech?:)

Sob Máj 12, 2012 11:12 am
Zkušený
Zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Úvod do trilogie, trilogie, záver trilogie ? :lol:

Sob Máj 12, 2012 12:42 pm
Profil ICQ
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Timto mym skromnym prispevkem panu Glukgovskemu dekuji a skladam hlubokou poklonu za naprosto dokonale dilo Metro 2034. Bohuzel o Metru 2033 takovou pochvalu vyslovit nemohu :-(

Ned Máj 13, 2012 6:31 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ano,přesně tak,2033 je celkem na nic,ale 2034 to je jiná,super příběh ale moc jsem nepochopil konec,ta "holka" se zachránila nebo ne?

Ned Máj 13, 2012 8:28 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Honza512 píše:
Ano,přesně tak,2033 je celkem na nic,ale 2034 to je jiná,super příběh ale moc jsem nepochopil konec,ta "holka" se zachránila nebo ne?

Ciste muj nazor. Jista nadeje by tam mohla byt, vzdyt telo se nenaslo, i kdyz nevim jak by se dostala ven, nebo kam by se schovala, cely prostor byl uzavreny. Verim, ze autor co nevidet napise dalsi dil a stejne jako bylo nejiste s Lovcem, zda jeste zije, tak je to nyni i se Sasou a mozna se najednou objevi :-)

Ned Máj 13, 2012 9:59 pm
Veterán
Veterán
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Rudý les, před tunelem doprava, potom podle krvavých stop
Odpoveď s citáciou
můžu se jenom zeptat, co se vám tak líbilo na 2034 a nelíbilo na 2033 ?

Pon Máj 14, 2012 5:25 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Pseudodog píše:
můžu se jenom zeptat, co se vám tak líbilo na 2034 a nelíbilo na 2033 ?

Neumim popisovat knihy :-) Prvni dil poskytuje spoustu napeti, krve, plno zvratu, ale ukonceni pribehu je zcela nelogicke. Zato se tam dozvidame pomalu o vsech stanicich metra, tunelech, frakcich a dokonce novodobych jehovistech, prezivsich armageddon, to uz jsem se vazne chytal za hlavu s otazkou, na co jeste autor zapomel ?
Druhy dil nedokazu popsat skoro vubec, mozna proto ze jeho pribeh je mnohem slozitejsi a ja vetsinou ctu i mezi radky :-/ Me se libil mnohem vic, nez prvni, odrazi se v nem jakasi autorova "vyspelost".

Pon Máj 14, 2012 7:19 am
Nechutně mladý senilní stařešina
Nechutně mladý senilní stařešina
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
wercingetorix píše:
Po dlouhé době jsem se konečně rozhodl koupit si poslední díl stopařova průvodce. Původní trilogii o pěti dílech jsem dočetl už hodně dávno, a o díle od Colfera jsem se dozvěděl hned jak se o něm vědělo ale vůbec se mi do něj nechtělo.

Co když to bude tak hrozné že mi to Stopaře zoškliví ?
A tak jsem si to sehnal až asi před týdnem za krásných 230 korun

Musím říct že je to super, jasně, chybí tomu Adamsova ruka, ale i tak je to důstojný závěr série. Takže za mě 10/10 a zlatý bludišták. Lépe to ani dopadnout nemohlo.

Já jako na potvoru se rozhodnul zrovna teď si ho zase dát, takže hltám jedničku. To je neskutečnej nářez, vždycky když to otevřu. To se opravdu dá číst pořád.
Ten poslední díl jsem sháněl, jak se u nás objevil. Bohužel nebyl a nějak to vyšumělo. Takže dík za připomenutí, kouknu po něm.
DON'T PANIC!

Pon Máj 14, 2012 10:21 am
Profil ICQ
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ja po docteni Metra sahnul opet po Robertu Ludlumovi, mnozi ho jiste znate, mam doma neprectenou Arktickou misi, uvidime co to bude. Jedna se o 2 tuny anthraxu pohrbeneho v ledu po padu letadla v padesatych letech minuleho stoleti.

Pon Máj 14, 2012 12:48 pm
Součást Zóny
Součást Zóny

Odpoveď s citáciou
Jednička krásně popisovala atmosféru a rozhádanost celého metra. Byly tam jak uvěřitelné postavy, tak i ty mystické jako třeba můj oblíbený Chán, a občas člověk dostal i nějaký podnět k zamyšlení. Konec se snažil o nějaké poselství a trošku zvrat. 2034 je sranec. Postavy jsou černobílé, charaktery jak z telenovely. Holka je naivní a blbá, Homér není ničím nějak extra zajímavý či sympatický a Lovec určitě nepoužívá ani toaletní papír jak je drsný (což se nezapomene připomenout pětkrát v každým odstavci, místy je to až trapný, třeba ten hovor po tom co vzbudí dobitý - zachránil jsi mě? - nezachránil jsem tě, musím je zabít všecky!). O té nasilu napasované lehce vedlejší a lehce debilní lajně o nějaké nemoci se raději ani nevyjadřuji. Z jedničky si pamatuju hodně věcí, z 2034 skoro nic a nikoho. Takový čtení na hajzl imho :)

Pon Máj 14, 2012 7:39 pm
Šmel vodkomilnyj
Šmel vodkomilnyj
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Viacmenej súhlasím s Viktorom... Tiež som sa počudoval Amavisovmu názoru...
Mne 34 prišla už ako dosť nastavená kaša s akýmsi umelým príbehom, ktorý mohol mať veľký potenciál, ale vyznel úplne inak ako 33... Ktovie kvôli čomu. Pripadne mi to, akoby to bol nevydarený brat prvého veľkého príbehu, ktorý bol vydaný len vďaka veľkému úspechu 33. V opačnom prípade by zrejme ani neuzrel svetlo sveta.

Uto Máj 15, 2012 12:08 am
Profil ICQ WWW
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
beestar : No, ono je to tak, ze vetsina lidi si precte kritiku a pak se jaksi dost silne drzi, jsou ovlivneni nazorem jinych lidi. Ja se prave tem kritikam vyhybam a rikam si, co se libi jinemu, nemusi se libit me a naopak. Tady jsem zahledl nekolik prispevku typu dobra kniha, ma cenu to precst atd..Tak jsem si koupil prvni dil a za dva dny na to dalsi dil. Recenze na netu jsem si nijak nevsimal, ale snazil jsem se vytvorit svoj pohled na obe knihy. Mozna jedna negativni vec se tam nasla, autor u prvniho dilu si nechaval opravovat nepresnosti komunitou, coz normalne spisovatel nedela. Bud vim co chci napsat a umim to napsat, nebo to necham byt. Kazdopadne i pres opravy komunitou to byl skvely krok ke druhemu dilu a verim, ze treti bude jeste lepsi.

Uto Máj 15, 2012 9:00 am
Součást Zóny
Součást Zóny

Odpoveď s citáciou
No já nečet žádnou recenzi, to tě můžu uklidnit (ostatně i tak přečtu za rok tak pět knížek maximálně, takže na knižní weby fakt nelezu :) No ono to trochu působilo, že se komunita podílela i na vymýšlení příběhu.

Uto Máj 15, 2012 5:37 pm
Zkušený
Zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
slauch píše:
Já jako na potvoru se rozhodnul zrovna teď si ho zase dát, takže hltám jedničku. To je neskutečnej nářez, vždycky když to otevřu. To se opravdu dá číst pořád.
Ten poslední díl jsem sháněl, jak se u nás objevil. Bohužel nebyl a nějak to vyšumělo. Takže dík za připomenutí, kouknu po něm.
DON'T PANIC!

Jo, jo. Právě jsem si taky ted projel původní pentalogii (Ale první dva díly jsou opravdu nejlepší) a v rámci toho jsem sjel i A ještě něco... Rozhodně si to někde sežen, stojí to za to.

I když ten konec je taky trošku blbý, stejně jako u pětky. Ale ne tak moc

Uto Máj 15, 2012 6:16 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 109 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia