• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto Nov 12, 2019 4:08 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 563 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Ďalší
 DMP 8 
Autor Správa
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: DMP 8
čau,
rád bych si zase zahrál po hodně dlouhý době SoC. Samozřejmě i s DMP. Dlouho jsem to nesledoval a proto se zeptám... je DMP 8 poslední, aktuální verze? Já jen, že mi to tam píše datum vydání z prosince 2012.

Pon Jún 12, 2017 2:44 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Nazdar a díky moc za zájem. Nová verze je aktuálně v přípravě, ale ješté je v ní potřeba hodně věcí opravit nebo dodělat, proto její vydání nedokážu přesně určit - a tudíž je osmičková verze momentálně opravdu nejaktuálnější dostupnou. Jinak si jde verze hlídat i podle DMP blogu, kde jsou i další související informace.

Štv Jún 15, 2017 6:02 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Zdravím, je to již pěkná řádka let, co jsem zde nebyl. Za tu dobu mám pěkně velkou rodinu, část již chodí do školky a mluví nějkou zvláčtní češtinou, která by se v Zóně určitě ujala. Nicméně, nedávno jsem se tak nějak omylem dostal k Pikniku u cesty a po přečtení jsem opět zatoužil po dovolené v Zóně a atmosféře STALKERA SoCh. Jelikož již nevlastním nic, na čem by se to dalo hrát, chci se zeptat, jaké jsou minimální resp. doporučené požadavky na STALKERA a případně na DMP poslední verze, původní požadavky si jsem schopen přečíst z obalu, ale nevím, jakým způsobem to vztáhnout na soudobé NB, jelikož nechci rujnovat rodinný rozpočet nákupem HI-END sestavou.
Díky za rady.

Pon Okt 23, 2017 8:14 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Nevím,jestli na fórum ještě někdo chodí,našel jsem jen víc než dva roky staré příspěvky.Ale přesto mám dotaz na Datastora.Pokouším se znovu (už asi po čtvrté),hrát poslední verzi SoCh ( 8.13 ).A zase to asi nedohraju.Proč?Je mi už 71 let a nemám už ten postřech co kdysi,takže jsem víc mrtvej než hrající a to mě žere.Je to tím,že Datastor odstanil ze hry quiksave i quikload a lézt stále do hlavního menu a tam ukládat je otrava a hra za chvíly přestane bavit.Proto chci někoho,nejlépe Datastora,poprosit,aby mi poradil,jak dostat zpět ty "quiky".Moc by mi to pomohlo k tomu,abych hru konečně v pohodě dohrál.Prostě stáří je pěkná kravina a tak se snažte nezestárnout (blbá rada,co ?)Předem děkuji za odpověď,bude-li jaká.

Ned Júl 21, 2019 9:46 am
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Nazdar,
lidi sem chodí pořád, jenom momentálně nejsou témata k probírání (minimálně dokud/pokud nevyjde další díl). Quicksavy a quickloady jsem odstraňoval kvůli problémům, co se vyskytovaly v základní hře, ale samozřejmě, že tohle jde znovu aktivovat. Stačí si stáhnout patch 02. Soubor po stažení rozbal a celou gamedata složku překopíruj přes tu se stávajícím modpackem. U všech relevantních souborů odsouhlas jejich přepsání. V hlavní nabídce se pak v dolním rohu vlevo zobrazí číslo verze modpacku spolu s dodatkem "+ patch 02".

Informaci spolu s návodem jsem dopsal i na blog přímo ke článku.

Pon Júl 22, 2019 6:17 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Zdravím,Datastore.Děkuji za rychlou reakci,funguje to.Ale mám další potíž.Na hru jsem použil doporučený patch (na verzi 10005),ale hra se mi načítá neobyčejně pomalu.Když např. přejdu z lokace do lokace,tak mi načtení trvá dvě až tři minuty.Takže když mě u banditů v Temném údolí 11x zabili,strávil jsem víc než půl hodiny načítáním hry.Tak se ptám,jestli s tím jde něco udělat.A na závěr,když jsme si před lety psali,tykali jsme si,tak proč to vykání?

Uto Aug 06, 2019 9:12 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Vždyť tykám :). Vykání jsem použil jenom na blogu jako obecnou informaci.

Proč ale dochází k tomu problému s dobou načítání, na to odpovědět nedovedu :(. Je pravda, že načítání hry nepatří mezi ty úplně nejrychlejší, ale tři minuty je fakt dost.

Pia Aug 09, 2019 1:42 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Mně to přijde,že čím déle hraju,tím déle se to načítá.Původně jsem to hrál na patchy 10005 a když to bylo dlouhý,přeinstaloval jsem to z "normálního" disku na SSD.Když ani to nepomohlo,skouším to na patchi 10006 a je to stejný.Z počátku to načtení trvalo asi 25 sekund,teď jsem u Kruglova a trvá to už 75 sekund.Tak nevím.A navíc mě ta hra teď pěkně vypekla.Hraju SoCh už asi po dvacátý se všemi dostupnými mody,ale tohle se mi stalo poprvé:Jsme s Kruglovem u podchodu s hořáky.Kruglov mě,jako vždy,posílá prvního a tak jdu.Pobiju všechny zombíky a čekám.Když dlouho nejde,vrátím se a Kruglov mrtvej a u něj stojí jakýsi žoldák.Přitom jsem všechny vymlátil,jinak by Kruglov nešel.Tak mě to docela na...lo.Co se dá dělat.Čeho se v té hře jeden ještě nedočká.

Pia Aug 09, 2019 9:32 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Tak jsem ten DMP 8.12 zase nedohrál.Přestalo mě to bavit ze dvou důvodů.1/ hra se načítá stále delší dobu,naposledy 307 sekund.A když jseš už v Pripjati a jsi občas mrtvej,je to opravdu neúnosný.Než se dostanu do prvního podchodu,ztratím půl hodiny načítáním.
2/ zklamaly mě zbraně.V seznamech je několik desítek zbraní jak na zbrojním veletrhu,ale prodejci mají jen pár fádních,běžných zbraní.Doufal jsem,že se to změní po vypnutí posledního "vypalovače",ale vrátil jsem se z Pripjati a mají stále prd,jako měli před tím.Když hraješ Stalkera už po více než dvacáté,chceš aspoň něco zvláštního a tím můžou být v Datastorově modpacku jen zbraně,příběh je stále stejný.Nic na tom nemění ani to,že je všeho stále méně.Znáš zónu už tak dobře,že ti to ani nepříjde.A když se nemůžeš dostat ani k lepším zbraním,je to hraní na houby.
Hrál jsem teď těsně zasebou vanillu,DMP 7.607,DMP 7.850 a DMP 8.13 a ten poslední mě zaujal nejméně.Ještě jsem ho nikdy nedohrál a ani teď ho nedohraju,protože hned jak dopíšu ho odinstaluju.Škoda.
Na závěr bych se Datastora zeptal:Datastore narovinu,má smysl čekat na nějaké další tvoje pokračování ? Je to už přecijen sedm let a v životě člověka se lecos změní a pak už není čas na to,na co byl dříve.Tak řekni po chlapsku,JO nebo NE ?A když jo,tak férově KDY.Když ne,zlobit se nikdo nebude,udělal si toho pro Stalkera víc než dost.

Str Aug 14, 2019 8:29 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Za A - za načítání nemůžu. I kdybych ti chtěl stokrát co nejlíp poradit, prostě nemám ponětí, proč to takhle blbne. Já nikdy s takovou prodlevou problémy neměl a nepřijde mi zrovna dvakrát fér to na mě shazovat. Je mi to samozřejmě líto, může mě to i štvát, ale já tu hru neprogramoval a ani neznám tvoji sestavu nebo stav systému. Co ti můžu doporučit, je kompletně přeinstalovat jak hru, tak Windows. Vždycky je tady ta možnost, že se něco poškodilo přímo v systému a to pak může mít následky přesahující i jinam.

Za B - Nabídka zbraní u překupníků se rozšiřuje a jde je skutečně získat všechny (pokud si přímo neznepřátelíš nějakou frakci). Je pravda, že pár kusů jsem redukoval, protože už svoji kvalitou nestačily, ale když už jsem něco odstraňoval, snažil jsem se o adekvátní náhradu.

Za C - Samozřejmě, že se příběh hry nemění. DMP nikdy nebyla modifikace, která by původní příběhy nějak měnila, takže opět mi nepřijde fér si stěžovat zrovna na tohle. A že znáš Zónu až moc dobře? No to já po těch tisíci rozehráních taky, to se klidně můžu začít zlobit i na GSC, že ta hra nebyla víc variabilnější, a stejně mi to ve výsledku k ničemu nebude :).

Co se týče odpovědi na poslední otázku, tak opět záleží na tobě. Z toho, co jsem teď četl, ti vadí to, co se ani v další verzi měnit nebude - hlavně teda příběh nebo lokace. Devítková verze toho přinese hodně a v nejbližší době se na blogu objeví adekvátní novinka, kde to trochu víc rozeberu (a kterou sice slibuju už dlouho, ale měl jsem svoje zásadní důvody, proč muselo dojít k odkladu). Přibudou HD modely postav i zbraní a spousta dalších zajímavostí. Jestli to ale zrovna pro tebe bude něco, co tě k další verzi zase přiláká, to zodpovědět nemůžu. Já sám si za tu dobu prošel skrz několik zásadních situací, co bych nikomu nepřál zažít ani z rychlíku, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se na modpacky vykašlal. Takže pokud ti tohle stačí jako odpověď, tak tady ji máš... na férovku a bez příkras.

Str Aug 14, 2019 9:48 pm
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Datastore,nebuď vztahovačnej!Nic na tebe neschazuju,protože i když jsem lama,tak si dovedeu představit,co lze udělat a co ne.(Mám totiž,bohužel,technické vzdělání.)Jánevím,proč vy češi jste tak vztahovační?Já jsem jen obecně napsal,proč to zase nedohraju aniž bych tě chtěl jakýmkoliv způsobem napadat.To že nemůžeš za to načítání je,myslím,jasné i volovi.Ale předpokládal jsem,že mi aspoň poradíš,proč se mi ani po vypnutí všech vypalovačů a návratu z Pripyatě u obchodníků neobjevují žádné nové zbraně,ale jen ty,které měli od začátku.A ty mě místo toho obviníš,že tě napadám.Já už jsem si všiml,že tady v Čechách je ta diskuse někdy téměř nemožná,protože jak jenom nechválíš a zeptáš se na něco co je víc "na tělo" tak je hned zle.Ale když se budeme jen chválit,nic se NIKDY nevyřeší!!Tak můj příspěvek ber?prosím,jako objektivní diskusi a na jako pokus někoho napadat!!

Ned Aug 18, 2019 10:03 am
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ale notak, tohle handrkování tady snad ani jeden nemáme zapotřebí. Přece jsem nikde nepsal, že na mě něco shazuješ - naopak, kritiku a komplexnější otázky poměrně dost vítám, protože ano, bez konstruktivní kritiky bysme se jako lidi opravdu nikam nepohnuli, a to ti klidně podepíšu.

U obchodních schémat byl problém už od základní hry, kdy hra nebrala finální info_portiony a proto byla nabídka omezenější (nebo abych byl přesnější, už se pak nerozšiřovala). To se společně s Kovasem snažíme do nadcházející verze nějak upravit (nebo alespoň obejít) a proto je v plánu kompletní předělávka právě i prodejní nabídky. Proto pokud bych tě mohl poprosit, zkus počkat na tu novou chystanou verzi. Během nadcházejícího týdne bude na blogu novinka včetně screenshotů. Při nadcházejícím betatestu si zkontroluju, co za specifikace si už hra nedokáže načíst a podle toho se budu zařizovat.

A ještě k dovysvětlení: On text má totiž oproti osobnímu hovoru jednu obrovskou nevýhodu - nejde z něj poznat naladění diskutujících. Proto pokud ti něco z mojí odpovědi přišlo arogantní nebo ti to znělo uraženě, tak se omlouvám, ale s takovou jsem tu odpověď vážně nepsal. Vždycky jsem se snažil a taky se vždycky budu snažit o to, abych dokázal nějak poradit. Možná to nepůjde na první dobrou, možná ani na třetí pokus, ale rozhodně nehodlám házet patky a dělat ze sebe chytráka. K tomu mám daleko. A popravdě na to i kašlu, protože ega se člověk nenají. Takže bych navrhnul na tohle nedorozumění zapomenout a hodit ho za hlavu.

Ned Aug 18, 2019 11:44 am
Profil WWW
Expert
Expert

Odpoveď s citáciou
Zbraně jsou ve hře jen nástroji, jak projít hrou. Nikdy nebylo prioritou to, umožnit hráči se dostat ke všemu. Stejně jako v CoP jsi mohl některý hračky získat jen někde a jen za určitých podmínek, tady to bude stejné. Oproti vanilce SoCh, kde zbraně byly rozděleny dle postupu hrou (tj. na začátku slabý jebky, na konci OP FN 2000) je nyní výbava a její vlastnosti rozděleny jinak.

Systém nabídky u obchodníků může fungovat různě, ale obchodníci nemusí mít vše. Vlastně toho můžou mít i dost málo. Proč? Protože. Nabídnou Ti TOZ 34, nebo Špagát. Ber, nebo nech bejt a poohlídni se jinde.

Neboj, v DMP 9 na některý kousky narazíš jen vyjímečně a to i když je budeš hledat (pokud vůbec) :D

Nelíbí? Smolík. Vyzkoušej jiný mód.

Pon Aug 19, 2019 5:30 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Ahoj. Musel jsem se znovu registrovat, jelikož jsem ztratil všechny údaje u prvního účtu. Mám dotaz. Dlouho jsem sháněl DMP7 a po jeho nalezení na DVD, které jsem měl v záloze a po instalaci, mi mod spadne jakmile se načítá nová hra. Již si nepamatuji čím to bylo v minulosti. Mám Win 10 a vím, že mod na nich fungoval. Ale jak píšu, nepamatuji si proč padá. Dokáže někdo poradit? Díky.

Pia Aug 30, 2019 3:57 pm
Zástupce technické podpory
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ahoj, přihoď konec z logu. Návod na jeho nalezení je na DMP blogu a nebo i tady na fóru.

Pia Aug 30, 2019 4:33 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 563 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia