S.T.A.L.K.E.R. - Komunita na scorpions.cz
http://forum.stalker.scorpions.cz/

Centrování mířidel a další hrátky v konfizích
http://forum.stalker.scorpions.cz/viewtopic.php?f=10&t=3847
Stránka 1 z 1

Autor:  datastor [ Pia Sep 03, 2010 10:25 am ]
Predmet príspevku:  Centrování mířidel a další hrátky v konfizích

Vzhledem k tomu, že ohledně seřizování mířidel a vůbec pozic zbraní toho mám dost za sebou, sepsal bych tady základy pro zájemce, co by jim nevyhovovaly stávající pozice mušek a nebo měli nějakou zbraň šejdrem (a samozřejmě to chtěli napravit). Tak začneme - v konfigu všech zbraní je pár položek, co se nikdy nemění - a to konkrétně:

Citácia:
zoom_offset = x, y, z
souřadnice X: natočení zbraně doprava při snižování hodnot do mínusu
souřadnice Y: posun zbraně (jakožto celku) nahoru při zvyšování hodnoty do plusu
souřadnice Z: netřeba měnit
zoom_rotate_x = natočení hlavně zbraně směrem dolu při zvyšování hodnoty do plusu
zoom_rotate_y = posun zbraně doprava (jakožto celku) při zvyšování hodnoty do plusu


Chce to spoustu laborování. Vždycky si někam napište výchozí hodnoty a ty pak po kouscích upravujte a zkoušejte přímo ve hře. Je to onanie, ale jiná spolehlivá metoda neexistuje. Mějte na paměti, že centrování byť jednoho kousku může zabrat klidně hodinu času, než se výsledek dostaví. Pro ilustraci se tady povaluje obrázek z doby, kdy jsem zarovnával mířidlo na HK-416.

Když budeme mít konečně mušku v pořádku a začneme si myslet, že máme vyhráno, může se taky posunout plamen u hlavně. To je trochu problém, protože to bude chtít další ingame testy a samozřejmě taky hromadu trpělivosti. Jak na to? Stačí zas v konfizích najít stejnou sadu parametrů, ale tentokrát to bude "fire_point" (až ta druhá část, první fire_point umístění záblesku nemění!)

Citácia:
fire_point = x, y, z
souřadnice X: hodnoty do mínusu -> posun záblesku doleva
souřadnice Y: hodnoty do mínusu -> posun záblesku dolu
souřadnice Z: hodnoty do mínusu -> přiblížení záblesku blíž ke hlavni, případně do zbraně


Tak, to bysme měli tu nejsložitější část, teď už přichází jenom pár drobností. Pokud se u zbraně objeví ve statistice nějaká obtíž a Kalašnikov bude kupříkladu přesnější než SIG (což by neměl), stačí se podívat na řádky

Citácia:
fire_dispersion_base = 0.25
control_inertion_factor = 1.18f


Ten první udává, jak moc bude mít zbraň rozptyl a řídí se tak míra přesnosti, která se zobrazuje v inventáři. Menší hodnota zajistí větší přesnost, vyšší hodnota logicky zbraň víc znepřesní a u brokovnic dojde k razantnímu zvýšení dosahu broků (tzn. že se rozptýlí do širšího okruhu).

Druhá položka, kterou je control_inertion_factor, má vliv na ukazatel Ovladatelnost (přesně tu nicneříkající položku, na kterou se taky už spousta lidí ptala). Znovu platí, že nižší hodnota zajistí větší ovladatelnost a naopak. Pokud to ale přeženete a ovládání nastavíte moc vysoko (kupříkladu snížíte hodnotu až pod kladnou hranici), nebudete schopní mířit a při pohybu myši kamera cukne do strany - je to podobné, jako kdybyste si nastavili citlivost myši na maximum (a to hned několikrát po sobě).

Pak by Vás mohla ještě zajímat položka cam_relax_speed, která určuje, jak dlouho bude trvat vrácení zbraně po výstřelu do původní pozice. Vyšší hodnota znamená delší prodlevu, což se hodí pro zbraně se silnou ráží (Desert Eagle, USP a podobně).

Autor:  MouseSentinel [ Ned Sep 05, 2010 6:34 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Centrování mířidel a další hrátky v konfizích

Parádní:) Zase jsem o něco moudřejší:) A chtěl bych se zeptat. Po tvých nemalých zkušenostech s modifikováním Stalkera, nechtěl bych jsi udělat komplexní návod, ve stylu tohoto návodu, na úpravu celého stalkera. Od přidání nových předmětů přes úpravy skrýší a úkolů po třeba změnu výbavy u npc postav. Aby byly veškeré vyčerpávající informace na jednom místě a ne roztahané všude možně na fóru.:)

Autor:  datastor [ Ned Sep 05, 2010 6:39 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Centrování mířidel a další hrátky v konfizích

Někdy možná... teď jsem vůbec rád že stíhám dodělávání DMPčka na Stín.

Autor:  KREB [ Ned Sep 05, 2010 8:43 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Centrování mířidel a další hrátky v konfizích

Jestli je zájem, můžu o volným čase něco splácat(Nejspíš příští víkend, pracovní tejden mám fakt vytíženej)....Stalkerovi, i když snad pouze Zatažený obloze se věnuju už docela dlouho...ale ve většině případů je všechno skorko stejný.

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/