• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned Okt 20, 2019 7:54 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 215 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší
 [Ako modifikovať Stalkera] Rôzne drobné úpravy 
Autor Správa
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Prakticky zařízená, jazykovědná, notně modifikovaná sluj
Odpoveď s citáciou
Poslať Re: [Ako modifikovať Stalkera] Rôzne drobné úpravy
Ne, o skripty se starat nemusíš. Leda bys do modpacku zahrnul i to ozvučení při používání medikamentů nebo jídla, jako tomu bylo v CoP.

Pia Aug 26, 2011 9:41 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
ok, Tolik sice nechce brát můj nový typ lékárničky ale to se asi musí upravit někde v dialogs_escape (konkrétně ten Tolik, u ostatních raněných nevím) ne? Jinak to funguje dobře.

Ještě bych se ctěl zeptat/požádat: Když chci přidat nový typ potravin, našel jsem pár nepoužitých modelů plechovek (olivy, ořechy, sardinky...) ale pokud chci přidat např minerální vodu nebo tyčinku/sušenku tak na to tam modely nejsou. V DMP nebo RSA Viper's Real Zone Modu však tyto potraviny jsou (opravte mě pokud se mýlím, tyto modpacky sem zatím nehrál) Mohl by sem někdo ty modely uploadnout, i z textuami, případně s ikonami? Kdyžtak mi pošlete PM. Předem díky.

PS: Jé, můj 100. příspěvek, bude ze mě Stalker - Svoboda. :) Sakra, nesnáším Svobodu :D

Onnea, stalkers!

Naposledy upravil Advancer dňa Pon Aug 29, 2011 8:22 pm, celkovo upravené 1

Pon Aug 29, 2011 7:19 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Minerálka používá (alespoň v DMP) model vodky, jenom s upravenou texturou. Sušenky v modpacku nemám a nemám ponětí, jestli by model z Clear Sky ve Stínu fungoval.

Na možnost použití vlastní lékárničky by mělo stačit editovat v xr_wounded skriptu následující část (ale jenom odhaduju):
Kód:
function Cwound_manager:eat_medkit()
   if self.can_use_medkit == true then
      if self.npc:object("medkit") ~= nil then
         self.npc:eat(self.npc:object("medkit"))
      elseif self.npc:object("medkit_army") ~= nil then
         self.npc:eat(self.npc:object("medkit_army"))
      elseif self.npc:object("medkit_scientic") ~= nil then
         self.npc:eat(self.npc:object("medkit_scientic"))
      end
   end

Pokud bys novou lékárničku pojmenoval kupříkladu medkit_experimental, tak pod ("medkit_scientic")) dopíšeš řádky
Kód:
elseif self.npc:object("medkit_experimental") ~= nil then
self.npc:eat(self.npc:object("medkit_experimental"))

Ale znovu zdůrazňuju, že jde jenom o tip. Ve hře jsem to nezkoušel.

Pon Aug 29, 2011 7:49 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ok, díky za rychlou odpověď a za texturu, a také za ten tip ohledně lékárniček. :)

PS: já vím, asi už tě otravuju, ale mohl bys kromě té vody uploadnout i texturu piva, jesli ho v moppacku pořád máš? Nějak sem hledal ale nenašel jsem žádnou vhodnou texturu... Předem díky za trpělivost (sem otravnej, já vim :) )

EDIT: a už sem svoboďák :lol:

Onnea, stalkers!

Pon Aug 29, 2011 8:21 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Odkaz už máš v PMCe.

Pon Aug 29, 2011 9:18 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Je možné nějak zařídit, aby se s použitím různých typů munice měnila kapacita zásobníku zbraně? Chci udělat "podomácku vyrobené" akumulátory pro Gauss pušku, které budou mít menší kapacitu (tak je to myslím i v CoP) je to v SoCh možné?

Onnea, stalkers!

Štv Sep 29, 2011 2:15 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ta kapacita se v CoP řešila celkem primitivně novou sekcí ve weapons.ltx a s řádkem box_size. V něm si nastavíš požadovanou "velikost" krabičky nábojů (v tomhle případě gauss článku) a pak dodáš k obchodníkovi.

Štv Sep 29, 2011 4:04 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Aha, ale box_size mění jen velikost krabičky nábojů v inventáři, ale ne ve zbrani ne? (například náboje 9x18 mají box_size 20 ale kapacita zásobníků už záleží na zbrani....)

to znamená, že pokud si koupím jediný podomácku udělaný Gauss článek, nabiju jen 6 nábojů, protože jich víc mít nebudu. Pokud ale koupím dva, mám už jich 12, proto mi to nabije plý zásobník 10 nábojů a 2 mi zůstanou v inventáři...

Onnea, stalkers!

Štv Sep 29, 2011 4:22 pm
Technická podpora
Technická podpora
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Kapacitu zbraně nijak nezměníš, resp. ne v závislosti na munici. Na to bys musel udělat zbraň úplně novou, ale to by zas postrádaly smysl ty energočlánky.

Štv Sep 29, 2011 4:25 pm
Profil WWW
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
aha, takže v CoP má i Gauss s domáckými energočlánky kapacitu 10 nábojů, jen jeden akumulátor je menší,takže jich pro plné nabití musím koupit víc, aha. CoP jsem nehrál, a tak jsem myslel, že to změní i kapacitu zásobníku (bylo by to tak logické, slabší akumulátor = méně střel před nutností znovu nabít...)

ok, tak díky za pomoc.

Onnea, stalkers!

Štv Sep 29, 2011 5:49 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ještě taková ptákovina, jde nějak s použitým typem nábojů měnit typ požkození (místo fire_wound dát třeba radiation) ? Taková Gauss puška s radiační municí... :twisted:

Našel jsem tento parametr jen u samotné zbraně, ne u typů munice...co by se stalo, kdybych ji tam jednoduše dopsal?

Onnea, stalkers!

Uto Okt 04, 2011 2:33 pm
Zástupce technické podpory
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Funguje to jenom u zbraní a výbušnin (můžeš si nastavit typ zranění střepinou).

Uto Okt 04, 2011 2:38 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
aha, takže buď udělat unikátní variantu Gauus pušky s nábojema pasujícíma jen do ní, nebo nový typ nábojů nastavit jako granáty do granátometu... ok

Onnea, stalkers!

Uto Okt 04, 2011 2:39 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Zdravím,
dají se nějak přidávat k postavám nové dialogy a také některé funkce k nim? (podle OL modu soudím, že jde :) )

Jde mi o takový jednoduchý systém modifikace zbraní jak to známe z dalších dílů. Některé postavy (Šikula, Šroub...) by měly v dialog. okně možnost "dokázal bys mi modifikovat zbraň?", následně by vyskočil seznam zbraní, které je daná postava schopna modifikovat. Hráč by si vybral, kterou zbraň chce upravit. Následně by hra zkontrolovala, zda má hráč zbraň vůbec v inventáři a zda není příliš poškozená. Pokud by byly všechny tyto podmínky splněny, vyskočí další nabídka, a to, jakým způsobem je možné zbraň modifikovat. Hráč by si zvolil (např. zvýšení kadence). Následně by byl popsán účinek upgradu a cena. Pokud hráč souhlasí a má dostatek peněz, zvolí požnost "vylepši mi zbraň." Následně by byla hráči odebrána původní zbraň a peníze a dostal by zpět modifikovanou variantu zbraně, udělanou v unique_items jako unikátní zbraň. Šlo by vlastně o možnost vytvářet si vlastní unikátnmí zbraně z těch klasických. Zřejmě by takto šlo upravit jen pár zbraní a to jen několika málo způsoby, protože jinak by s tím byla strašná práce. Byla by to však užitečná a zajímavá možnost zpestření hry a také možnost, jak se užitečně zbavit přebytečných peněz...

Je možné něco takového udělat, a pokud ano, jak znějí jednotlivé příkazy, které se budou v průběhu rozhovoru spouštět?

Onnea, stalkers!

Pia Nov 18, 2011 8:12 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ví někdo, jak upravit počet částí těl, které se objevují u zabitých mutantů? Neptám se na pravděpodobnost výskytu, ale na počet. Štve mě, když u tarbíka najdu dvě hlavy nebo u zloma tři ruce.

Pia Jan 20, 2012 10:57 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 215 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť