S.T.A.L.K.E.R. - Komunita na scorpions.cz
http://forum.stalker.scorpions.cz/

PRAVIDLÁ
http://forum.stalker.scorpions.cz/viewtopic.php?f=1&t=2
Stránka 1 z 1

Autor:  maweceq [ Pon Apr 02, 2007 5:17 pm ]
Predmet príspevku:  PRAVIDLÁ

Prečítajte si prosím pozorne tieto pravidlá. Ich neznalosť vás neospravedlňuje Exclamation Exclamation Exclamation

1) Zákaz spamovania.
2) Nezachádzajte do OFF TOPICU, to znamená vyjadrujte sa vždy k téme! Na OFF TOPIC slúži príslušná sekcia fóra.
3) Zákaz používania nevhodných, sprostých slov a nickov, ďalej je zakázané nadávať a urážať ostatných účastníkov fóra.
4) Zákaz podporovania warezu.
5) Zákaz reklám.
6) Umiestňujte témy do vhodných sekcií (dotazy na technickú pomoc zasielajte do technickej pomoci a pod.).
7) Buďte dobrí a priateľskí. Chovajte sa ku všetkým slušne - aj k "lamičkám". Každý niekedy začínal.
8) Vyhradzujeme si pravo potrestat popripade vylucit z fora uzivatela, ktore tieto pravidla porusi.

Autor:  maweceq [ Uto Apr 03, 2007 8:37 pm ]
Predmet príspevku: 

Dufame, ze nikomu nebudu tieto pravidla robit problem :)

Autor:  maweceq [ Pon Nov 19, 2007 11:40 pm ]
Predmet príspevku: 

Citacia oznamenia: http://stalker.scorpions.cz/forum/viewtopic.php?t=981

datastor píše:
Ještě než začnete s psaním svého dotazu, je důležité uvědomit si pár zásadních kritérií, jejichž plněním docílíte nejen toho, že vám bude více lidí rozumět, ale také se patřičně uvedete.

V dnešní době je zvykem, že valná většina uživatelů píše bez diakritiky. K ní Vás sice nikdo nedonutí, ale určitě je dobré dodržovat alespoň čárky, oddělující věty hlavní od vět vedlejších (v případě potíží se stačí podívat na internet, kde rady jak správně psát jistě najdete, stačí jen trochu hledat). Nehledě na to, že text bez čárek vypadá spíš jako choatická změť znaků, než jako plnohodnotný příspěvek. Samozřejmostí pak je, že příspěvek musí dávat smysl.

Dále je třeba dávat si obzvlášť velký pozor na psaní I/Y. Nevypadá to zrovna dobře, když hned první věta Vašeho příspěvku začíná "Potřeboval bich poradit...". Stejně jako minule, i tady pomůže jakákoliv pravopisná příručka. Rovněž se vyplatí před odesláním příspěvku si po sobě text pro jistotu ještě jednou přečíst.

Teď přejděme k editaci. Pokud si po odeslání prvního příspěvku všimnete jakékoliv chyby nebo nesrovnalosti, nebojte se kliknout na ono malé tlačítko po pravé straně textu s nápisem EDIT (v češtině UPRAVIT). Během chvíle tak budete moci svou chybu odstranit, což platí i pro psaní více textů po sobě v krátkých časových rozestupech. I pro ně platí pravidlo tlačítka EDIT a ušetříte tak alespoň práci nejen moderátorům a administrátorům, ale i samotným uživatelům fóra.

Nyní se dostáváme k duplicitě příspěvků. Pokud odesílání Vašeho textu trvá dlouho, neklikejte opětovně na odesílací tlačítko, ale pouze počkejte. Několikanásobným odkliknutím tlačítka Odeslat dochází ke hromadění stejných dotazů, které pak moderátoři nebo administrátoři musí promazávat (a třeba tak i zbytečně promeškávají čas, který by mohli zasvětit řešení nějakého problému). Není rovněž potřeba psát svúj dotaz či problém do vícero témat - uživatelé si ho už všimnou :wink: .

Předposlední bod je zasvěcen užitečné funkci Hledat. Naleznete ji v onom oranžovém pruhu přímo pod designově skvěle vyvedeným návěstím, vedle kterého už si na nicnetušícího Označeného brousí svá chapadla zrádný upír. Za pár okamžiků naběhne vyhledávací řádek, kam napište klíčové slovo (třeba "artefakt"). Hromadu nejčastějších problémů může vyřešit i nahlédnutí do nově zavedené sekce FAQ.

Na samotný závěr ještě nezbývá než dodat, že správný člen stalkerské komunity dbá i na to, aby svůj problém směřoval do patřičného tématu. Nuže, věřím, že se Vám tyto rady budou hodit a že i Vy přispějete jejich dodržováním přehlednosti celého fóra.

Autor:  datastor [ Pia Feb 15, 2008 9:11 pm ]
Predmet príspevku:  DODATEK K PRAVIDLŮM

Okolnosti v poslední době mě donutily sepsat následující text. Prosím tedy všechny, kteří si myslí, že jim na fóru bude procházet cokoliv si zamanou, aby si všechny řádky přečetli (i když to možná pro ně bude velmi složitý úkol).

Zde na fóru je řada velmi inteligentních lidí, za které všichni můžeme děkovat. Neděkujeme však za rádoby tvrďáky a samozvané machry, kteří nám témata zaplavují svými mozkomíšními výlevy hodné leda tak žáka prvního stupně základní školy, kterému na hlavu spadl pytel s cementem. Vyskytne-li se tu někdo takový a bude se snažit na sebe strhnout veškerou pozornost, bude se potýkat nejen se mnou, ale i s ostatními moderátory a administrátory. Nepatříme mezi ty, co si nechají všechno líbit, a rozhodně nebudeme trpět nepřijatelné chování - jakékoliv příspěvky spamovitého typu budou mazány (to jen pro informaci, aby se potom někdo nedivil a nesvaloval tak vinu za svoji aroganci a natvrdlost na moderátory/adminy). S tím posléze souvisí další spojitosti, ať už varování formou soukromých zpráv či e-mailem, za jejichž neuposlechnutí se autorům odvděčíme zablokováním účtu. Ale ani tak satisfakce zdaleka nekončí - všechna individua, která nebudou schopna tyto (nejen etické) zásady respektovat, se budou moci dočkat krutého konce v povídkách a trvalému zvěčnění v síni hanby, kterou symbolizuje topik "Slinty z fóra". Ve výsledku to dopadne tak, že podobnými aktivitami se dotyční pouze ztrapní. Má-li člověk něco přínosného, o co se s ostatními může podělit, je tu vítán s otevřenou náručí. Pokud si však někdo myslí, že spamováním fóra bude zahánět nudu, dopadne špatně.

Autor:  datastor [ Sob Sep 13, 2008 3:15 pm ]
Predmet príspevku:  Dodatek k 13.9.2008 - Podpisy

PODPISY:

Po dohodě s Mawem jsem navýšil počet znaků v podpisech z 255 na 280 (taky proto, že se mi to hodilo do krámu). Ale s tím je i několik doplňků k vkládání obsahu:

1/ Obrázek by neměl na výšku mít víc než 230 pixelů
2/ Šířka vkládaného obrázku by neměla přesahovat šířku okna
3/ Zakázáno je vkládání obrázků s rasistickým, erotickým a podobně závadným obsahem
4/ Do podpisu je zakázáno vkládat reklamu


Nevhodný obsah bude bez varování smazán včetně trestu pro uživatele, ale k tomu doufejme docházet nebude :-).

Autor:  datastor [ Ned Sep 21, 2008 1:29 am ]
Predmet príspevku:  Dodatek 21.9.2008

Pokud Vám byl smazán příspěvek, je pro to několik důvodů:

[ ] Příspěvek byl naprosto stupidní - není to poprvé a ani naposledy. Pravděpodobnost: 80%
[ ] Příspěvek byl ve špatném tématu - Pravděpodobnost: 60 - 70%
[ ] Odpověď společně s otázkou tady dávno je, proto stačí použít funkci HLEDAT - Pravděpodobnost: 150%
[ ] Nikdo z moderátorů a ani adminů nemá žádnou povinnost informovat o tom, co a proč smazal.

Děkujeme za pochopení.

P.S. - Maximální stupidita je napsat pak ten příspěvek znovu. Znovu totiž bude smazán a autor bude stíhán údernou jednotkou FBI.

Autor:  Šílená Šiftýna [ Pon Dec 08, 2008 5:51 pm ]
Predmet príspevku:  Dodatek k 8.12.2008

V případě, že vám byl smazán příspěvek z důvodu toho, že jste do něj uvedli spoiler, nerozčilujte se proto a snažte se pochopit ty, kteří ještě neměli tu možnost onu hru si zahrát. Není nic nepříjemnějšího, než když si přinesete domu hru, přijdete sem a tady vám řeknou konec ještě před samotným zahájením hraní. Neurážejte se, pokud vám onen příspěvek někdo smaže, protože to stejně nemá smysl. V případě, že budete mít něco, co byste nám rádi sdělili ohledně některé hry, napiště promsím velkým písmem, že se jedná o spoiler.

Definice spoileru: http://cs.wikipedia.org/wiki/Spoiler_(kultura)

Autor:  datastor [ Ned Apr 24, 2011 11:43 pm ]
Predmet príspevku:  Re: PRAVIDLÁ

Aktualizace k 25.4.2011:

Limit na velikost podpisu se zmenšil na 145 pixelů na výšku, šířka nesmí přesáhnout 730 pixelů.

Upravil jsem pět největších podpisů (Shifty, Case_A, Carry, Lerry, Pseudodog), obrázky jsou na vyžádání k mání u mě. Stačí mi napsat PMku. Pokud někdo najde další přesahující podpisy (nepochybuju, že se jich ještě pár nenajde), budu rád, když mě kontaktuje. Vyvarujte se taky používání gifů a dalších rychlejších animací.

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/